Sınıflarda Eğitim Ortalamaları ve Özel Eğitim

Sınıflarda Eğitim Ortalamaları ve Özel Eğitim
Dilek T.
Eğitimde Özel Dersin Önemi
Eyl 12, 2018
1556

Yüksek nüfus artışı ve kırsaldan köye yoğun nüfus hareketleri günümüzde eğitim alanında kendine göre bazı sorunlara yol açmaktadır. Kalabalık okul ve sınıf yapıları öğrencilerin eğitimden beklenen verimi almasına maalesef engel teşkil etmektedir. Her öğrencinin öğrenme tarzı, hızı ve yöntemleri farklı olması, kalabalık olmasa da sınıflarda eğitimi belirli ortalamalara zorlamaktadır. Üstüne bir de giderek kalabalıklaşan eğitim kurumlarında öğrenci profillerinin büyük farklılıklar göstermesi bugün eğitimin önünde belki de en büyük sorundur. İşte tam da bu noktada "Özel Ders" kurtarıcı bir çözüm yöntemi olarak karşımıza çıkar. Eğer doğru tercihlerde bulunabilirsiniz sınıf ortalamasının gerisinde kalan çocukların yüksek başarılara imza attığını veya tam tersi sınıf ortalamasının üzerinde olan çocukların da önünün açıldığını görebilirsiniz. 

Öğrenciler ister istemez sınıf kalabalık sınıf ortamında anlamadıkları konular üzerine çalışma yapamamaktadırlar. Bir öğrencinin bir konuyu anlamadan geçmesi diğer konularda da eksiklerinin olmasını tetiklemektedir. İşte bu yüzden sınıf ortamında öğrencilerin anlamadıkları noktalarda yardımcı olma konusunda "Özel Ders" kurtarıcı bir çözüm olmuştur.

Eğitim bir süreç meselesidir ve bu süreçte okulda verilen eğitimin yanında özel ders de gereklidir. Öğrencilerimiz her geçen yıl değişen sınav sistemi, yerleştirme sistemi ile karşı karşıya kalmakta bu da onları daha ciddi bir yarış içine atmaktadır. Bu yarışı başarıyla tamamlayıp istenilen okula gidebilmek de özel ders takviyesiyle kazanılacaktır emin olalım.

Eski dönemlerde dershane yada etüt merkezi şeklinde çalışan kurumlar varken dahi ekstra takviye olarak özel ders tercih edilmekte idi. Şimdi özel derse ihtiyaç daha da artmış durumda. Özel ders öğretmeni olarak öğrenciye rotasını çizip yıl boyunca daha bilinçli onu bunaltmadan istediği başarıyı ona kazandırmak benim için de önemli bir görev sonuç olarak da inanılmaz bir mutluluk oluyor. Özel ders günümüz eğitim öğretim şartlarının gerekli bir başarı adımıdır.

Matematik Öğretmeni - Dilek Terzi

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır