LGS'ye Hazırlık Nasıl Olmalı?

Yazar: Gamze E. | 14.04.2022 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 644
LGS'ye Hazırlık Nasıl Olmalı?
L GS'ye hazırlık nasıl olmalı? diyorsanız ve LGS'de başarılı olmanın yolları üzerine bir araştırmanız varsa tam sizlik bir blog hazırladık..

Merhaba sevgili öğrenciler ve saygıdeğer veliler,

8 yıllık eğitim hayatımızda ki önümüze çıkan ilk sınav deneyiminde yeni nesil sözünün sizleri korkuttuğunu ve içinde bulunduğunuz stresin arttırdığını biliyorum. Ama sizde bilin ki sınav sorularının yeni nesil olması bu süreçteki başarınızı arttıracaktır. Çünkü yeni nesil demek soruda verilen bilgiyi anlayıp, cevaplarda onu aramaktır. Yani bilgi sorunun içindedir. Bu maratonda yanınızda bir büyüteç olup sorudaki bilginin görünürlüğünü arttırmak ve başarının mutluluğunu tattırmak için elimden gelen desteği göstereceğim.

Saygı değer veli öğrencini için gelecek kaygınızı ve bu süreçte ki stresinizi anlıyorum. Sizlerin öğrenciniz için yapabileceği en büyük destek tüm kalbinizle onu sevmektir. Geri kalan öğretim kısmını lütfen biz değerli eğitimcilere bırakın. Unutmayın ki eğitim ve öğretim üç koldan olmalıdır. Aile, öğrenci ve eğitmen. Aileye düşen bu süreçte sevgidir.

Biraz da ders adına bahsedecek olursak LGS de fen bilimlerinden başarılı olmak için ilk yedi yılın ortalamasına ihtiyaç yoktur. 8. sınıfta göstereceğiniz derse ilgili sizi LGS de fen bilgisinde başarılı olmayı sağlayacaktır. Çünkü 8. sınıf fen bilgisi konuları ilk yedi yıldan bağımsız ve bir senelik bir çalışmayla yapılabilecek ilginizi çekecek konulardır. Fen bilgisinin sayısal bir ders olması sizleri korkutmamalı aksine katsayısı yüksek olması bir mutluluk sebebi olmalıdır. Çünkü yapacağımız her bir net sınavdaki puanımızı daha fazla artıracak ve sizleri daha ön sıralara taşıyacaktır. Evet kabul ediyorum ders çalışmak çok da konuşmak kadar kolay değil ama başarının verdiği tat hiç de yadsınamaz bu yüzden başarılı olabilmek fen bilgisi yapabilmek için özel bir derse ihtiyaç duyuyorsanız bunun doğru tercihi benim.

İpucu: Eksik olduğunuz konularda uzman bir öğretmenden desteğe ihtiyacınız varsa; Fen bilgisi özel ders sayfamızdan sizin için en uygun öğretmen araştırması yapabilirsiniz. 

Konuları hızlı anlama, önemli bilgilerin üzerinde durma, test tekniği, maksimum soru çeşitliliği bu derste sizinle birlikte olacaktır. LGS sınavına bir çok öğrenci yetiştirmiş, Türkiye birincilikleri kazanmış ilk 100 lerde öğrenci başarısı sağlamış biri olarak hem eğlenerek hem anlayarak bu derse beraber yaptığımızda başarıya ulaşacağınızın garantisini veriyorum. Önemli olan bu sürece hazırlıklı olmanız, önemli olan başarıyı istemeniz. Öyleyse haydi durmayalım niyetlenelim çalışalım başaralım ve yaptığımız çalışmaların verdiğimiz emeklerin karşılığını sınav sonrası gururla alalım.

Unutmayın başarı tesadüf değildir. Ve hiçbir başarı çaba sarf etmeden kazanılmayacaktır.

Etiketler

Yazar

Gamze E.

9 yıllık öğretmenlik tecrübem bir çok seviyedeki öğrenci ile çalışmış olup, onların dili ve gereksinimleri doğrultusunda eğitim vermeye özen gösterdim. Ve anladım ki, öğretmenli...

Benzer Yazılar
2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS'ye girecek öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır. LGS sınavına hazırlıkta öğrencilerin uygulaması gereken teknikler blogumuzda.

Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrencilerin sınav hazırlık süreçlerinde dikkat etmesi gereken önemli konuları sizler için eğitim uzmanı cevapladı. İşte tüm püf noktalar sizlerle

2024 KPSS ÖnLisans Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS ÖnLisans Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss önlisans konuları ve en güncel soru dağılımları blogumuzda. 2024 KPSS önlisans çalışma planınıza bu bilgilere göre şekillendirebilirsiniz!

Yks'ye Son 1 ay Kala Yapılması Gerekenler

Yks'ye Son 1 ay Kala Yapılması Gerekenler

Yks'ye son 1 ay kala yapılması gerekenler nelerdir. Son 1 ay'da nasıl çalışmalısınız. Deneme çözmenin sınavınıza olan etkisi nelerdir? Haydi çalışma zamanı!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?