İspanyolca Öğrenenlere Kitap ve Uygulama Önerileri

Yazar: Yasin G. | 13.01.2024 - 7 dakikalık okuma. Görüntülenme: 737
İspanyolca Öğrenenlere Kitap ve Uygulama Önerileri
İ spanyolca öğrenenlere yol haritası olması niteliğinde kitap ve uygulama önerilerimiz blogumuzda. İşte ispanyolca öğrenmek için yararlanacağınız kitap ve uygulama listesi.

Dinlemesi en keyifli dillerden biri olan İspanyolcayı öğrenmeye ne dersiniz? İspanyolca; sahip olduğu ahenk, hoş telaffuzu, net gramer kuralları ile öğrenmesi keyifli ve basit bir dildir. Kulağa sanki bir şarkı gibi gelen bu dil dünyada en fazla konuşulan dillerden birisi. İspanyolca öğrenenler; Latin ülkelerindeki insanları, pek çok sinema eserini kendi diliyle anlamaya başlar. Bu arada online İspanyolca kursu arayışınız varsa linkten en iyi İspanyolca öğretmenlerini inceleyip ders talebi oluşturabilirsiniz. 

İspanyolca birçok dizi ve filmde denk geldiğiniz bir dil olmalı. Bu dili dinlemek kadar konuşmanın da keyifli olduğunu İspanyolca öğrenirken fark edeceksiniz. Özel Ders Alanı ile alacağınız İspanyolca eğitimi bu dili etkili bir şekilde kullanmanızı sağlayacak. Bu eğitim esnasında faydalanabileceğiniz uygulamalar ise;

  • Busuu: Bu uygulama dil öğrenmek isteyen birçok kişiyi bir araya getirir. Konuşma ve diyalog pratiği yapabileceğiniz bu uygulama İspanyolca için oldukça uygundur.
     
  • Rosetta Stone: İspanyolca öğrenenler için ideal bir uygulamadır. Üstelik resim desteğine sahip olması bu uygulamayı başlangıç seviyesindeki kişiler için daha keyifli hale getirir.
     
  • Babbel: Günlük konuşma ve dil bilgisi üzerinde duran bu uygulama akıcı bir dil olan İspanyolcayı daha iyi kavramanızı sağlar. Babbel ile bolca pratik yapma imkanınız olur.
     

Dijital imkanlar dil öğrenimi için oldukça etkilidir. Ancak bir öğretmenden ayrıca ders almak ve kitaplardan faydalanmak çok daha etkilidir.

Üstelik sizin için hazırladığımız yardımcı kitap ve pratik uygulama önerileri bu süreci daha renkli hale getirecek! İspanyolca özel ders almak için öğretmen araştırması yapıyorsanız linkten senin için en uygun öğretmenleri inceleyip başvuru yapabilirsin.

İspanyolca Öğrenenler İçin: İspanyolca İlk Adım
 

İspanyolca öğrenenler için başlangıç noktası temel konulardır. Fono Yayınları’nın sunduğu bu kitap da temel konuları içermesinin yanı sıra CD ile çeşitli uygulamaları beraberinde getirir.

CD ile öğrendiğiniz İspanyolca bilgileri sesli bir şekilde pekiştirme fırsatı yakalarsınız.

Si, Hablo Espanol (A1): İspanyolca Dil Kitabı
 

En kapsamlı İspanyolca- Türkçe alıştırma kitabı olan bu kaynak Carles İsern İnigo tarafından hazırlanmıştır. Başlangıç seviyesine dair konu anlatımları barındıran bu kitap aynı zamanda yazılı ve sözlü pek çok alıştırmayı da sunar. Başlangıç seviyesini daha sağlam hale getirmek için bu kitabı Rosetta Stone uygulaması ile aynı anda kullanabilirsiniz. Bu arada İspanyolca öğrenme yolları başlıklı makalemiz sayesinde nasıl bir yol haritası izleyeceğinizi daha kapsamlı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 

İspanyolca Öğreniyorum: A1-A2 Seviyesi Eğitim Kitabı
 

İspanyolcanın temel kurallarını öğrenmek için başlangıç seviyesinden başlamanız gerekir. Bunun için de A1 ve A2 seviyesini kapsayan bu kitaptan faydalanmak en iyi seçenektir.

Ali Aşkın Sevgin ve Elif Erarslan’ın hazırladığı bu çalışma kitabı İspanyolca öğrenenler için ideal bir kaynaktır.

İspanyolca Dil Kartları: En Sık Kullanılan 1500 Kelime
 

İspanyolca akıcı konuşma isteyen bir dildir. Bu yüzden İspanyolca öğrenenler en sık kullanılan 1500 kelimeyi ezberleyerek bu dili daha iyi şekilde konuşur. Kelimeleri öğrenmek, akılda tutmak için dil kartlarından faydalanmak en iyi uygulamadır. Babbel uygulamasını kullanırken de bu kelimelerden yararlanabilirsiniz.

İspanyolca Fiil Çekimleri
 

İnci Kut’un hazırladığı ‘İspanyolca Fiil Çekimleri’ yalnızca fiilleri ve nasıl çekimlendiklerini kapsayan bir kitaptır. İspanyolca öğrenenler için mutlaka sahip olunması gerekilen bu yardımcı kaynak hem en sık kullanılan fiilleri öğrenmenizi hem de bu fiillerin nasıl çekimlendiğini kavramanızı sağlar.

Fiiller tek başına da cümle olma niteliği taşıdığı için bu konu üzerinde durmak sizin İspanyolcayı daha rahat öğrenmenize yardımcı olur.

Oxford Essential Spanish Dictionary
 

Dil öğrenirken dikkate alınması gerekilen detaylardan birisi kelime bilgisidir. Gramer kurallarına ne kadar hakim olursanız olun, kelime bilginiz eksik olduğu sürece istediğiniz gibi kendinizi ifade edemezsiniz.

Bu yüzden dil öğreniminin olmazsa olmazı sözlüklerden faydalanmanız şarttır. Oxford Essential Spanish Dictionary bu süreçte size yardımcı olacak bir kaynaktır. Üstelik İngilizce bilginiz varsa bu sözlük daha fazla işlev kazanır.

33 Derste İspanyolca Gramer
 

İspanyolca öğrenenler bu sürecin mümkün olduğunca kısa sürmesini ister. Fakat dil öğrenmek uzun ve emek isteyen bir süreçtir. Zamanın takibini yapmak isteyenler için ise ‘33 Derste İspanyolca Gramer’ kitabı ideal bir yardımcıdır.

İspanyolca Konuşma Kılavuzu: Hemen Konuş
 

İspanyolca öğrenmenin en keyifli tarafı bu ahenkli dili konuşmaktır. Bu yüzden size önerdiğimiz bu konuşma kılavuzu gündelik hayatta karşılaşacağınız konuşmalardan İspanyol kültürüne kadar pek çok detaya sahiptir. Busuu uygulaması ile de bu kitapta yer alan bilgileri pekiştirebilirsiniz.

Bu kitap ile bol bol İspanyolca konuşma pratiği yapabilirsiniz.

Yoğun Metodla İspanyolca
 

İspanyolca konuşurken gereksinim duyacağınız kelimeleri ve kalıpları vurgulayan, gramer kurallarını öğreten bu kaynak İnci Kut tarafından hazırlanmıştır. Bu kaynak İspanyolca öğrenme sırasında işinize oldukça yarar.

İspanyolca Dilbilgisi: Türkçe Açıklamalı
 

Bilmediğiniz bir dili öğrenirken kaynağın Türkçe açıklamalara yer vermesi işinizi kolaylaştırır. Özel Ders Alanı ile aldığınız İspanyolca dersin ardından bu kitabı kullanarak öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz.

İspanyolca Dilbilgisi: İspanyolca Öğrenenler İçin
 

Dilbilgisi bir dili doğru kullanmak için önem taşır. Fono Yayınları’nın hazırladığı İspanyolca Dilbilgisi kitabı gramer kurallarını anlatırken verdiği Türkçe örneklerle de konuyu daha iyi anlamanızı hedefler. Dilbilgisi konuları pratik yaptıkça aklınızda kalır, zamanla ezber halini alır. Rosetta Stone uygulaması ile de burada öğrendiğiniz temek bilgileri tekrar etme fırsatı yakalarsınız.

Kendi Kendine İspanyolca İlk Adım 2
 

Seslendirmeli desteği bulunan kitaplardan biri olan Kendi Kendine İspanyolca, bu dile dair gramer kurallarınızı öğrenmenizi sağlarken konuşma ve dinleme becerinizin gelişmesinde de rol oynar.

İspanyolca öğrenenler için ideal kaynaklardan biri olan bu kitap kulağınızın ve dilinizin İspanyolcaya alışmasını sağlar.

İspanyolca Fiiller ve Kullanımları (500 Fiil)
 

Cümle kurmanın temeli fiilleri öğrenmektir. Fiiller tek başına da cümle niteliği taşıdığı için İspanyolca fiilleri ve bu fiillerin nasıl kullanıldığını bu yardımcı kaynak ile pekiştirebilirsiniz. En sık kullanılan 500 fiili merkez alan bu kitap kendinizi İspanyolca daha iyi ifade etmenize yardımcı olur.

İspanyolca İlk Bin Sözcük
 

Kelime bilgisi her dilde olduğu gibi İspanyolcada da önem taşır. Gündelik hayatta en fazla kullanılan İspanyolca kelimelerin bir arada toplandığı bu çalışma, kelime haznenizin genişlemesinde ve daha kapsamlı cümleler kurmanızda rol oynar.

İspanyolca Grameri ve Öğrenimi
 

Gramer kurallarını bilmek cümle kurmanıza yardımcı olur. ‘İspanyolca Grameri ve Öğrenimi’ bu yüzden bu dili öğrenirken kullanabileceğiniz kitaplardan biridir.

Gramatica Practica del Espanol A2-B1 (İspanyolca Orta Seviye Gramer)

İspanyolca konuları siz seviye atladıkça farklılaşır, gelişir. Bu nedenle seviye ilerledikçe konuların takibinde kalmalı, dilbilgisi kurallarını öğrenerek ilerlemelisiniz.

Tablolarla İspanyolca Fiil Zamanları Dilbilgisi Özeti
 

Görsellik dil öğrenme sürecini kolaylaştırır. Bu yüzden İspanyolca öğrenenler tablolu anlatımlardan faydalanabilir. Zaman kiplerini ve fiillerin çekimini bu tablo sayesinde kolaylıkla kavrarsınız.

İspanyolca: Yeni Başlayanlar İçin Kısa Hikayeler + Ses İndirme
 

Uygulamalar İspanyolca eğitimini pekiştirir. Dolayısıyla bu kısa hikayeler ve sesli versiyonları dinleme, anlama ve konuşma becerilerinizi olumlu yönde etkiler.

Resimlerle İspanyolca
 

İspanyolca bilgilerinizin aklınızda daha kalıcı olması için görsellikten faydalanmanız mümkündür. ‘Resimlerle İspanyolca’ çocuklara yönelik gibi dursa da başlangıç için ideal ve keyifli bir kaynaktır. Rosetta Stone da resimli bir uygulama olduğu için bu kitapta öğrendiklerinizi daha iyi tekrar etmenizi sağlar.

İspanyolca Öğrenenler İçin: İspanyolca Deyimler
 

Anadili İspanyolca olanların gündelik hayatta kullandığı deyimlerin derlendiği bu kitap daha doğal bir şekilde İspanyolca konuşmanıza imkan verir. İspanyolca öğrenme yöntemleri başlıklı makalemizden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İspanyolca kitap fiyatları incelemeniz için buraya bir link bırakıyoruz 

Sizin için hazırladığımız kitap listesi ve içerdikleri uygulamalar İspanyolca maceranızı çok daha renkli hale getirecek. Özel Ders Alanı istediğiniz dili öğrenmeniz için hep yanınızda! 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
İspanyolca Öğrenme Yolları, İspanyolca Nasıl Öğrenilir?

İspanyolca Öğrenme Yolları, İspanyolca Nasıl Öğrenilir?

İspanyolca öğrenme yolları nelerdir? İspanyolca öğrenmek zor mu? İspanyolca öğrenmek istiyorum ne yapmalıyım diyorsanız tam sizlik bir makale hazırladık..

Online İspanyolca Öğrenme Yöntemleri

Online İspanyolca Öğrenme Yöntemleri

İspanyolca nasıl öğrenilir? Sıfırdan İspanyolca öğrenmek isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken yolları sizler için hazırladık. Keyifli okumalar :)

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?