Matematiği Yapboza Dönüştürelim

Yazar: Fırat A. | 18.07.2023 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 257
Matematiği Yapboza Dönüştürelim
M atematik ön yargilarimizdan dolayı hep yeni başladığımızda korkulu ve sevilmeyen ders olarak beyinimizde tabuya dönüştürüyoruz.

Matematik ön yargilarimizdan dolayı hep yeni başladığımızda korkulu ve sevilmeyen ders olarak beyinimizde tabuya dönüştürüyoruz. Gelin ön yargılarımizi ve kafamızda yaratmış olduğumuz tabuları kormadan başarabiliriz diyerek ilk yıkımı yapalim.

Daha sonra göreceksiniz ki matematik korkulu rüya ve ön yargı yığını teker teker bina gibi yıkılmaya başlayacak ve başarı yeni bir bina gibi matematiği insan gibi kendi yollarımızın kendi düşüncelerimiz yeniden kurmaya başlarsınız ve her adımda korktuğumuz ders bizden korkan basit bir yap boz parçaları gibi birleştirip basit ve herkesin fikrine açık hale gelmeye başlar bu süre sonunda matematik korktuğumuz değil eğlenceli ve zihnimizi açan puzzle dönüşür ve her seferinde daha farklı bakış açısı kazandıracak ufuk bakışımız ve hayata bile daha basit farklı gözlerden baktığımız eğlenecegimiz oyuncağını haline getirelim. Kendin için ve geleceğin için matematiğe bakışını yen ve zafer zorluda olsa kazanan bizler oluruz. Online matematik dersleri sayfamızdan birebir ders alabileceğiniz öğretmenlerimizi inceleyebilirsiniz.

Matematik doğanın her noktasında olduğunu gören bir mimar olursunuz. Yapabileceğimizi inandığımız sürece insanlığın başaramadığı hiç bir olgu yokken matematiği basitleştirilmiş oyuna dönüştürme zamanı,sevdiğimiz inandığımız olguyu yapabilme olasılığınız arttığı gibi kazanma ve eğlenceye dönüştürmeye elimizde şimdi kalkıp kendimiz için büyük adım gibi kafamızda yer edinen ders için bir adım atalım sonrasını çözmek zincir halkası gibi kendiliğinden oluşacak bir olguya eğlenceye dönüşür sen hazırsan başarı senden bir adım önce yol alır matematik hep var oldu ve var olacak bu var oluşta ön yargılarını yenip matematiğe şekil vermek için hazırlan ve bırak matematik korktuğun değil eglendiginiz derse dönüşsün. Matematik özel ders sayfamızdan bu alanda yer alabileceğiniz en iyi öğretmen araştırmasını yapabilirsiniz. 

Başarı inanmakla başlar hedefler ise azim ve sabırla şekillenir kendin ve geleceğin için adım atmakta geç kalmayın. Adım attığınız an aslında yapabileceğiniz basabileceginizi göreceksiniz o zaman kendinize olan guveniz artıp daha fazla Başarı gelir. Çok in yargıyla başlayıp düzenli çalışıp sevmeye başlayın kısa zamanda çok hızlı ilerden öğrencilerimiz oldu ve sonra bakışları düşünme tarzları sorulardan korkmayinca kolayca yapılabilir hale geldiğini dile getiriyorlar. Başarımızı önündeki en büyük engellerin başında sadece matematik olarak değil bir bütün olarak hayatımızda işimizde yarattığımız tabular ben yapamam edemem gibi olgular başarının en büyük engeli ise, başarmanın kapısını da açacak olan kendimize tabularimizi yıkıp yapabilmeyi inanmakla başlar.

Günlük hayatta matematik başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz. 

Günümüzde imkansız gibi görünen hayalleri yapan düşünceler gerçeğe dönüşüyorsa, yapabileceğine inanıp korktuğun dersi yenmeye başlayın ve emin ol inandığınız an çalıştığınız an kazanan siz olacaksınız. Bu süreçten sonra matematiği sadece mecbur yada çalışmak zorunda olduğunuz değil eğlenmek vakit geçirecek bir aktiviteye dönüştüreceginiz zevkli bir oyuna dönüşecektir. Sizde sizden sonrakilere inandığımizda neler basabilecegimizi en güzel kanıtı olacaksınız o zaman sizde sizden sonrakiler için en güzel örnek olursunuz.

Gelin başarıyı inanarak birlikte kazanalım ve her başarı bir sonraki başarıyı açan kapılara dönüşsün. Fikirler birleştirdikce daha zorlarına yenip başarıyı daha kolay hale getirelim. Sevip eğlenerek yaptığımız hiç bir olayda başarısızlık mümkün değildir aksine başarı beklediğimizden daha hızlı gelir birlikte matematiği oynamaya hazırsan tabularini yık ve başla kendin ve kendinden sonrakiler için...

Etiketler

Yazar

Fırat A.

İse başladığımdan beri matematiği sevmeyip daha sonra matematik öğretmeni olan öğrencilerimi  görmek izimden devam etmeleri mutluluk ve başarının en güzelini yaşattı..

Benzer Yazılar
Ünlü Matematikçiler-Thales

Ünlü Matematikçiler-Thales

Ünlü matematikçi Thales'in hayatı. Matematik ve Geometri alanında büyük adımlar atmış bilim insanı Thales, Mısır tarihinin ilk Matematikçisidir. Thales'in günümüzde kullanılan teoremleri nelerdir.

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir? Uzman matematik öğretmenimiz sizler için hazırladı..

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık

Matematik olimpiyatları nedir? Matematik olimpiyatlarına nasıl çalışılır? Matematik olimpiyatlarının tarihi nedir? Günümüzde matematik olimpiyatları ne zaman yapılmakta ve hangi sınıf öğrencileri katılmaktadır.

TYT Matematik Net Arttırma Yöntemleri

TYT Matematik Net Arttırma Yöntemleri

TYT Matematik ne attırma yöntemlerini ve ipuçlarını uzman matematik öğretmenimiz sizler için kaleme aldı.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?