Neden İngilizce Konuşamıyoruz?

Yazar: Ayşenur H. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1769
Neden İngilizce Konuşamıyoruz?
D il öğrenme bir beceri ister ve bunun için de tekrar ve pratik yapmak gerekir. İngilizce öğrenmeni altın sırlarını?

İNGİLİZCE NE KADAR SÜREDE ÖĞRENiLİR

Ezbere ve gramere dayalı derslerle bu ezbere ve gramere dayalı bir sistemle bu dil öğrenilemez. Dil öğrenme bir beceri ister ve bunun için de tekrar ve pratik yapmak gerekir. Ancak okullarda gramer öğretilmeye çalışılıyor. Sınıflar ise çok kalabalık. 50-60 kişilik sınıflarda öğrenci başına 1 dakika bile konuşma yani pratik yapma şansı kalmıyor. Tüm öğrencilerin seviyeleri de aynı değil. Böyle bir ortamda lise bitene kadar İngilizce öğrenilmiyor. Üniversitelerde ise İngilizce'nin öğretilmesi için kurumların çabası olmadığı gibi öğrencinin de bu yönde bir talebi bulunmuyor.

Türkiye'deki eğitim sisteminin lise ve üniversite sınavlarına odaklandığı için dil öğrenmek için özel bir çaba bulunmamaktadır. Malesef ne acıdır ki eğitim yaşamı son bulduktan sonra İngilizce'nin ne kadar önemli olduğunun farkına varılıyor. Hal böyle olunca da ingilizce özel ders almak büyük ölçüde önem arzediyor.

ÖĞRENMEK İÇİN KAÇ AY ÇALIŞMAK GEREKİYOR?

Yetişkin yani lise ya da üniversite mezunu bir gencin günde ortalama 4-5 saatini İngilizce çalışmaya ayırdığında ne kadar sürede hangi seviyede bu dili öğrenebilir? İşte tüm detaylar; 

- Turistik bir gezide en temel ihtiyaçlarını karşılamak: 6 ay

- Günlük yaşamında temel ihtiyaçlarını karşılamak: 12 ay

- Teknik konularda mesleki çalışma ve ilişkilerini yürütmek: 18 ay

- Eğitimini İngilizce olarak sürdürmek: 30 ay

- Konferanslar vermek veya panelist olmak: 36 ay

İngilizce Nasıl Öğrenilemez 

  • Hata yapmaktan korktuğun için pratik yapmayarak,
  • Telaffuzu önemsemeyerek,
  • Bir kelimenin eş anlamlısını, fiil, sıfat varsa öğrenmeyerek ve sadece not alıp tekrar etmeyerek, bununla ilgili cümleler kurmayarak,
  • Bir ifadeyi tam şekliyle İngilizceye çevirmeye çalışarak

İngilizce öğrenilmez.

İngilizce Öğretmeni - Ayşenur Hoca 

Etiketler

Yazar

Ayşenur H.

Lys sınavı öğrencilerim, Bilgi üniversitesi öğrencilerim derslerinde başarıyı yakaladı. Ayrıca verdiğim speaking derslerinden öğrencilerim tamamiyle memnun kalmaktadır.ilköğreti...

Benzer Yazılar
Her Gün Yeni Bir Kelime

Her Gün Yeni Bir Kelime

Her gün yeni bir kelime öğrenerek, ingilizceyi kısa bir sürede öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? İngilizce öğrenirken nelere dikkat etmek gereklidir?

Teknik Çeviri Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Teknik Çeviri Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Teknik çeviri nedir. Teknik çeviri yapılırken nelere dikkat edilmelidir. Teknik çeviriye dair bilinmesi gereken tüm bilgiler sizlerle.

2024 YDT İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

2024 YDT İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

YKS - YDT İngilizce Konuları ve Soru Dağılımına yazımızdan ulaşabilirsiniz. En güncel 2024 YDT Konuları öğrenmek için hemen inceleme yapabilirsiniz.

İngilizce Konuşmada Neden Yetersiziz

İngilizce Konuşmada Neden Yetersiziz

İngilizce özel dersin avantajları, İngilizce neden konuşamıyoruz, İngilizcenin önemi, peki bu dili ne zaman öğrenmeye başlanmalı?

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?