Neden Tek Tuşla Derse Katılmıyorsunuz ?

Yazar: Bedri Mert B. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2229
Neden Tek Tuşla Derse Katılmıyorsunuz ?
T eknoloji artık hayatımızın her anında mevcut. Peki bizler bu güzel teknolojiden ne kadar yararlanabiliyoruz?

Teknoloji günlük hayatımız da sürekli olarak gelişen, geliştikçe dağ gibi büyüyen bir platformdur. Teknolojiyi iyi işlerde kullanmak, gerek zaman, gerekse ihtiyaç bakımından bizlerin işlerini gerçekleştiriyor.

Teknoloji artık cebimizde. Hatta saatimizde bile bulunabiliyor. Peki biz bu teknolojiyi eğitim olarak ne kadar derecede kullanıyoruz gelin birde buna bakalım. Araştırmalar yaparken yazılım her zaman ön plandadır. Bu sorunumuzu Google gibi dev şirket ve bu şirketin içerisinde ki çok büyük bilgi arşivi çözmektedir. İstediğimiz her şeyi bulabiliriz.

Siz hiç internet üzerinden ders almayı düşündünüz mü ? Online olarak. Çayınız, kahveniz elinizde sıcacık yuvanızda online olarak derslerinizi takip ediyorsunuz. Eğitim açısından muazzam bir buluş. Belli başlı programlar bu konu hakkında çok büyük projeler geliştirdiler.

Örneğin Adobe Connect sistemi bu konuda en iyisi diyebilirim. Sistemin içeriğinde beyaz tahtadan, video oynatmaya gibi bir çok sistem var. Öğretici kendi ekranını paylaşarak öğrenciye istediği eğimi verebilir. Burada önemli bir husus var.

Ne kadar çok Adobe'nin sunucuları çok iyi olsa da sizin de internet hızınızın biraz akıcı olması gerekmektedir. Ayrıca katılımcı öğrencinin de. Katılımcı öğrenci isterse cep telefonundan metroda, otobüs ile bir yere giderken, yolda yürürken, kafede çayını yudumlarken özel dersini dinleyebiliyor. Bu müthiş projenin daha da yaygınlaştırılması lazım.

Peki ben size soruyorum. Neden Tek Tuşla Derse Katılmıyorsunuz ?

Bir önceki yazımız olan "Eğitimde Teknolojinin Önemi" başlıklı makalemizde teknolojinin, kodlamanın eğitimdeki yeri ve önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Bedri Mert B.

Bilgisayar, Programlama, Office Programları, Yazılım, Donanım, Bilgisayarı daha aktif kullanmak istiyorsanız. Benimle iletişime geçebilirsiniz. Üstelik oturduğunuz yerden, hatta...

Benzer Yazılar
Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Günümüzde Web 2.0 teknolojisi hızlıca ilerliyor bunun sonucunda her bireyin en az bir tane sosyal medya adresi bulunmaktadır.

Prezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prezi, sıradan sunumlardan sıkılan, kaliteli, eğlenceli ve dikkat çekici sunumlar hazırlamak isteyenlerin uygulamasıdır.

Kahoot Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kahoot Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kahoot öğrencilerinize, basit bir şekilde quizler, anketler hazırlayabileceğiniz ve soru-cevap yapabileceğiniz bir platformdur.

Eğitimde Teknolojinin Önemi

Eğitimde Teknolojinin Önemi

Eğitimde teknoloji giderek artmaya başladı. Öğrenci ve öğretmenler teknolojinin fazlasıyla farkındalar. O yüzden "Kodlama" fazlasıyla gerekli bir hal aldı.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul