Matematikçinin Dünyası (elya)

Matematikçinin Dünyası (elya)
Elif Y.
Eğitimde Özel Dersin Önemi
Şub 20, 2018
1960

Marmara Üniversite Matematik bölümünden mezunum. Üniversite hayatım boyunca etüt merkezlerinde çalıştım bunun yanı sıra birebir özel dersler verdim.

Özellikle YGS Matematik alanında çok fazla öğrenciyle çalıştım. Bir öğrenci benimle çalıştıktan sonra matematiğe karşı bakış açısını değiştiriyor ve matematiği sevmeye başlıyor. Deli dolu, hiperaktif biriyim. Bu yüzden yorulmak nedir bilmem. Dersi yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Matematik aşığı biri olarak öğretmeye ve öğrenmeye bayılırım.

Velilerimden ve öğrencilerimden genellikle şunları duyuyorum;

Çok anlayışlı, tatlı kızıyor ne kırıyor ne de incitiyor ama dersi de hakkını vererek işliyor, eğlenceli, iyi niyetli vs.bu gibi çokta yorumlar aldım. İyiki bu mesleği yapıyorum çünkü matematiği çok seviyorum. Eğitimde özel ders gerçekten çok yararlıdır. Birebir olması dikkat açıdan çok önem arz ediyor. Hem kimse senin dikkatini dağıtmıyor hemde çok iyi adapte oluyorsun. İstediğin kadar soru sorma şansın oluyor ve istediğin gün ve saatte olması da bi ayrı güzel. %99 öğrenme diyebilirim..

Ayrıca matematik özel ders almayı düşünüyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

Elif Yanık - Matematik Öğretmeni


Bir önceki yazımız olan "Satranç Hakemliğinden Fazlası" başlıklı makalemizde bir satranç hakeminin çocuklara  eğitimsel açıdan mutlaka okumanız gereken tavsiyelere yer verilmektedir. 

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır