Matematikçinin Dünyası (elya)

Yazar: Elif Y. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2530
Matematikçinin Dünyası (elya)
B ir matematik öğretmenin matematiği neden çok sevdiği ve öğrencilere matematik alanında tavsiyeleri.

Marmara Üniversite Matematik bölümünden mezunum. Üniversite hayatım boyunca etüt merkezlerinde çalıştım bunun yanı sıra birebir özel dersler verdim.

Özellikle YGS Matematik alanında çok fazla öğrenciyle çalıştım. Bir öğrenci benimle çalıştıktan sonra matematiğe karşı bakış açısını değiştiriyor ve matematiği sevmeye başlıyor. Deli dolu, hiperaktif biriyim. Bu yüzden yorulmak nedir bilmem. Dersi yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Matematik aşığı biri olarak öğretmeye ve öğrenmeye bayılırım.

Velilerimden ve öğrencilerimden genellikle şunları duyuyorum;

Çok anlayışlı, tatlı kızıyor ne kırıyor ne de incitiyor ama dersi de hakkını vererek işliyor, eğlenceli, iyi niyetli vs.bu gibi çokta yorumlar aldım. İyiki bu mesleği yapıyorum çünkü matematiği çok seviyorum. Eğitimde özel ders gerçekten çok yararlıdır. Birebir olması dikkat açıdan çok önem arz ediyor. Hem kimse senin dikkatini dağıtmıyor hemde çok iyi adapte oluyorsun. İstediğin kadar soru sorma şansın oluyor ve istediğin gün ve saatte olması da bi ayrı güzel. %99 öğrenme diyebilirim..

Ayrıca matematik özel ders almayı düşünüyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

Elif Yanık - Matematik Öğretmeni


Bir önceki yazımız olan "Satranç Hakemliğinden Fazlası" başlıklı makalemizde bir satranç hakeminin çocuklara  eğitimsel açıdan mutlaka okumanız gereken tavsiyelere yer verilmektedir. 

Etiketler

Yazar

Elif Y.

7 yıl boyunca ilköğretim,ortaöğretim, lise ve mezun konumundaki öğrencilere matematik ve geometri özel ders verdim . 3 yıl boyunca etüt merkezinde öğretmenlik unvanıyla çalıştım...

Benzer Yazılar
İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi ve havuz problemlerini en pratik yoldan, kalem kullanmadan çözmenin püf noktalarını sizler için hazırladık. Örnek bir işçi havuz problemi üzerinden anlatım.

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss matematik konularını ve 2024 KPSS matematik soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde matematikte 27'de 27 yapabilirsiniz.

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir? Uzman matematik öğretmenimiz sizler için hazırladı..

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?