LGS'de Başarılı Olmanın Yolları

Yazar: Hale H. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 4180
LGS'de Başarılı Olmanın Yolları
L GS'de başarılı olmanın yolları nelerdir? Lgs'ye hazırlanan öğrenciler yeni nesi sorularda nelere dikkat etmelidir.

Hepimizin bildiği gibi eğitim hayatımız boyunca farklı sınavlara gireriz. Yeni sistemin getirdiği bir diğer sınav da Hayalimizdeki güzel liseye gitmek ve istediğimiz o mesleğe ulaşabilmek için en önemli basamaklardan biri olan liseyi kazanmak için girilen LİSELERE GİRİŞ SINAVI ( LGS ) DIR. LGS mantık - muhakame yeteneğimizi ön plana çıkaran bir sınavdır. Bu sınavı başarabilmenin ön koşulu okuduğunu anlayabilme ve yorumlayarak, bilgilerimizle harmanlamaktır.

Lgs'de Başarılı Olmanın Yolları;

  • Okuduğunu anlayabilme,
  • Yorumlayabilme,
  • Bilgilerimizle harmanla

Bu anlattıklarımdan da anlaşılacağı üzere bu sınavda da ve tüm analitik düşünme gerektiren durumlarda başarılı olabilmek için kitap okuyan bir birey olmak çok önemlidir. Kitap okumak yorumlama yeteneğimizi geliştirirken , analitik zekamızı da arttıracaktır. LGS kesinlikle gözünüz büyütmemeniz gereken bir sınavdır. LGS hakkındaki olumsuz yargılarımızı bir kenara bırakarak işe koyulmak gerekir. Burada yabancı olduğunuz şey yeni nesil sorular olabilir. Ancak yeni nesil sorular bir tabu değildir ve düzenli çalışma ve motivasyonla kesinlikle kolaylıkla yapabileceğiniz sorulardır. Yeni nesil soruları diğer sorulardan ayıran en önemli özellik daha önce bahsettiğim mantık muhakememizi ön plana çıkarmasıdır. Bol soru ve kitap okuyarak istediğniz hedefe ulaşmanız kolay olacaktır. Bu süreçte ''zamanım yok, nasıl kitap okuyayım^^ diye düşünmemek gerekir. Kitap okumak boş zaman etkinliği değil, sizi asıl başarıya götürebilecek ana elemanlardan biridir. Özellikle LGS için çok önemlidir.

Konunun çok iyi öğrenilmesinden sonra yapılması gereken şeyler kolaydan zora doğru kaynakların taranması ve en son olarak çıkmış soruların çözülerek çalışma tamamlanmalıdır. Soruların uzun olması gözünüzü korkutmasın! Uzun soru zor soru demek değildir. Soruda bize hikaye olarak anlatılan şeyde bizden ne istediği çıkarımını yapmak sizin için yeterli olacaktır.

Bu süreçteki ilk basamak kendinize güvenmektir. Düzenli çalışmak ve emek vermek tüm başarılara bizi ulaştıracaktır. Başaran birileri varsa sizde yapabilirsiniz. KENDİNİZE İNANIN VE ÇALIŞMAYI BIRAKMAYIN... :))

Matematik Öğretmeni - Hale Hoca

Etiketler

Yazar

Hale H.

11 YILDIR AKTİF ÖĞRETMENLİK YAPIYOR İLKÖĞRETİM MATEMATİK VE LGS HAZIRLIK DERSLERİ VERİYORUM. İlköğretim Takviye matematik - Fen Bilimleri ve LGS HAZIRLIK KONUSUNDA TECRÜBELİYİM....

Benzer Yazılar
2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS'ye girecek öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır. LGS sınavına hazırlıkta öğrencilerin uygulaması gereken teknikler blogumuzda.

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık

Matematik olimpiyatları nedir? Matematik olimpiyatlarına nasıl çalışılır? Matematik olimpiyatlarının tarihi nedir? Günümüzde matematik olimpiyatları ne zaman yapılmakta ve hangi sınıf öğrencileri katılmaktadır.

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir? Uzman matematik öğretmenimiz sizler için hazırladı..

Üslü Sayılar Konu Anlatımı ve Örnek Soru Çözümleri

Üslü Sayılar Konu Anlatımı ve Örnek Soru Çözümleri

Üslü sayı konu anlatımı ve örnek soru çözümleri blogumuzda. Üslü sayılar hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar sizlerle

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?