İlkokul Öğrencilerinin Adaptasyon Sorunu

İlkokul Öğrencilerinin Adaptasyon Sorunu
Yasin G.
Aktif Ders Çalışma Saati
Eki 19, 2017
1981

İlkokul öğrencileri çocuğu zaman derse hazır bir konuma gelenekler. Gelseler bile dikkatlerini çok uzun süre açık tutmazlar. Bunun nedeni onların daha oyun çağında olmalarıdır. Günlük oyun ihtiyaçlarını çoğu zaman karşılayamazlar, karşılasalar bile oyun her zaman onların aklında olmaktadır. Belli saatler oturtup sadece yazı yazıp, kitap okumasını beklemek onlar için eziyettir. Unutmayalım ki onlar bizden yaklaşık on kat daha çok enerjiye sahipler ve bunu bir şekilde atmaları lazım. Bu enerjiyi atmaları özellikle ilkokul dersleri için drama etkili bı yöntemdir. Çoğu ders dramayla kaynaştılarak anlatılabilir. Bu sekilde enerjilerini atmış olurlar ve eğlenceli bir şekilde öğrenmiş olurlar.

Diğer bir nokta ise derse başlarken dikkatini çekecek bir şeyler kullanmak. Onların derse hazır olmasının en iyi yoludur. Derslerle ilgili etkinlikleri ise hem oyun hem ders içerikli hazırlamak yararlı olacaktır. Etkinliklerin renkli olması onlar için bir artıdır. Siyah beyaz fotokopi kağıtları asla onların severek yapacağı bir ders aracı değildir!


Bir önceki yazımız olan "Ne Zaman Çalışmalı!" başlıklı makalemizde en aktif ders çalışma saatleri üzerine bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır