Kara Tahtada ‘Word’ Öğreten Öğretmene Microsoft’tan Bilgisayar Sözü

Yazar: Yasin G. | 04.03.2018 - 0 dakikalık okuma. Görüntülenme: 3090
Kara Tahtada ‘Word’ Öğreten Öğretmene Microsoft’tan Bilgisayar Sözü
G eçtiğimiz günler de sosyal medyanın gündemine oturan kara tahtada word öğreten öğretmene bilgisayar sözü

Geçtiğimiz günler de, dünyada ki eğitimcilerin büyük bir örnek alması gereken, kara tahta da öğrencilere word öğretmeye çalışan öğretmen'in fotoğrafı sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Gana da şehir merkezine uzak bir bölgede yer alan okulda bilgisayar laboratuvarı olmadığı için öğrencilere kara tahta da kendi çizimleriyle word anlatan öğretmen kısa sürede microsoftun dikkatini çekti. İmkansızlık nedir bilmeyen bu öğretmen okuluna bilgisayar laboratuvarı gelmesinde öncülük yapmış oldu. İmkansızlık tanımayan bu öğretmenin adı: Owura Kwadwo

Yaratıcı ve detaylı çizimleriyle sınıfındaki öğrencilerine bir şeyler anlatmaya çalışan öğretmenin çabası Microsoft tarafından farkedildi.

Öğretmene bilgisayar göndereceğini Microsoft, twitter hesabından tüm dünyaya duyurdu. Ayrıca sadece bir bilgisayar değil eğitimsel açıdan birçok materyali ve laboratuvarın tüm ihtiyaçları microsoft tarafından karşılanılacağı açıklandı.

Umarım tüm dünyadaki eğitimciler de kendi imkanlarının sınırlarını aşıp, öğrencileri için bir şeyler yaparlar. Unutmayın herşey vizyonla başlar..

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlamanın eğitime olan etkileri nelerdir. 8-16 yaş grubuna verilen kodlama eğitimleri çocukların analitik zeka gelişimini yaşıtlarından daha hızlı geliştirmeye ve aktif olarak kullanarak başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

ClassDojo Nedir? Nasıl Kullanılır?

ClassDojo Nedir? Nasıl Kullanılır?

Classdojo nedir, nasıl kullanılır. Eğitimde classdojo kullanarak neler yapabilirsiniz. Classdojo sınıf içi etkileşiminizi sağlayın

Artificial intelligence - Yapay Zeka

Artificial intelligence - Yapay Zeka

Son günlerin en popüler konusu Yapay Zeka nedir. Tarihsel gelişimi nasıldır?

Teknolojiyi Doğru Kullanma Yöntemleri Nelerdir?

Teknolojiyi Doğru Kullanma Yöntemleri Nelerdir?

Teknolojiyle eğitimin iç içe olduğu günümüzde derslerimizde en verimli teknoloji kullanma yöntemleri nelerdir. Youtube'un video içeriklerinden nasıl faydalanabiliriz.

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?
y

yasemin b.
Cevap Yaz

İnsan yeter ki istesin... Başarıya giden yol, imkansız nedir bilmemekle başlar. Her öğrenci de kendinde bu azmi görebilmelidir. İnanmak başarının diğer yarısıdır değil mi?