Kalıcılık ve Etkin Öğrenme

Yazar: Yasin G. | 10.04.2017 - 0 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2934
Kalıcılık ve Etkin Öğrenme
Ö ğrencilerin öğrenmede ki en önemli zorluk çektikleri konulardan başlıcaları; odaklanma ve bilgiyi muhafaza etmedir.

Öğrencilerin öğrenmede ki en önemli zorluk çektikleri konulardan başlıcaları; odaklanma ve bilgiyi muhafaza etmedir. Şüphesiz ki bu sorunları yaşayan bireyler genellikle dersten kaçma, sevmeme gibi davranışlar sergiler. Bir de bu öğrenci yeterli uyarıcı alamıyorsa kalıcı izli o dersten, problemden kaçacaktır. Buna önlem almak aslında kolay fakat program gerektirir.

Velilerde bu konuda hassas ve doğru tekniklerle çocuklarına yardımcı olabilirler. İlkokul çağındaki çocuklarda öğrenmenin odak noktası eğlenerek öğrenmedir. Özellikle bire bir eğitim de bunu yapmak oldukça kullanışlı ve etkilidir.

Bir diğer husus akıl ve zeka oyunlarıyla kalıcılığı sağlama. Çocukların ufukları biz yetişkinlere göre çok daha uçsuz bucaksız olduğu için bu yetileri doğru yönlendirildiğinde hiç farkına varmadıkları kabiliyetlerinin farkına vararak kendilerine olan ve başarısızlıklarına karşı olan düşünceleri, duruşları yavaş yavaş şekillenecektir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Çocuğum Okuma Yazmayı Öğrenemiyor Ne Yapmalıyım?

Çocuğum Okuma Yazmayı Öğrenemiyor Ne Yapmalıyım?

Çocuğum okuma yazmayı öğrenemiyor ne yapmalıyım? Çocuğuma okumayı nasıl öğretebilirim? diyorsanız uzman sınıf öğretmenimizin yazısı tam sizlik!

İlkokul Öğrencilerine Özel Ders Vermek İstiyorum

İlkokul Öğrencilerine Özel Ders Vermek İstiyorum

İlkokul öğrencilerine özel ders vermek istiyorsanız ücretsiz olarak öğretmen hesabı oluşturabilir ve ders talepleri alabilirsiniz.

Okuma Yazma Nasıl Öğretilir? Ses Temelli Cümle Yöntemi Nedir?

Okuma Yazma Nasıl Öğretilir? Ses Temelli Cümle Yöntemi Nedir?

Çocuklara okuma yazma nasıl öğretilir. Okuma yazma öğretmen teknikleri nelerdir? Ses temelli cümle yöntemi nedir, nasıl uygulanır_

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul