Sınav Döneminde Çok Sıkılan Öğrenci

Yazar: Sevil T. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2575
Sınav Döneminde Çok Sıkılan Öğrenci
S ınav döneminde sıkılan öğrencilere, veliler nasıl yaklaşmalıdır. Öğrencinin motivasyonunu nasıl artırabilir.

Merhabalar;

 Her çocuk teog ve ygs/lys vb. sınav dönemlerinde çeşitli sebeplerle bunalır ve çabuk sıkılırlar. Öğrencinizin karakteristik özelliğini en iyi siz bilirsiniz; fakat sınav sorumluluğu eğer bir zorunluluk olarak gösterilirse hemen hemen çoğu çocuk bu durumdan bunalmakta ve kaçmaya çalışmaktadırlar. Bazı çocuklar kendilerine olan güvenleri yetersiz olduğu için, bazı çocuklar yeterli olup bu yeterliliklerinin farkına varamadıkları ya da vardırılamadığı için. Aslında ders çalışmak konusundaki sıkılganlığın temeli bu noktada yer alır. Bu konuya özen gösterirseniz memnun olacaktır. Her sınav dönemlerinde ara sıra kardeşinizi ödüllendirip, ona aktiviteler sağlamalısınız. Maddiyatınızın fazla olmasına gerek yok değil mi? Bir kitap hediye edebilir, bir geziye çıkarabilirsiniz, sinemaya gidebilirsiniz vb..

Bir öğrenci neyi, ne zaman, nasıl ve en önemli soru "neden" yapması gerektiğini bilmeli, bu konuda baskıcı bir üslup yerine bilgilendirici bir dil kullanılmalıdır.


Bir önceki yazımız olan  "Siz Yaysınız, Çocuklarınızsa Sizden Çok İlerilere Atılmış Oklar" başlıklı makalemizde çocuklarınız ve onların hayatları ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Sevil T.

Her yıl içerisinde mutlak surette özel ders verdiğim öğrencilerim bulunur. Bireysel algı yönetimi ve koçluk eğitimi ile öğrenciye sadece ders anlatıp başarı odaklı çalışmıyor ol...

Benzer Yazılar
Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Çocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Başarılı bir üniversite hayatı için olmazsa olmaz bilgiler! ⏰📚 Kampüsteki yaşamdan kariyer planlamana kadar her şey bu yazıda.

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?