Her Gün Yeni Bir Kelime

Yazar: Onay Ş. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 3762
Her Gün Yeni Bir Kelime
H er gün yeni bir kelime öğrenerek, ingilizceyi kısa bir sürede öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? İngilizce öğrenirken nelere dikkat etmek gereklidir?

İngilizcede Türkçemizde de olduğu gibi yaygın kullanılan pek çok kelime yer almaktadır. Kelime haznemizi geliştirmek dil öğrenme sürecimizde oldukça işimize yaramaktadır. Fakat yeni karşılaşılan bir kelimeyi uzun süreli belleğe yollayabilmek kimi öğrenciye oldukça zor gelmektedir.

Aslında kelime ezberlemenin oldukça zevkli ve kolay birçok yöntemi vardır. Bu hususta önemli olan asıl şey öğrencinin kendini iyi tanımış olmasıdır. Öncelikle öğrenci hangi yöntemin kendine en uygun ve yararlı olduğunu kısa süreli deneme yanılma yoluyla kolaylıkla keşfedecektir. Sözlük kullanma, içeriğe bakarak bilinmeyen kelimeyi tahmin edebilme, eş veya zıt anlamlarıyla birlikte çalışma ya da günümüzde oldukça yaygın olan internetten yararlanma kullanılabilecek pek çok yöntemden sadece birkaçıdır. Görsel zekası baskın olan öğrencilerimiz için bilgi kartları(flashcards)kullanmak veya evde uygun bir duvarı renk renk yeni kelimelerle renklendirmek onlar için oldukça eğlenceli ve bir o kadar da yararlı bir yöntem olabilir.Öğrencinin yaş skalası dikkate alınarak ilgisini çeken aktiviteler bulmak aslında hiç de zor değildir.

Siz de yeni kelimeler öğrenmek için en uygun stratejinizi keşfedebilir ve kelime haznenizi her geçen gün arttırabilirsiniz.

Unutma:
“Her şey denemek ile başlar.”

İngilizce Öğretmeni - Onay Şirin

Etiketler

Yazar

Onay Ş.

Lisans eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesinde tamamladım. İzmir’de birkaç etüt merkezinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ders verdim. Adana’ya yerleştikten sonra Erkan...

Benzer Yazılar
Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı dil öğrenmenin önemi ve insanlara olan faydaları nelerdir.

Onlarca Para Döküyorum Ya Peki?

Onlarca Para Döküyorum Ya Peki?

Özel ders alıp onlarca para dökmeden başarıya en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Doğru adres özel dersten başkası değildir.

İngilizceden Korkmamanın Sırları

İngilizceden Korkmamanın Sırları

İngilizceden korkmamanın en büyük sırları nelerdir. İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin uygulaması gereken sırlar nelerdir.

Neden İngilizce Konuşamıyoruz?

Neden İngilizce Konuşamıyoruz?

Dil öğrenme bir beceri ister ve bunun için de tekrar ve pratik yapmak gerekir. İngilizce öğrenmeni altın sırlarını?

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul