Çalışma Alışkanlığı Oluşturmada Özel Dersin Faydası

Yazar: Yasin G. | 01.08.2019 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1274
Çalışma Alışkanlığı Oluşturmada Özel Dersin Faydası
D ers çalışma alışkanlığı olmayan öğrencilere nasıl bir yol izlenmelidir. Ders çalışma alışkanlığı oluşturmada özel dersin faydası nedir.

    Teknoloji çağının getirdiği dezavantajlardan biri olan da çoğu öğrencinin okuldan eve geldikleri zaman 1 saat de olsa bilgileri unutmamak için tekrar yapması gerekirken internette vakit geçirmeleri. Fakat özel ders ile birlikte biraz mecburi ders tekrarı yapıyorlar. Özel ders sadece konu anlatımı ve soru çözümü değildir. Aynı zamanda hedeflediğimiz şey öğrencilere çalışma alışkanlığı kazandırmak. Bu alışkanlıkla beraber öğrenciler eğitim öğretim hayatında daha başarılı olurlar. Özel ders sınavlarda daha başarılı olmak için gereklidir. Çünkü sınav haftasında konu çalışmaktan ziyade soru çözümü daha önemlidir. Sınav haftası olan öğrencilerle soru çözümü yaparak hangi konuda başarılı hangi konuda başarısız olduğunu analiz edip başarısız olduğu konu üzerine yönelerek daha iyi bir eğitim hayatına sahip olmasını sağlar.

DÜŞÜNCELERİM

    Neyi iyi yapabildiğini bul. Bulduktan sonra onu yapabiliyor musun diye bak. Eğer yapamıyorsan bırak yapabilenler yapsın. Eğer yapabiliyorsan en iyisini yapmaya çalış. Bir çok alana yönelmektense tek bir alanda en iyisi ol. Her şeyi merak et, her şeyi oku, her şeyi öğren. Hiçbir bilgiye gereksiz diye bakma çünkü ilerde hayatın karşımıza neler çıkarabileceğini bilemeyiz. Öğrenebileceğimiz her bilgi hayatımızda mutlaka işe yarar. Hayat yap et çalış başarla geçiyor ve bu maratonu sevdiklerinle yaptığında iş değil aşk yapmış olacaksın. Kendini kimseyle karşılaştırma. Başkalarının kriterlerine göre seçim yapma.

ÖZEL DERSİN ÖNEMİ 

    Eğitim sisteminin gerektirdiği çoklu öğrenci sınıflarda öğrencilerle tek tek ilgilenilemiyor. Tabi bunun yanında müfredatla birlikte öğrencilerle ilgilenilmeye zaman kalmıyor. Öğrenciler anlamadıkları konuları özel öğretmen ile birlikte konuları anlamaya ve bu da eğitim hayatında başarıya yol açar. Okullarda her ne kadar öğretmenler öğrencilere yardımcı olmak isteselerde her öğrenciye yeterli zamanı bulamazlar. Öğrenciler anlamadıkları soruları özel öğretmen yardımı ile birlikte soruları anlamaları daha kolaylaşır.

Matematik Öğretmeni - Nisa Yıldız 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Neden Ders Çalışıyorsunuz?

Neden Ders Çalışıyorsunuz?

Bir öğrenci, ders çalışmayı olması için kendine hedef belirlemeyi ve o hedefe inanmalıdır.

Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Nasıl ders çalışılır maddeler halinde sizin için hazırladık. Sınavlarda başarıyı yakalamak için ders çalışmanın püf noktaları

Hacettepe Tıp'ı Nasıl Kazandım

Hacettepe Tıp'ı Nasıl Kazandım

Hacettepe üniversitesi tıp fakültesi öğrencisinden, tıp fakültesini kazanma sırları? Tıp fakültesini kazanmak isteyen öğrencilerin mutlaka uygulaması gereken metotlar.

Ders Çalışırken Uyku Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?

Ders Çalışırken Uyku Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?

Ders çalışırken uyku gelmemesi için ne yapılmalıdır. Ders çalışırken uykum geliyor ne yapmalıyım? diyorsanız tam size göre bir plan!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?