İlköğretim Öğrencime Ders Aldırmak İçin Neden Sınıf Öğretmeni Seçmeliyim?

İlköğretim Öğrencime Ders Aldırmak İçin Neden Sınıf Öğretmeni Seçmeliyim?
Suheyla H.
Öğretmen Seçimi
Tem 23, 2020
314

Merhaba araştırmayı seven kıymetli okuyucular;

Eğitimin ilk adımında bulunan öğrencilere, özel ders aldırmak için sınıf öğretmeni tercih etmenin ne denli önemli olduğundan bahsedeceğim.

Edindiğim tecrübelerden örnekler vererek bu durumu gözler önüne sermek istiyorum.

Çocuk zaten 1.sınıf, sonuçta akademik bir bilgi yüklemesi yapılmayacak ödev yaptıracak bir abla olsun yeter!!! (Sonuç: Dersten, ödevden yılmış okulda anlaşılmayan konular yine havada kalmış, birde üstüne özel derse karşı aşırı derecede olumsuz koşullanmış bir öğrenci)

- Çocuğumuz ilkokul grubu öğrencisi ama biz Lise Matematik Öğretmeninden ders aldırmak istiyoruz. Öğretmenin ne kadar üst seviye matematik bilgisi olursa bizim için o kadar iyi!!! (Sonuç: İlkokul öğrencisinin seviyesine inemeyen lise öğretmeni yüzünden kafası karman çorman olmuş, üstelik öz güvenini hepten kaybetmiş bir öğrenci)

- Çocuğumuz okuma yazmayı tam öğrenemedi. Çalıştığımız için ebeveyn olarak derslerine yardımcı olacak vakti bulamıyoruz. Bu nedenle bizim yerimize çocuğumuzu uygun fiyata çalıştıracak, ders tekrarı yaptıracak bir üniversite öğrencisi arıyoruz!!! (Sonuç: Yine okuma yazmayı tam olarak öğrenememiş, yazısı çirkin ve hızlıca ödevleri yapılıvermiş bir öğrenci)


Yalnızca üç örnek verdim burada. Bu gibi onlarca çoğaltabileceğim örnek mevcut. Eğitimde branş çok önemli bir unsur. Sizler bir yandan maddi veya manevi anlamda kar ettiğinizi düşünürken hiç farkında olmadan çocuğunuzun başarı, öz güven ve derslere karşı olan isteğini öldürmüş olursunuz. Bu da ilerleyen aşamalarda telafisi kolay olmayan sorunlara yol açar.

Sınıf Öğretmeni - Süheyla Hoca

Yazıyı Paylaş
Etiketler
ilköğretim
sınıf öğretmeni
İlgili Diğer Yazılar
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır