Sınav Döneminde Çok Sıkılan Öğrenci

Yazar: Sevil T. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2511
Sınav Döneminde Çok Sıkılan Öğrenci
S ınav döneminde sıkılan öğrencilere, veliler nasıl yaklaşmalıdır. Öğrencinin motivasyonunu nasıl artırabilir.

Merhabalar;

 Her çocuk teog ve ygs/lys vb. sınav dönemlerinde çeşitli sebeplerle bunalır ve çabuk sıkılırlar. Öğrencinizin karakteristik özelliğini en iyi siz bilirsiniz; fakat sınav sorumluluğu eğer bir zorunluluk olarak gösterilirse hemen hemen çoğu çocuk bu durumdan bunalmakta ve kaçmaya çalışmaktadırlar. Bazı çocuklar kendilerine olan güvenleri yetersiz olduğu için, bazı çocuklar yeterli olup bu yeterliliklerinin farkına varamadıkları ya da vardırılamadığı için. Aslında ders çalışmak konusundaki sıkılganlığın temeli bu noktada yer alır. Bu konuya özen gösterirseniz memnun olacaktır. Her sınav dönemlerinde ara sıra kardeşinizi ödüllendirip, ona aktiviteler sağlamalısınız. Maddiyatınızın fazla olmasına gerek yok değil mi? Bir kitap hediye edebilir, bir geziye çıkarabilirsiniz, sinemaya gidebilirsiniz vb..

Bir öğrenci neyi, ne zaman, nasıl ve en önemli soru "neden" yapması gerektiğini bilmeli, bu konuda baskıcı bir üslup yerine bilgilendirici bir dil kullanılmalıdır.


Bir önceki yazımız olan  "Siz Yaysınız, Çocuklarınızsa Sizden Çok İlerilere Atılmış Oklar" başlıklı makalemizde çocuklarınız ve onların hayatları ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Sevil T.

Her yıl içerisinde mutlak surette özel ders verdiğim öğrencilerim bulunur. Bireysel algı yönetimi ve koçluk eğitimi ile öğrenciye sadece ders anlatıp başarı odaklı çalışmıyor ol...

Benzer Yazılar
Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Özel Ders Ücretleri Nasıl Olmalı?

Özel Ders Ücretleri Nasıl Olmalı?

Özel ders ücretleri ne kadardır. Hangi öğretmen ne kadarlık ücretle özel ders vermektedir. Tüm bilgiler blog da.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?