LGS Matematik Netlerini Nasıl Arttırabiliriz?

Yazar: Gülfer Ç. | 14.03.2022 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 19993
LGS Matematik Netlerini Nasıl Arttırabiliriz?
L GS matematik netleri nasıl artırılır? LGS matematik konularına çalışmada püf noktaları uzman matematik öğretmenimiz hazırladı.

Ben matematikten anlamıyorum hiç yapamıyorum mu diyorsun?

Kendine inanarak ben yapabilirim diyenler bu yarışa 1-0 önde başlıyor.

Hocam bana 10-15 net yeter demeyin hedefinizi her zaman büyük tutun hedefinizi büyük tutarsanız hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz net hedefiniz her zaman 20 net olarak belirleyin.

İlk iş olarak kendinizi tanımakla başlayın genel olarak eğer netleriniz 0-10 net arasında konu eksiğiniz var demektir eğer netleriniz 10-20 net arasında ise soru çözümü eksiği yada soru kalıbı öğrenme eksiği olanlar olarak kendinizi değerlendirebilirsiniz. LGS hazırlıkta matematik özel ders ihtiyacınız varsa linkten öğretmen araştırması yapabilirsiniz.

Hemen 20 nete çıkmayı bekleyemeyiniz öncelikle matematik temelini oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için lgs konularını belirlediğiniz zamana göre konu ve gün olarak bölün her gün konu anlatımı çalıştıktan sonra o konuyla ilgili soru çözümü yapın.

Çalışmaya yeni başlamış olsanız bile mutlaka basit düzeyde alışılması için yeni nesil sorular çözmelisiniz. Lgs'de Matematikin etkisini de düşünerek çok çalıştım diyerek çalışmayı bırakmayınız. Planlı bir şekilde konuları çalıştıktan soru çözümüne geçebilirsiniz tüm konulardan karma soru çözmelisiniz.

Kendi başınıza konuları anlamakta zorluk çekerseniz konu anlatım videolardan yararlanabilirsiniz ama film izler gibi değil aktif bir dinleme sağlamalısınız notlar almalı o videodaki örnek soru çözümlerini kendiniz de çözmeyi denemelisiniz yoksa hiçbir fayda sağlayamazsınız çünkü matematik yaparak ve soru çözerek geliştirebilen bir derstir.

Soru çözümü yaparken soru bankalarını basit orta zor sıralayarak kullanmalısınız. Hemen zor sorularla başlayarak kendi motivasyonunuzu düşürmeyin. Soru çözerken çözemediğiniz soruları mutlaka öğretmenlerinize çözdürmelisiniz. Yavaş yavaş yeni nesil soru çözümüne geçmelisiniz soruları anlayarak çözerseniz soru kalıplarını ve soru tiplerini kavrarsanız karşınıza benzer çıkan soruları çok daha kolay yapabilirsiniz. Konu eksiğini kapattıktan sonra artık deneme tipi soru çözümüne başlayabilirsiniz. Meb örnek sorularını aylık yayınladığı soruları mutlaka çözmelisiniz. MEB tarafından yayınlana 8. sınıf matematik kazanım testlerine linkten ulaşabilirsiniz. Denemeleri gerçek sınav ortamındaymışsınız gibi süre tutarak soru çözümü yapmalısınız. Denemeleri bitirdiğiniz süreleri kaydedin ve bir sonraki denemeleri daha kısa sürede çözmeye çalışın. Yeni nesil soruları süre tutarak çözerseniz kısa sürede çözmeyi öğrenirsiniz. Denemelerdeki yanlışları veya yapamadığınız soruları mutlaka sorun. Yapamadığınız soruların konularını tekrar gözden geçirmelisiniz. 

Bundan sonra zor soru bankası sorularını çözmeye başlamalısınız. Evde deneme çözmeye devam etmelisiniz. Yapamadığınız soruların üstüne gitmezseniz başarıya ulaşamazsınız. Yapamadığınız soruları sormayı sakın unutmayın!

Yukarıda bahsetmiş olduğum çalışmaları yaparsanız neden matematikte başarısız olasınız ki? Kendinize güvenin, sabırlı ve disiplinli bir şekilde çalışın gerisi gelecektir.

Etiketler

Yazar

Gülfer Ç.

Merhabalar 2005 Çapa Anadolu öğretmen lisesi (şimdiki ismi çapa fen lisesi)nden mezun olduktan sonra Boğaziçi üniversitesi matematik öğretmenliğini bitirdim, yüksek lisansımı YT...

Benzer Yazılar
İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi ve havuz problemlerini en pratik yoldan, kalem kullanmadan çözmenin püf noktalarını sizler için hazırladık. Örnek bir işçi havuz problemi üzerinden anlatım.

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir? Uzman matematik öğretmenimiz sizler için hazırladı..

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss matematik konularını ve 2024 KPSS matematik soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde matematikte 27'de 27 yapabilirsiniz.

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?
S

S.
Cevap Yaz

Sagolun👉👉