Kara Tahtada ‘Word’ Öğreten Öğretmene Microsoft’tan Bilgisayar Sözü

Kara Tahtada ‘Word’ Öğreten Öğretmene Microsoft’tan Bilgisayar Sözü
Yasin G.
Eğitim Teknolojileri
Mar 4, 2018
2418

Geçtiğimiz günler de, dünyada ki eğitimcilerin büyük bir örnek alması gereken, kara tahta da öğrencilere word öğretmeye çalışan öğretmen'in fotoğrafı sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Gana da şehir merkezine uzak bir bölgede yer alan okulda bilgisayar laboratuvarı olmadığı için öğrencilere kara tahta da kendi çizimleriyle word anlatan öğretmen kısa sürede microsoftun dikkatini çekti. İmkansızlık nedir bilmeyen bu öğretmen okuluna bilgisayar laboratuvarı gelmesinde öncülük yapmış oldu. İmkansızlık tanımayan bu öğretmenin adı: Owura Kwadwo

Yaratıcı ve detaylı çizimleriyle sınıfındaki öğrencilerine bir şeyler anlatmaya çalışan öğretmenin çabası Microsoft tarafından farkedildi.

Öğretmene bilgisayar göndereceğini Microsoft, twitter hesabından tüm dünyaya duyurdu. Ayrıca sadece bir bilgisayar değil eğitimsel açıdan birçok materyali ve laboratuvarın tüm ihtiyaçları microsoft tarafından karşılanılacağı açıklandı.

Umarım tüm dünyadaki eğitimciler de kendi imkanlarının sınırlarını aşıp, öğrencileri için bir şeyler yaparlar. Unutmayın herşey vizyonla başlar..

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
2
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
FIRAT AVCI
Haz 11, 2019
merhaba özel ders almak istiyorum
yasemin
Ağu 2, 2019
İnsan yeter ki istesin... Başarıya giden yol, imkansız nedir bilmemekle başlar. Her öğrenci de kendinde bu azmi görebilmelidir. İnanmak başarının diğer yarısıdır değil mi?