LGS'ye Hazırlık Nasıl Olmalı?

Yazar: Gamze E. | 14.04.2022 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 300
LGS'ye Hazırlık Nasıl Olmalı?
L GS'ye hazırlık nasıl olmalı? diyorsanız ve LGS'de başarılı olmanın yolları üzerine bir araştırmanız varsa tam sizlik bir blog hazırladık..

Merhaba sevgili öğrenciler ve saygıdeğer veliler,

8 yıllık eğitim hayatımızda ki önümüze çıkan ilk sınav deneyiminde yeni nesil sözünün sizleri korkuttuğunu ve içinde bulunduğunuz stresin arttırdığını biliyorum. Ama sizde bilin ki sınav sorularının yeni nesil olması bu süreçteki başarınızı arttıracaktır. Çünkü yeni nesil demek soruda verilen bilgiyi anlayıp, cevaplarda onu aramaktır. Yani bilgi sorunun içindedir. Bu maratonda yanınızda bir büyüteç olup sorudaki bilginin görünürlüğünü arttırmak ve başarının mutluluğunu tattırmak için elimden gelen desteği göstereceğim.

Saygı değer veli öğrencini için gelecek kaygınızı ve bu süreçte ki stresinizi anlıyorum. Sizlerin öğrenciniz için yapabileceği en büyük destek tüm kalbinizle onu sevmektir. Geri kalan öğretim kısmını lütfen biz değerli eğitimcilere bırakın. Unutmayın ki eğitim ve öğretim üç koldan olmalıdır. Aile, öğrenci ve eğitmen. Aileye düşen bu süreçte sevgidir.

Biraz da ders adına bahsedecek olursak LGS de fen bilimlerinden başarılı olmak için ilk yedi yılın ortalamasına ihtiyaç yoktur. 8. sınıfta göstereceğiniz derse ilgili sizi LGS de fen bilgisinde başarılı olmayı sağlayacaktır. Çünkü 8. sınıf fen bilgisi konuları ilk yedi yıldan bağımsız ve bir senelik bir çalışmayla yapılabilecek ilginizi çekecek konulardır. Fen bilgisinin sayısal bir ders olması sizleri korkutmamalı aksine katsayısı yüksek olması bir mutluluk sebebi olmalıdır. Çünkü yapacağımız her bir net sınavdaki puanımızı daha fazla artıracak ve sizleri daha ön sıralara taşıyacaktır. Evet kabul ediyorum ders çalışmak çok da konuşmak kadar kolay değil ama başarının verdiği tat hiç de yadsınamaz bu yüzden başarılı olabilmek fen bilgisi yapabilmek için özel bir derse ihtiyaç duyuyorsanız bunun doğru tercihi benim.

İpucu: Eksik olduğunuz konularda uzman bir öğretmenden desteğe ihtiyacınız varsa; Fen bilgisi özel ders sayfamızdan sizin için en uygun öğretmen araştırması yapabilirsiniz. 

Konuları hızlı anlama, önemli bilgilerin üzerinde durma, test tekniği, maksimum soru çeşitliliği bu derste sizinle birlikte olacaktır. LGS sınavına bir çok öğrenci yetiştirmiş, Türkiye birincilikleri kazanmış ilk 100 lerde öğrenci başarısı sağlamış biri olarak hem eğlenerek hem anlayarak bu derse beraber yaptığımızda başarıya ulaşacağınızın garantisini veriyorum. Önemli olan bu sürece hazırlıklı olmanız, önemli olan başarıyı istemeniz. Öyleyse haydi durmayalım niyetlenelim çalışalım başaralım ve yaptığımız çalışmaların verdiğimiz emeklerin karşılığını sınav sonrası gururla alalım.

Unutmayın başarı tesadüf değildir. Ve hiçbir başarı çaba sarf etmeden kazanılmayacaktır.

Etiketler

Yazar

Gamze E.

9 yıllık öğretmenlik tecrübem bir çok seviyedeki öğrenci ile çalışmış olup, onların dili ve gereksinimleri doğrultusunda eğitim vermeye özen gösterdim. Ve anladım ki, öğretmenli...

Benzer Yazılar
Sınav Yaklaşırken

Sınav Yaklaşırken

Sınava hazırlanan öğrenciler neler yapmalı, nelere dikkat etmelidir. Ebeveynler nasıl davranış göstermelidir.

Sınav Stresi Nasıl Azaltılır?

Sınav Stresi Nasıl Azaltılır?

Öğrenciler sınav stresini nasıl azaltabilir. Nelere dikkat edilmelidir. Stresinizi azaltmanın tüm yolları. Sınavlarda başarılı olmak için sınav stresi ile nasıl başa çıkılır.

YÖK Başkanı Yeni Üniversiteye Giriş Sistemini Açıkladı

YÖK Başkanı Yeni Üniversiteye Giriş Sistemini Açıkladı

YÖK Başkanı üniversite giriş sınavı ile ilgili yeni sistemi açıkladı.

Sözel Öğrenciler için TYT Sınavı

Sözel Öğrenciler için TYT Sınavı

TYT sınavına giren sözel bölümü öğrenciler hangi testlere dikkat etmelidir, hangi derslerden puan alabilirler.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul