İlkokul Öğrencilerinin Adaptasyon Sorunu

Yazar: Yasin G. | 19.10.2017 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2309
İlkokul Öğrencilerinin Adaptasyon Sorunu
İ lkokul öğrencilerinin okula yeni başladıklarında yaşadıkları adaptasyon sorunları nelerdir.

İlkokul öğrencileri çocuğu zaman derse hazır bir konuma gelenekler. Gelseler bile dikkatlerini çok uzun süre açık tutmazlar. Bunun nedeni onların daha oyun çağında olmalarıdır. Günlük oyun ihtiyaçlarını çoğu zaman karşılayamazlar, karşılasalar bile oyun her zaman onların aklında olmaktadır. Belli saatler oturtup sadece yazı yazıp, kitap okumasını beklemek onlar için eziyettir. Unutmayalım ki onlar bizden yaklaşık on kat daha çok enerjiye sahipler ve bunu bir şekilde atmaları lazım. Bu enerjiyi atmaları özellikle ilkokul dersleri için drama etkili bı yöntemdir. Çoğu ders dramayla kaynaştılarak anlatılabilir. Bu sekilde enerjilerini atmış olurlar ve eğlenceli bir şekilde öğrenmiş olurlar.

Diğer bir nokta ise derse başlarken dikkatini çekecek bir şeyler kullanmak. Onların derse hazır olmasının en iyi yoludur. Derslerle ilgili etkinlikleri ise hem oyun hem ders içerikli hazırlamak yararlı olacaktır. Etkinliklerin renkli olması onlar için bir artıdır. Siyah beyaz fotokopi kağıtları asla onların severek yapacağı bir ders aracı değildir!


Bir önceki yazımız olan "Ne Zaman Çalışmalı!" başlıklı makalemizde en aktif ders çalışma saatleri üzerine bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Başarılı bir üniversite hayatı için olmazsa olmaz bilgiler! ⏰📚 Kampüsteki yaşamdan kariyer planlamana kadar her şey bu yazıda.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?