Matematik Temeli Nasıl Oluşturulur?

Yazar: Yasin G. | 21.08.2019 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 16834
Matematik Temeli Nasıl Oluşturulur?
M atematik temeli nasıl oluşturulur. Matematikte başarılı olmak için sıfırdan temel oluşturmanın püf noktalarını uzman matematik öğretmenimiz sizler için kaleme aldı.

Sevgili gençler ve değerli veliler;

Matematik hayatı uzun zahmetli ve yorucu bir süreci beraberinde getirmektedir. Bir zincir misali birbirine bağlı halkalardan oluşan matematik eğitimi bir süreklilik oluşturmaktadır. Her halkayı bir sonrakine sıkı sıkıya bağlamak için ilk halkamızın sağlam ve güvenilir olması ilk koşuldur. İlk halkayı sağlam yapmak güzel bir matematik temeli ile birlikte bu derse rehberlik eden öğretmeniminiz dersi sevdirmesi çok önemli bir duygusal temel atmasına sebep olacaktır. Rehber kişinin dersi sevdirmesi ön yargıları kırıcı daha sonraki yıllar için bilgi hazinesinin kilidini oluşturacaktır. Çevre kültürünün matematik için olumsuz yaklaşımlarına inat öğretmenin iyimser tutum ve davranışları ile olumsuz düşüncelerden kurtulan öğrencilerimiz eğitim hayatları boyunca çıktıkları her basamakta sevgi ve gayretli adımlarıyla matematik dünyalarına yeni keşifler ve bilgiler eklemekte mutlu ve gayretli olacaklardır. Biz öğretmenlerin matematik dersi için yaptığımız bu dersi bir tutku bir heyecan bir araştırma ve dünyayı tanıma gibi öğrencilerimize yeni kapılar açmayı sağlamaktır. Bu sayede araştıran ölçen soran dikkat eden ve bu özellikleri ile yılmadan gayret eden ve sonuca ulaşan nesiller yetiştirmek en büyük gayretlerimizdendir.

Matematikte temel oluşturmak devamlı tekrar ve pratik yapmaktan geçmektedir. Dört işlem becerisini ilkokul düzeyinde geliştiren ve aynı zamanda kendine inanan küçük öğrencilerimiz daha sonraki yıllarında bu temel ile becerilerini geliştirmektedir.

Temel oluşturma düşüncesi bir kapalı mekanda ders materyalleri ile olacak düşüncesinden sıyrılıp dış dünya veya kendi çevremiz ile de desteklenebilir. Öğrencilerimiz belli sayımlar yapması doğadaki matematiği kullanması da temel geliştirmesine destek sağlayacağı gibi günlük kullanım sayesinde hayatına önemli destek sağlayacaktır. Market alışverişinden ulaşımını çesitlendirmesine kıyafet seçimini yapmaktan oyuncaklarını gruplama aşaması dahil her an matematiği kullanması ve kullanırken farkındalık oluşturması iyi bir matematik okur yazarlığına giriş yapmasını sağlayacaktır.

Matematik temeli iyi bir rehber ile matematiği sevmek ve elde edilen bilgileri tekrar ve uygulama ile güçlenecektir.
Güçlü bir temel için iyi bir rehber ve iyi bir öğretmen seçmek bütün velilerin önceliğidir bu öncelik ile beraber değerli velilerinde matematik dersinin eğlenceli olduğunu bilmeleri ve öğrencilerimize çocuklarımıza bu duyguyu aşımaları önceliği olandı gerekmektedir. Unutmadan şunu da eklemek isterim değerli veliler nasıl ki ilk adımlarını atarken nasıl ki ilk kelimelerini söylerken evlatlarımıza destek olduk matematik sürecinde de desteğimizi üstlerinden çekmememiz lazım.

Iyi bir matematik temeli için birlikte el ele başarıya. Bütün öğrencilerimize sağlam temeller üzerinde bulutlara ulaşmasını diler başarı dolu günler dilerim.

Matematiğimizi Nasıl Geliştirebiliriz? 
 

Çağımızın öğrencilerinin en büyük korkusu sanırım matematik ve fizik olmuştur. Peki nasıl aşmalıyız matematik konusunu? Hadi bir kaç maddede inceleyelim

  1. Kesinlikle matematikten korkmalı ve uzak durmamalıyız
     
  2. Öğretmen ya da takviye materyallerini iyi tutmalıyız, iyi bir öğretmenden kastımız tabiki konuyu ondan daha iyi anladığımız, dersi eğlenceli hale getirebilen bir öğretmen olmali çünkü unutmayın ki iyi bir öğretmen iyi bir şanstır
     
  3. Matematik düzenlilik gerektiren bir derstir yani düzenli olarak çalışmamız gerekir
     
  4. Öncelikli olarak konu çalışılmalı, konu iyice pekiştirildikten sonra ornek soru çözümleri incelenmeli ve iyice kavranmalıdır. Ardından soru bankalarına geçilmeli ve güncel , güzel sorular oradan çözülmelidir ve tabiki sonra çözemediklerimizi sormayı unutmuyoruz!

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss matematik konularını ve 2024 KPSS matematik soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde matematikte 27'de 27 yapabilirsiniz.

İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi ve havuz problemlerini en pratik yoldan, kalem kullanmadan çözmenin püf noktalarını sizler için hazırladık. Örnek bir işçi havuz problemi üzerinden anlatım.

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir? Uzman matematik öğretmenimiz sizler için hazırladı..

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?