Yabancı Dil Öğrenirken Nelere Dikkat Edilmelidir

Yazar: Esra K. | 12.08.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 318
Yabancı Dil Öğrenirken Nelere Dikkat Edilmelidir
Y abancı dil öğrenmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken püf noktalar nelerdir? İşte tüm merak ettiğiniz cevaplar

Yeni bir dil öğrenirken, ya da yabancı dil ogrenmeyi öğrenirken nasıl bir yol izlememiz gerekir? Öğreneceğimiz dil ister İngilizce ister Fransızca olsun, bazı püf noktalari vardır ki aklımizin bir yerinde bulunması faydalı olur.

* HEDEFLERİ BELİRLEYİNİZ :

İhtiyaçtan veya meraktan yabancı bir dil öğrenmeye karar verdiniz, bu yeni dili ne kadar zamanda öğrenmek istiyorsunuz? Ne yapmanız gerekiyor? Ulaşılabilir ve gerçekçi hedeflerinizi iyi bir plan yaparak dil öğrenme sürecini kolay bir hale getirebilirsiniz. Yabancı bir dili akıcı ve etkin bir şekilde kullanmak, okumak, yazmak, konuşmak, dinlemek herkesin bu yolda hedef olarak önüne koyduğu adımlardır. Örneğin, öğrenmeye çalıştığınız dilde bir kitabı okuyup anlamayı kendinize hedef koyabilirsiniz. Veya, bir anınız öğrenmeye calistiginiz dilde sözlük kullanmadan ve yardım almadan yazılı olarak ifade edebilirsiniz. Böylece ulaşılabilir hedefler biraraya geldiğinde hedeflerinize ulaşmış olursunuz.

*DİL GELİSİMİ :

Dil, canlı bir varliktir, konuşmak, paylaşmak ve iletişim kurmak için doğmuştur. Konuşmaktan çekinmeyiniz ! Bir yabancı dil öğrenirken yavaş yavaş fark etmediğiniz yönleriniz ortaya çıkabilir. İspanyolca İngilizce ya da Fransizca konuşurken bambaşka bir ruh hali icinde kendinizi bulabilirsiniz, bambaşka bir insan olabiliyorsunuz, sanki bir Fransiz ya da İngiliz, İspanyol gibi....

Unutmayınız ki, öğrendiğiniz her dil yaşamınıza ayrı bir anlam katacak..

Etiketler

Yazar

Esra K.

Derslerim genellikle konuşma, okuma, anlama, dinleme, yazma, telaffuz, kelime bilgisi, cümle kurma, dilbilgisi, ses bilgisi olarak aktif ve akıcı bir şekilde geçer. Bol ornekler...

Benzer Yazılar
Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Rusça öğrenmek için nereden başlamalıyım. Sıfırdan rusça öğrenmek istiyorum, kendi kendime rusça öğrenmenin püf noktaları nelerdir.

Felemenkçe (Hollandaca) Nasıl Öğrenilir, Felemenkçe Geliştirmenin Püf Noktaları?

Felemenkçe (Hollandaca) Nasıl Öğrenilir, Felemenkçe Geliştirmenin Püf Noktaları?

Felemenkçe nasıl geliştirilir? Hollandaca öğrenmek zor mu? Felemekçe öğrenmek için tüm püf noktalar ozeldersalani.com'da.

Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı dilinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? İşte size yabancı dilinizi geliştirmenin püf noktaları

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?