Sende Başarabilirsin!

Yazar: GÜLCAN B. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 3301
Sende Başarabilirsin!
Y eter ki hayal edin, isteyin ve bunun için çalışın. İşte o zaman başarı sizinle olacaktır

  Herkes gibi benim de dershane dönemim oldu. Ailemin durumu çok iyi olmadığı için ablamın öğretmen olduğu dershanede öğrenciydim. Lise de taktir, teşekkür belgesi alan ben test tekniklerinde yeterli olmadığımın farkındaydım. Dershaneden öğrendiğimin farkındaydım. Ama bu benim için yeterli değildi, çünkü bana uygun anlatılmıyordu. Ben kısa yolları seven sorgulamayan işime yaracak kısmını öğrenmek isteyen sabırsız bir öğrenciydim. Tek sorunum kalabalık bir dershane olduğu için soru sorma sırası bana gelmiyordu. Hep şu cevap alıyordum sonra sorarsın. Oysa hiç sonradan soramadım.

  Fizik öğretmeni olan ablama hiç soru soramadım ne evde ne de dershanede. Bunu gören babam özel ders almamız için yönlendirdi. Şunu fark ettim ki ben çok boşa zaman harcamışım. Sonra kendime güvenim geldi. Bende ki inanılmaz değişikliği gören ailem çok umutlu idi. Ama malesef istedikleri gibi olmadı. Çünkü dershanedeki rehberlik hocası beni odasına çağırıp senden hiç bişey olmaz kazanamazsın dedi. Beni buna inandırdı. Hocam emin misiniz en iyi sınıftayım İlk 4 giriyorum dememe rağmen yok olmaz dedi. Tabiki ona inandım ve gerçektende benim için üniversite hayal oldu.

  Ben herşeyi bırakıp ablamın yanından ayrılıp ailemin yanına geçtim. Anne, babası öğretmen olan komşum benden oğluna matematik anlatmamı istedi. Ben o sırada benzin istasyonunda sekreterlik yapıyordum. Tatil günlerimde o çocuğa ders verdim. 4 işlem yapamayan çocuğa türev limit integral anlattım ve matematikten geçtiği gibi üniversiteyi de kazandı. O an dedim ki ben boş değilim kendi çabalarımdan ve birkaç özel dersle üniversiteyi çok iyi bir puanla kazandım. Hayatım yok olabilirdi kendime İNANDIM ve BAŞARDIM.

Sizlere tek tavsiyem kendinize iyi öğretmen olun kendinizi yönlendirin. Elbette hata yapacaksınız ama bunun yanlışa dönüşmesine izin vermeyin...

Bir önceki yazımız olan "Flipquiz Sınav Aracı Nedir, Nasıl Kullanılır?" başlıklı makalemizde sınava hazırlanan öğrencilerin derslerden sıkılma problemini aşmaya yönelik bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

GÜLCAN B.

Yıllarca ders anlatıp kendimi geliştirmek amacım değil. amacım öğrencimin benden ne öğreniyor. her seferinde öğrencinin seviyesine göre anlattığımda kendimi mutlu hissediyorum. ...

Benzer Yazılar
Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?