Türkiye'de Özel Ders Siteleri

Türkiye'de Özel Ders Siteleri
Mehmet Y.
Tecrübe Paylaşımı - Hayata Dair
Eki 11, 2018
2581

Türkiye'de özellikle 2000 li yıllara doğru revaçta olmaya başlamış ve 2010'lu yıllardan sonra neredeyse bir ihtiyaç halini almıştır özel ders. Günümüzde ise bir öğrencinin hemen hemen her dersten özel ders aldığını sıklıkla görüyoruz. Tüm derslerden olmasa bile birçok öğrenci temel derslerden (matematik özel ders başta olmak üzere) kesinlikle özel ders alıyor ya da bunu etüt merkezi ile kapatmaya çalışıyor. Fakat birebir dersin faydaları etüt merkezlerinden çok daha fazla olacağı için anne babalar artık çocuklarına özel ders aldırmayı bir şart olarak görüyorlar.

Peki Türkiye'de kurumsal olarak özel dersin gelişimi nasıl olmuştur? Etüt merkezlerinin, özel okulların, kolejlerin geçtiği yollar az çok bellidir. Kurumsal özel ders'te ise yeni yeni güzel adımlar atılmaya başlanmıştır. Bu sayede de eğitimimiz daha kaliteli yerlere doğru gitmektedir. Gelin bizde Türkiye'de kurumsallaşmış özel ders sistemlerini inceleyelim. Özel ders sistemlerinin en başında 2000 li yıllarda kurulan özelders.com sitesi yer almaktadır. İlk Kurumsal şirket olması sebebiyle geniş bir öğretmen kadrosuna sahiptir ozelders.com. Lakin şirketin web sitesine girip baktığınızda göreceğiniz gibi şirketin kaydı Amerika'da gözüküyor bu da şirket hakkında bizim daha fazla bilgi toplamamızı zorlaştırıyor. Bunun dışında armut, özel ders diyarı, net ders gibi çok büyük olmasa da internette özel ders araması yaptığınızda ilk sayfada karşınıza çıkan kurumlar bunlardır. Genel mantık özel ders olsa da özel ders hizmetini farklı şekillerde sunabilen kurumsal sayfalar aslında birçoğu.

Özel ders.com dan sonra ise kurumsal olarak karşımıza çıkan ilk özel ders sitesi ozeldersalani.com oluyor. Buradan sonra ise farklı bir konseptiyle ogrencidenozelders.com karşımıza çıkıyor adından da anlaşılacağı üzere daha çok üniversiteli öğretmenlere yönelik bir özel ders platformu ogrencidenozelders.com kendisi bir matematik öğretmeni olan Mehmet Aydın tarafından kurulmuş bir sistem ogrencidenozelders.com. Dediğimiz gibi daha çok üniversiteli öğretmenlere yönelik olan ama birçok tecrübeli öğretmeni de kadrosunda bulunduran bir özel ders sistemi ogrencidenozelders.com bizzat tanıdığım Mehmet Hoca harika bir insan. Öğrencilerin halinden anlayan aynı zamanda da elinden geldiğince daha iyi hizmetler vermeye çalışan bir insandir kendisi. Şirketin kozyatağındaki ofisine gidip kapısını çaldığınız da eğer müsaitse size ikram ettiği çayı yudumlarken tecrübelerini ve o güzel sohbetini dinleyebilirsiniz.

Gelelim ozeldersalanı.com henüz kurulalı 2 yıl olmayan ama bu süreçte çok şey başarmış bir kurum ozeldersalanı.com. Kurucuları bir Matematik Öğretmeni olan Sefa Özdeniz ve Bilgisayar Programcısı olan Yasin Gökduman her iki kurucu da şirketi daha ileriye taşımak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ve geçtiğimiz 2 yıl içerisinde inanılmaz bir gelişme kat ettiler. Tabii ki bunun arkasından harika bir emek yatıyor. Bizzat öğretmen olarak yer aldığım için daha yakından tanıdığım ama ögretmen olmasanız da şeffaf bir kurum olmasından dolayı hakkında daha çok bilgi sahibi olabileceğiniz bir sistemdir ozeldersalani.com. Şirketin ofisi yine Kozyatağı'nda. Mehmet hocaya uğramışken ozeldersalani.com uğrayıp Yasin Hoca'dan ve Sefa Hoca'dan bir kahve içebilirsiniz. Sizi güleryüzlülük ile misafir edeceklerdir.

Sizde tavsiye ettiğiniz siteleri yorum olarak yazabilir ve yeni kişilerin faydalanmasını sağlayabilirsiniz. 
Bu haftaki yazımız velilerimizden daha çok öğretmenlerimiz içindi. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. 

Herkese sevgiler, saygılar. Hoşçakalın.

Matematik Öğretmeni - Mehmet YALINIZ

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
1
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ceylan
Eki 18, 2018
merhaba mehmet hocam, çok güzel bir yazı olmuş öncelikle genel bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim, bende bu siteye kayıtlıyım ve birçok öğrencim oldu çok şükür, site yöneticileri çok ilgililer saolsunlar, özel ders vermek isteyen veya özel ders sitesi arayan her arkadaşa tavsiye ederim