Sınav Döneminde Çok Sıkılan Öğrenci

Sınav Döneminde Çok Sıkılan Öğrenci
Sevil T.
Tecrübe Paylaşımı - Hayata Dair
Tem 24, 2017
2026

Merhabalar;

 Her çocuk teog ve ygs/lys vb. sınav dönemlerinde çeşitli sebeplerle bunalır ve çabuk sıkılırlar. Öğrencinizin karakteristik özelliğini en iyi siz bilirsiniz; fakat sınav sorumluluğu eğer bir zorunluluk olarak gösterilirse hemen hemen çoğu çocuk bu durumdan bunalmakta ve kaçmaya çalışmaktadırlar. Bazı çocuklar kendilerine olan güvenleri yetersiz olduğu için, bazı çocuklar yeterli olup bu yeterliliklerinin farkına varamadıkları ya da vardırılamadığı için. Aslında ders çalışmak konusundaki sıkılganlığın temeli bu noktada yer alır. Bu konuya özen gösterirseniz memnun olacaktır. Her sınav dönemlerinde ara sıra kardeşinizi ödüllendirip, ona aktiviteler sağlamalısınız. Maddiyatınızın fazla olmasına gerek yok değil mi? Bir kitap hediye edebilir, bir geziye çıkarabilirsiniz, sinemaya gidebilirsiniz vb..

Bir öğrenci neyi, ne zaman, nasıl ve en önemli soru "neden" yapması gerektiğini bilmeli, bu konuda baskıcı bir üslup yerine bilgilendirici bir dil kullanılmalıdır.


Bir önceki yazımız olan  "Siz Yaysınız, Çocuklarınızsa Sizden Çok İlerilere Atılmış Oklar" başlıklı makalemizde çocuklarınız ve onların hayatları ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır