Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yazar: Sevgi K. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2519
Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak
Y abancı dil öğrenmenin önemi ve insanlara olan faydaları nelerdir.

Lise eğitimimi Almanya'da Einstein Fen Lisesi gibi prestijli bir okulda okudum. O çağlarda ülkemi özlüyor ve bunun gereksiz bir çaba olduğunu düşünüyordum. Türkiye'deki ana dilimde aldığım eğitimden sonra Yabancı Dil de zorlu bir eğitim yoruyordu beni. Bu zorluğun ne kadar güzel şeylere vesile olduğunu yıllar sonra anladım.

Dünyayı anlamak için onların dilinden konuşmak gerekiyor. Kitaplarını birinci ağızdan okumak, yaşayış tarzlarını kendi dilinden dinlemek. Dil öğrenmek doktor olmaya benziyor. Aniden biri fenalaşır ve çekilin ben doktorum der müdahale edersiniz.

Dil bildiğinizde herkesin bu ne diyor diye birbirine baktığı anda ben anlıyorum yardımcı olabilirim dersiniz o an kendini anlatmaya çalışan bir insana yardımcı olduğunuz için kendinizi iyi hissedersiniz işte işe yaradı öğrendiklerim hazzını alırsınız.

Dil öğrenmek hastalıklı bir tutkudur öğrendikçe sıradaki öğreneceğim dil hangisi olsa dersiniz, unutmaya yüz tutunca üzülürsünüz, özgüveniniz artar, kariyer planınız dahi değişir. Çocuklarımızı dil öğrenmeye teşvik etmeliyiz bu yüzden.

Bir önceki yazımız olan "Montessori Eğitimi" başlıklı makalemizde montessori eğitiminin nasıl geliştiği ve ilerleme aşamasıyla ilgili bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Sevgi K.

Eğitimimin bir kısmını Almanya'da fen lisesinde aldım Ankara'da eğitim danışmanlığı, almanca özel ders öğretmenliği, matematik öğretmenliği yaptım. Özellikle lise ve öncesi çocu...

Benzer Yazılar
Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Sıfırdan Japonca Öğrenme Yöntemleri

Sıfırdan Japonca Öğrenme Yöntemleri

Sıfırdan japonca öğrenmek isteyenler buraya! Özel Ders Alanı olarak japonca öğrenme yöntemlerini ve tekniklerini sizler için hazırladık.

Fransızca Öğrenmenin Püf Noktaları, İpuçları

Fransızca Öğrenmenin Püf Noktaları, İpuçları

Fransızca öğrenmenin püf noktaları ve ipuçları sizler için hazırladık. Sıfırdan fransızcayı kendi kendine öğrenmeye hazır mısın!

Her Gün Yeni Bir Kelime

Her Gün Yeni Bir Kelime

Her gün yeni bir kelime öğrenerek, ingilizceyi kısa bir sürede öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? İngilizce öğrenirken nelere dikkat etmek gereklidir?

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?