Özel Ders Mutluluk Getirir

Özel Ders Mutluluk Getirir
ERKAN Ş.
Özel Ders Neden Gerekli
Eki 6, 2018
1243

Sevgili veli ve öğrenciler,

Gelişen bilim ve teknolojinin en hızlı değişim gösterdiği alanlardan biri de eğitim sektörüdür. Bu amaçla son yıllarda çok sık yapılan değişiklerle, hem bu değişimin sonucu hem de ülke ihtiyaçları doğrultusunda müfredat adını verdiğimiz eğitim programlarımız sürekli yenilenmektedir. Eskiden aynı müfredat ve kitaplarla 10-20 yıl geçirildiği için sıkıntı olmazken, günümüzde hemen her yıl müfredat değişikliği nedeniyle ders kitap ve kaynaklarının sürekli yenilendiğine şahit olmaya başladık.

Bu durum karşısında bir öz eleştiri yapacak olursak, kendini yenileme, güncelleme fırsatı bulan öğretmenler sektörde ön plana çıkarken, yenileyemeyenler ise maalesef demode oluyor. Benzer bir durum da öğrenci ve velilerimiz için de geçerlidir. Yeniliklerden haberdar olmayan, sistemi ve günceli yakalayamayan ebeveynler de baş döndürücü bu değişimler karşısında öğrencilerine yüklenerek, eskiden yaptıkları çalışma sistemlerini tekrarlamalarını isteyerek baskı unsuru oluşturmaktadırlar. Bu durumda öğrenciler, yanlık ve çaresiz kalmakta ve içe dönük, başarısızlığı kabullenmiş bireylere dönüşebilmektedirler.

Eğitim artık kitlesellikten çıkartılmış, aksine bireyselleşmiş durumdadır. Bu anlamda en güzel ve verimli model Özel Ders Modeli olduğu için, öğrencinin özel ders almadan önceki ve sonraki durumu arasında oldukça önemli farklar oluşmaktadır. Bu fark da öğrencinin hem zihinsel hem de duygusal yapısına adeta doping etkisi yapmakta ve özgüven, başarı ve sonrasında da mutluluk getirmektedir. Mutlulukların kalıcı olması dileğiyle.

Fizik Öğretmeni - Erkan Şuekinci 

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır