Online İngilizce Ders Almak Etkili Midir?

Yazar: Şükrü D. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1920
Online İngilizce Ders Almak Etkili Midir?
B irçok kişi internet üzerinden online ingilizce ders talep etmeye başladı. Peki online ingilizce dersi almak etkili midir? Uzman online ingilizce eğitmenimiz tüm soruları sizler için cevapladı.

Corona salgını ile birlikte yüksek oranda kişi internet üzerinden İngilizce ders talep etmeye başladı. Uzun süre internet üzerinden ders vermeye direnmiş bir hoca olarak bu yazımda bu konudaki tereddütleri olan kimselerin tereddütlerini gidermeye çalışacağım.

Salgının hemen öncesinde birlikte ders yaptığımız iki iş insanı uzak mesafeden de olsa bana gelerek ders alıyorlar ve bir türlü online ders almaya yanaşmıyorlardı. Biz klasik insanız hocam internet bize uymaz derken (aynı sözleri önceden ben de söylüyordum ) salgın sonrasında zorunlu olarak online derslere başladılar. Şu anda ikisinin de bizzat söylediği şudur: Hocam o kadar yolu gelip neden kendimize eziyet etmişiz ki?

Öğretmenin size geldiği durumlarda özellikle büyükşehirlerdeki trafiği hesaba katarsanız yaşanan stres ve yorgunluk dersin kalitesini büyük oranda etkiliyor. Online dersler bunu ortadan kaldırdığı gibi öğretmenin daha fazla sayıda ders verebilmesini sağladığı için kazancını arttırıyor ve böylece kişiler daha ekonomik şartlarda ders alabiliyorlar. Öğrencinin öğretmene gittiği durumlarda da stres ve yorgunluk faktörü geçerli olmakla birlikte okul çocukları için özellikle büyük şehirlerde güvenlik endişesi var.

Tecrübe ettiğim bir diğer durum ise online dersin müthiş şekilde konsantrasyonu arttırdığı.

Diğer yandan online ingilizce dersinin şu avantajları sayesinde derslerin daha verimli olması mümkündür;

  • Çok kolay materyal paylaşımı.
  • Video gösterimi.
  • Ekran paylaşımı. 
  • Derslerin kayıt edilmesi sayesinde daha sonra tekrar izlenebilmesi.

vb durumlar hem kâğıt israfının önüne geçiyor hem de verimi yükseltiyor.

Derslerin çok kolay videoya çekilip daha sonra tekrar izlenebilir olması ise başlı başına bir durum. Bir çok kişiden şunu duydum: Hocam derste aklımda başka şeyler vardı ama videoyu tekrar izlerken konuyu çok daha iyi kavradım.

Online derslerin daha önce öngöremediğim bir etkisi daha oldu: artık daha fazla sayıda yetişkin çift birlikte ders alıyorlar. Özellikle hanımefendilerin sorumluluğu ve iş yükü erkeklerden daha fazla olduğu için her konuda olduğu gibi fedakarlık gösterip eşim, erkek arkadaşım alsın ben sonra bakarım derlerken şimdi internet kolaylığı sayesinde birlikte ders alabiliyorlar. Üstelik rekabet oluştuğu için birlikte daha hızlı yol katediyorlar. Bu arada şu durumu da belirtmeliyim kadınlar erkeklerden daha hızlı ilerliyor :)

Bütün sorularınız benimle iletişime geçebilir veya yorum olarak yazabilirsiniz. Herkese keyifli öğrenmeler dilerim.

İngilizce Öğretmeni - Şükrü Dağlı

Etiketler

Yazar

Şükrü D.

NOT: Benden ders alarak artık İngilizce konuşabilen, dersimiz için yüksek puan verip olumlu yorum yaparak uzun süredir burada birinci sırada olmamızı sağlayan bütün öğrencilerim...

Benzer Yazılar
IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te yüksek puan almak için ipuçları ve bilgiler. Sınav formatı, puanlama, pratik yapma, sınav günü ve stresle başa çıkma gibi konularda rehberlik.

İngilizce Alfabe ve İngilizce Harflerin Okunuşları

İngilizce Alfabe ve İngilizce Harflerin Okunuşları

İngilizce öğrenmenin ilk adımı olan İngilizce alfabe ve İngilizce harflerin okunuşu ozeldersalani.com'da Bugün İngilizce öğrenmenin temelini oluştur!

IELTS Hazırlananlar İçin Kitap Önerileri

IELTS Hazırlananlar İçin Kitap Önerileri

IELTS hazırlananlar için kitap önerileri listemiz blogumuzda. IELTS kitapları listemizden sizin için en uygun kitabı bulabilirsiniz.

İngilizceden Korkmamanın Sırları

İngilizceden Korkmamanın Sırları

İngilizceden korkmamanın en büyük sırları nelerdir. İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin uygulaması gereken sırlar nelerdir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?