Özel Ders Mutluluk Getirir

Yazar: ERKAN Ş. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1726
Özel Ders Mutluluk Getirir
G ünümüz eğitim sisteminin eksiklikleri nelerdir. Öğretmenler neler yaparak ön plana çıkabilirler, özel ders bir öğrenci için tam olarak nedir?

Sevgili veli ve öğrenciler,

Gelişen bilim ve teknolojinin en hızlı değişim gösterdiği alanlardan biri de eğitim sektörüdür. Bu amaçla son yıllarda çok sık yapılan değişiklerle, hem bu değişimin sonucu hem de ülke ihtiyaçları doğrultusunda müfredat adını verdiğimiz eğitim programlarımız sürekli yenilenmektedir. Eskiden aynı müfredat ve kitaplarla 10-20 yıl geçirildiği için sıkıntı olmazken, günümüzde hemen her yıl müfredat değişikliği nedeniyle ders kitap ve kaynaklarının sürekli yenilendiğine şahit olmaya başladık.

Bu durum karşısında bir öz eleştiri yapacak olursak, kendini yenileme, güncelleme fırsatı bulan öğretmenler sektörde ön plana çıkarken, yenileyemeyenler ise maalesef demode oluyor. Benzer bir durum da öğrenci ve velilerimiz için de geçerlidir. Yeniliklerden haberdar olmayan, sistemi ve günceli yakalayamayan ebeveynler de baş döndürücü bu değişimler karşısında öğrencilerine yüklenerek, eskiden yaptıkları çalışma sistemlerini tekrarlamalarını isteyerek baskı unsuru oluşturmaktadırlar. Bu durumda öğrenciler, yanlık ve çaresiz kalmakta ve içe dönük, başarısızlığı kabullenmiş bireylere dönüşebilmektedirler.

Eğitim artık kitlesellikten çıkartılmış, aksine bireyselleşmiş durumdadır. Bu anlamda en güzel ve verimli model Özel Ders Modeli olduğu için, öğrencinin özel ders almadan önceki ve sonraki durumu arasında oldukça önemli farklar oluşmaktadır. Bu fark da öğrencinin hem zihinsel hem de duygusal yapısına adeta doping etkisi yapmakta ve özgüven, başarı ve sonrasında da mutluluk getirmektedir. Mutlulukların kalıcı olması dileğiyle.

Fizik Öğretmeni - Erkan Şuekinci 

Etiketler

Yazar

ERKAN Ş.

23 yıllık öğretmenlik tecrübemin içerisinde dershane ve özel okul öğretmenliğim boyunca özel ders hep olmuştur.Birçok öğrencimin mezun olup saygın meslekler icra ettiklerini gör...

Benzer Yazılar
Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocukların kendi kapasitesinin farkına varıp iyileştirme, geliştirme gibi düzenlemelerle kendisini gerçekleştirmesi daha iyi olacaktır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul