Özel Ders Sadece Ders Değildir

Yazar: Reşit T. | 29.11.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 208
Özel Ders Sadece Ders Değildir
Ö zel Ders almak sadece çocuğun derslerinde yükselmeye sebep olmaz bununla birlikte gelen özgüven çocuğun hayatı boyunca başarılı olmasının anahtarıdır.

Sevgili öğrenciler, Değerli veliler,

Özel ders almak geçmişten bugüne öğrencilerin psikolojik ve akademik başarılarının artmasında her zaman önemli rol oynamıştır. Bir çocuk özel ders almadan evvel sınıfının gerilerinde hiç parmak kaldırmayan, tahtaya kalkıp soru çözmeyen ortalamanın altında bir çocukken o çocukla özel ders yaptığımızda bir süre sonra kendine güvenen öğretmenlerinin gözüne giren her zaman tahtaya kalkan ödevlerini yapan sınıfın önde gelen öğrencilerinden birisi olması kaçınılmazdır. Bunları 15 yıllık özel ders verme tecrübeme dayanarak rahatça söyleyebilirim. Bu sebeple geçmişten günümüze Özel Ders her zaman oldukça faydalı olmuştur. 

Günümüzde ise dünyadaki bu pandemi sürecinde hem Aileler, hem de öğrenciler psikolojik olarak oldukça etkilendiler. Okulların uzun süre kapalı kalması çocukların sosyalleşememeleri, online olarak alınan online derslerine yeterli verimi alamamalarından dolayı derslere karşı bir önyargı oluşmuş durumda. Bu önyargı eğer evde birebir alınacak özel ders ile zamanında giderilmezse maalesef özellikle matematikte çok zor kapanacak uçurumlara sebep olabilmekte. Eğitim öğretim hayatında çocukların hayallerine ulaşmalarını sağlamak için 15 senedir elimden geleni hiçbir zaman ardıma koymadım bu zorlu pandemi döneminde de siz değerli veliler ve sevgili öğrencilerimin her zaman yanında olmaya hazırım.

Özel Ders almak sadece çocuğun derslerinde yükselmeye sebep olmaz bununla birlikte gelen özgüven çocuğun hayatı boyunca başarılı olmasının anahtarıdır. Özgüveni olan bireyler olarak yetişen gençler girdikleri her ortamda bir ışığa sahip oalcaktır. İş görüşmesine girdiklerinde, özel hayatlarında aklınıza gelebilecek her alanda kişisel bu içi dolu özgüven onların daima kazanan bireyler olmasını sağlayacaktır. Bizim burda çocuklara kazandırdığımız şey de tam olarak budur. Çocuk matematikte başarısız olunca sınıfta 1-0 geride olmuş oluyor. Eğer bu en başta çözülmez ise ben zaten matematiği anlamıyorum,zor,istesemde başaramam gibi bir algı oluşuyor. Noluyor böyle olunca? Artık sınıfın ön sıralarında değil arka sıralarında dersle ilgilenmeyen öğretmen bana birşey sormasın benden uzak olsun tarzında derslerden okuldan hayattan iyice doğuyan bireylere dönüşüyor. Tam da bu noktada çocuk farkedilip Özel Ders almaya başlarsa anlamadığı zor geldiği dersten biranda aslında okadar da zor olmadığı isterse yapabileceğine olan inancı aşılamış olacağız.

Bu senaryoda da çocuk sınıfın ön sıralarında oturmaya, öğretmenin ağzından çıkacak en ufak birşeyi bile kaçırmamaya özen gösteriyor olacak. Bu başarısı da önce okul sınavlarına daha sonra LGS-YJS-LYS sınavlarına daha sonra üniversite hayatına bununla beraberde tüm hayatına etki edecektir.

Uzun lafın kısası kendine güvenen başarılı özgüveni yerinde bireyler yetiştirmek en büyük gayemiz.

Etiketler

Yazar

Reşit T.

Ben Reşit TELLİ 15 yıl’lık tecrübeli öğretmenim bu süreçte Özel okullarda ve Dersanelerde öğretmenlik yaptım ve sürekli olarak da özel ders vermeye devam ettim.Matematik ve Fizi...

Benzer Yazılar
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Özel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul