TOEFL ve IELTS İçin Özel Ders Neden Gerekli?

Yazar: Sefa Ö. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2573
TOEFL ve IELTS İçin Özel Ders Neden Gerekli?
T oefl ve Ielts sınavları nedir, nasıl karşılaştırılmalıdır. Toefl ve Ielts sınavlarına hazırlanan bireylerin mutlaka dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir.

Ülkemizde her geçen günle beraber özellikle vakıf üniversitelerinin sayısının artması, yüksek lisans başvurularının daha ayrıntılı donanımlar istemesiyle itibarı ve geçerliliği artan TOEFL (Test of English as a Foreign Language) ve de IELTS (International English Language Testing System) sınavlarına dersane ve grup derslerinden ziyade özel öğretmen desteğiyle hazırlanılması gerektiği fikrindeyim.Elbette bu alanlarda uzmanlaşmış kadrosu ya da öğretmeni bulunan kurumlar vardır. Ancak size bu dersi ve kursu veren/verecek öğretmenin TOEFL deneyimini sorgulamak biraz zor olabilir. Ayrıca o sınıfta "mücadele etmek zorunda olacağı" en az 10 (kaygılı) birey ve öğrenici bulunmakta. Öğretmenin tecrübesi ne olursa olsun, en az 10 kişinin bulunduğu bir sınıf ortamında her bir aday için ayrılacak özel zaman sizi tatmin edebilecekse sorununuz bulunmuyordur.

Bir de şu gözle bakın: o sınava gerçekten girmiş (birden fazla) bir öğretmen... Sınav öncesi hazırlıkları, nüansları zamanında bizzat yaşamış bir kişi. Materyalleri hazır, planı-programı sağlam, 4 beceriyi tıka basa değil, stratejik bir şekilde size aktarabilen bir TOEFL veya IELTS deneyimcisi...

TOEFL Özel Dersleri Veren Eğitmenlere buradan 

IELTS Özel Dersleri Veren Eğitmelere buradan ulaşabilirsiniz. 


Herkes bir okuma metnini az çok anlar. Peki sınav esnasında, yaklaşık 12 dakikada önünüzdeki kağıda hangi notları almanız (ve almamanız) gerekiyor? Karşılıklı konuşmalarda "well, you know...", "Does anybody know the true meaning of...?" gibi boşluk doldurucuların ('gap-fillers') dinleme bölümünde ne işi var hiç merak ettiniz mi? Ya da 15 saniye düşünme, 45 saniye de cevaplama sürenizin olduğu bir soruda zaman yönetimini nasıl sağlayacaksınız?
Örnek: "What's the most popular sport in your country?" ("Ülkenizdeki en popüler spor nedir?")

Herkes bu soruyo "futbol" yanıtını verebilir. Neden? Nasıl? Örnekler? Sence?

Nasıl başlayacaksınız konuşmaya? Nasıl öreceksiniz? Örnekleriniz geçerli mi? Bağlaç kullandınız mı? Tez cümleniz?.. Kapanış cümleniz?

Deneyin lütfen. Net yanıt (tam cümle). 2 neden ve örnek. 2 destek cümlesi. Kapanış giriş cümleniz ve çıkış cümleniz...

Bunu TOEFL sınavında önünüzdeki monitörde 45 saniye sıfıra doğru sayarken yapacaksınız...

IELTS sınavında karşınızdaki kişi gözünüzün içine bakarak yanıt bekleyecek sizden yaklaşık 2 dakika konuşmanız için.

Kelime hazneniz, dil bilginiz gerçekten iyi olabilir. Stratejik olamazsanız sözlük ve dil bilgisi kitapları ezberlemek, paralar dökmek fayda sağlamayabilir.

Naçizane...

"Özel" biri size yardım edebilir...

Çalışmalarınızda ve sınavlarınızda başarılar ve bol şans dilerim.

 

Etiketler

Yazar

Sefa Ö.

***Online Birebir Matematik Dersleri veriyorum.  Velilerim benim en değerli referanslarımdır. Yorumlar kısmından geçmiş çalışmalarımızın bir kısmı hakkında fikir sahibi ola...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Çocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te yüksek puan almak için ipuçları ve bilgiler. Sınav formatı, puanlama, pratik yapma, sınav günü ve stresle başa çıkma gibi konularda rehberlik.

İngilizce Alfabe ve İngilizce Harflerin Okunuşları

İngilizce Alfabe ve İngilizce Harflerin Okunuşları

İngilizce öğrenmenin ilk adımı olan İngilizce alfabe ve İngilizce harflerin okunuşu ozeldersalani.com'da Bugün İngilizce öğrenmenin temelini oluştur!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?