Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları
Sefa Ö.
Özel Ders Neden Gerekli
Eğitimde Özel Dersin Önemi
Mar 9, 2017
13108

 Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Ancak maalesef günümüz şartlarında çoğu okullarda sınıfların hem kalabalık olmasında hem de kalıcı eğitimin sağlanamamasından dolayı bir çok öğrenci özel ders alma ihtiyacı duymaktadır. Alınan özel derslerin sayesinde bir öğrenci okul derslerinde anlamadığı dersler de veya konularda kendisini rahat bir geliştirebilir ve kalıcı bir şekilde konuyu öğrenmiş olabilir. Ancak burada unutulmaması gereken önemli konulardan birisi özel dersi alacağınız kişi bu hususta oldukça önemlidir.

Özel dersin eğitimdeki en önemli noktalarından birisi ise alınan dersin sadece ilgili konu üzerine olmasıdır. Yani örneğin; bir öğrenci matematik’te anlamadığı bir konuyu öğrenmek için tekrar tekrar bildiği, anladığı konuları pekiştirmesine gerek yoktur. Tabi ki buradan başka konuların üzerinden geçilmemesi anlamı çıkartılmamalıdır. Özel ders veren öğretmen ilgili konu ile ilgili öğrencinin geçmiş konularda bilmesi gereken tüm konuların üzerinden geçip hızlı bir şekilde asıl konuya gelmektedir. Kısacası hız problemlerini anlamayan bir öğrenciye kümeler konusunu anlatmak yersizdir. Bu yüzden özel ders direk nokta atışı bir çözüm olduğu için öğrenci kısa sürede anlamadığı konuları anlamış ve soru çözümlerine başlamış olacaktır.

Ayrıca verilen özel ders öğrencide kalıcı bir sonuç vereceği için tekrardan öğrencinin bu konular hakkında bir sıkıntı yaşaması olayını ortadan kaldırmış olabilirsiniz. Bütçe olarak baktığımızda her bütçeye uygun, sizi fazla zorlamayacak fiyatlarla, kendinize veya çocuğuna özel ders aldırabilirsiniz. 

Ve tabi ki önemli olan sınavların yaklaşmasını düşünürsek alacağınız özel ders sayesinde kalıcı bir şekilde anlamadığını konuları anlamış ve sınavlara eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olursunuz. 

Özel ders konusunda öğrencilere veya velilere verebileceğimiz en iyi tavsiye doğru kişiden özel ders alınmasıdır. Sizde eğer eksik olduğunuz konu üzerine uzman ve doğru kişilerden özel ders alıp, tüm eksikliklerinizi gidermek isterseniz doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizin için mutlaka okumanızı tavsiye edeceğimiz Öğretmen Seçiminde Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler konusuna inceleyebilirsiniz. 

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
1
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Salih
Kas 18, 2017
Özel dersin eğitimdeki önemini çok iyi açıklamışsınız gerçekten.