Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım

Yazar: Ezgi S. | 13.12.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 267
Özel Dersle İlgili Hayal Kırıklığını Nasıl Önleyebilirsiniz? İşte Size 6 Adım
Ç ocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

Çocuğunuzun eksikliğinin olduğu bir branşta özel ders aldırmaya mı ihtiyacınız var? Peki hayal kırıklığına mı uğramaktan korkuyorsunuz? İşte özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı önleyebileceğinize dair bilgiler:

Öncellikle bilinçli ebeveynler olarak çocuğunuza özel ders aldırırken başarmak istediğiniz hedefi netleştirmeniz gerekiyor. İyi düşünün özel ders aldırmadaki hedefiniz ne? Hedefi belirleyin. Ulaşmasını istediğiniz noktayı düşünün.

Buna bağlı olarak okuldaki branş öğretmeniyle bu konuda hakkında bir görüşme talep etmeniz gerekiyor. Sonuçta çocuğumuzun durumu bizden çok öğretmeni bilir. Öyle değil mi? Tabii ki öyle.

Bunun dışında bu düşüncenizi çocuğunuzla paylaşmanız gerekiyor. Yani bu da demek oluyor ki onunla bu düşüncenizi paylaşarak karar verme sürecinde söz sahibi olduğunu hissettirmiş olursunuz. Kendi için verilecek olan bir karar hakkında bilgi sahibi olmak hakkı öyle değil mi? Hakkı olmalıdır.

Daha sonra bu konuda herkes hem fikir olmuşsa, uygun bir öğretmen seçmeniz gerekiyor ve hedefinizin ne olduğunu daha dersten önce bildirmeniz gerekiyor. İzmir özel ders sayfamızdan konumuza en yakın öğretmeni bulabilirsiniz. 

Ayrıca çocuğumuz ders aldığı süreçte öğrenme başarısını sürekli kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için de sabırsız olmamanız gerekiyor. Aylar içinde ortaya çıkan açıklar bir derste kapanamaz değil mi? Bu bir mucize olur.

Bunu yaparken bir çizelge oluşturabilir, ders aldığı günlerin tarihlerini ve işlediği konuları not edebilirsiniz. Hatta yaptığı alıştırmalardaki doğru yanlış sayısını da ekleyebilirsiniz. Gerçekten bu yöntem çocuğunuzun ders aldığı süreçteki öğrenme başarısının aynası olacaktır. 

En son yapmanız gereken şey ise çocuğunuzun gelişimini ve performans düzeyini düzenli aralıklarla okuldaki branş öğretmeniyle görüşmek olacaktır. 

Yani kısaca özel dersle ilgili hayal kırıklığınızı nasıl önleyebiliriz? İşte bu 6 adımı takip edin: 

 1. Özel dersle tam olarak neyi başarmak istediğinizi netleştirin.
   
 2. Okuldaki öğretmeniyle konuşun.
   
 3. Çocuğunuzu ön değerlendirmelere dahil edin. Karar verme sürecinde söz sahibi olduğu hissine sahip olmalıdır.
   
 4. Uygun bir öğretmen seçin. Hedefinizin ne olduğunu dersten önce ona bildirin. Özel ders verenler sayfamızdan sizin için en ideal öğretmeni bulabilirsiniz. 
   
 5. Öğrenme başarısını sürekli kontrol edin! Ama çok sabırsız olmayın. Aylar içinde ortaya çıkan açıklar bir gecede geçemez!
   
 6. Çocuğun gelişimi ve performans düzeyi hakkında düzenli aralıklarla okuldaki öğretmenle konuşun.

Etiketler

Yazar

Ezgi S.

Merhaba! Almanya'da doğup büyüdüm. Almanca ve İngilizce öğretmeniyim. İzmir'de yaşıyorum. Eğitim ve Öğretim Programları master mezunuyum. Şu anda doktoramı da eğitim üzerine yap...

Benzer Yazılar
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Özel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul