İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Nasıl İlerliyor

Yazar: Sezai B. | 21.04.2021 - 5 dakikalık okuma. Görüntülenme: 855
İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Nasıl İlerliyor
Ö ğretmenler, öğrencileri etkinleştiren ve devre dışı bırakan alışkanlıklar dahil olmak üzere öğrencilerin nasıl olduğuna ilk elden bakarlar.

Bugünün ilkokul veya ortaokul sınıflarına baktığınızda veya çocuğunuzun ders kitaplarından birine göz attığınızda, öğrencilerin bugün yalnızca temel konuları yeni yollarla değil, aynı zamanda önceki nesillere göre daha geniş bir konu yelpazesini de öğrendikleri hızla ortaya çıkıyor. Birçok yönden çocuklar için sınıfta olmak heyecan verici bir zaman!

Bununla birlikte, birçok ebeveyn ve öğretmenin de onaylayabileceği gibi, öğrencilere tüm konularda mükemmel olma ve bunu eğitimlerinin başından itibaren yapma beklentileri de artmaktadır. Bu yeni eğitim ortamında, ebeveynler, çocuklarının hızda kalmalarına, etkili çalışma alışkanlıklarını öğrenmelerine ve güven kazanmalarına yardımcı olmanın bir yolu olarak özel öğretmenlere giderek daha fazla bakıyorlar.

Özel ders, çocuğunuzun yararlanabileceği bir şey mi? Önümüzdeki okul yılı için özel dersin göz önünde bulundurmanız gereken bir şey olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için aramanız gerekenleri ayrıntılarıyla açıklıyorum.

EKSİK TEMEL BECERİLERİN İŞARETLERİ

Güven eksikliği

Bırakın öğretmenleri veya ebeveynleri, öğrencilerin kendilerine ne kadar baskı uyguladığını unutmak kolaydır. Ebeveynleri gururlandırmak ya da öğretmenlerden olumlu geribildirim almak için her çocuk başarılı olmak istemeye başlar. Olumlu geri bildirimlerin bu biçimleri, olumlu, üretken davranış döngüsü oluşturan güven artırıcılardır.

Ancak teraziler ters yöne eğildiğinde, yakalanmazsa kartopunda ince değişikliklere yol açabilir. Sınıfın dışındaki ilk değişimi fark etmek kolay değildir, ancak uzun süren hayal kırıklıkları dile getirilmeden önce, genellikle çocuklarda kendi zekaları hakkında incitici sözler söyler.

Yeni Bulunan Öğrenme Sorunları

Öğrenme farklılıklarının teşhisinde bir artış, aslında teşhis edilen çocukları olumlu yönde etkilemiştir - daha fazla vaka, ebeveynlere ve çocuklara yardım etmek için daha fazla kaynak anlamına gelir. Google'da her şeyin zorluklarının nasıl üstesinden gelineceği konusunda artık zengin bilgi mevcuttur.

Birçok ebeveyn, tecrübelerinin ışığını çocuklarının yeni yoluna yansıtmak için deneyimli bir profesyonele sahip olmanın da çok değerli olduğunu düşünüyor. Özel öğretmen genellikle bu kişidir ve sizin ve çocuğunuzun kendi kendini savunmasına yardımcı olmanın yanı sıra, çocuğunuzun en iyi nasıl öğrendiği konusunda fiili bir uzman olabilir.

Merakta Azalma

Soru sorma arzusu, uzun vadeli başarının bir göstergesi olarak kabul edilir. Meraklı zihin sağlıklı bir zihindir ve sürekli öğrenmek için çabalayanlar sürekli gelişir.

Çocuğunuz evde sorgulamasına kıskaç koyduysa, soruları sınıfta da kurumuş olabilir. Pek çok faktör işin içindedir, ancak ince farklılıklar genellikle daha uzun bir süreye yayılır.

Bir öğretmen buna nasıl yardımcı olur? Bire bir çalışmak, öğrencilere sevdikleri konular hakkında bilgi edinme şansı sunarak onları soru sormaya teşvik ederken, bilgiyi kendileri ortaya çıkarma becerilerini de sağlar.

KAVRAMLARLA İLGİLİ SORUN İŞARETLERİ

Seviye Altı Değerlendirmeler

Tüm öğrenciler sınıfta yetişme güçlüğü veya yeni kavramları tam olarak kavrama konusunda ses çıkarmaz. Çoğu zaman, öğrenmeleri beklenenle gerçekte tuttukları arasındaki farkı tam olarak anlamıyorlar, ta ki ilk test puanları beklediklerinden (ve sizden) daha düşük gelene kadar.

Siz (veya öğrenciniz) belirli bir konudaki erken dönüşlerden memnun değilseniz, muhtemelen noktaların henüz bağlantılı olmadığı bir veya üç kavram vardır. Bu, özellikle yeni bir konunun temeli konusunda emin olmayanlar için geçerlidir.

Ev Ödevi Rutinlerinde Garip Değişiklikler

Çocukken ödev yapmaya alışırsınız ve bunu sevdiğiniz şeylere olabildiğince çabuk ulaşmak için yaparsınız. Bu yüzden öğrenciniz işinden uzak durduğunda veya bazı durumlarda yokmuş gibi davrandığında, bu bir kırmızı bayrak olmalıdır.

DEĞİŞİM İŞARETLERİ

Geçiş Notları

İlkokulun birkaç noktasında, okul çalışmasının gerektirdiği düşüncede kritik bir değişim ortaya çıkar. Bu dereceler özellikle zahmetlidir ve şunları içerir:

  • Tam sayı düşüncesinden parça kavramına (kesirler, ondalık sayılar ve yüzdeler) bir sıçrama. Öğrenciler ayrıca uzun bölünmeye maruz kalırlar. Dördüncüsü: “Okumayı öğrenmekten” “öğrenmek için okumaya” geçiş, fen ve sosyal bilimlerin daha çok okuyacağı anlamına gelir ve matematik kelime problemleri yeni bir kavrama düzeyi gerektirir.
     
  • Aritmetiğin matematiksel düşüncesinden Cebirin "daha büyük resmine" geçiş. Tam sayılar tanıtılır ve öğrencilerin "hiç olmamasından daha azını" anlamaları gerekir. Bu arada, öğrencilerin daha derin düşünce süreçleri göstermesi beklendiğinden kompozisyon yazma daha karmaşık hale gelir.
     
  • Liseye kültürel geçişin yanı sıra, klasik romanların düzenli olarak okunması gerekiyor, bilim laboratuarları ciddileşmeye başlıyor ve Cebir gençleri soyut, daha büyük resimli kavramlara maruz bırakıyor.

Neden özel öğretmen en iyi yardım şeklidir?

Öğretmenler, öğrencileri etkinleştiren ve devre dışı bırakan alışkanlıklar da dahil olmak üzere öğrencilerin nasıl olduğuna ilk elden bakarlar. Bir makale yazmaktan veya Cebir ödevini tamamlamaktan daha fazlasını yaparlar. Öğrencilere hangi alışkanlıkların öğrenme yeteneklerini engellediğini gösterir ve onları daha yapıcı olanlara yönlendirirler.

Bire bir çalışırken, öğrenciler motive olur ve öğrenmeyle meşgul olur. Sorunları tartıştıkça ve kendileri için düşünme özgürlüğü verildikçe, onları üniversitede ve nihayetinde işgücünde başarılı kılacak entelektüel bağımsızlığı keşfederler.

Ders verme, sorunları bir dizi adıma ayırırken, anlayışı kontrol ederken ve devam ederken geri bildirim sağlarken, pekiştirilmesi gereken alanlara odaklanma esnekliği sunar. Etkili öğrenme için bir çerçeve oluştururlar.

Matematik Öğretmeni - Sezai B. 

Etiketler

Yazar

Sezai B.

8 yıldır Öğrenme Garantili Matematik ve Geometri özel dersi veriyorum. Bu işi profosyonel şekilde yapmaktayım. Bu nedenle vermiş olduğum derslerde öğretemediğim dersin ücretini ...

Benzer Yazılar
Çocuğum Okuma Yazmayı Öğrenemiyor Ne Yapmalıyım?

Çocuğum Okuma Yazmayı Öğrenemiyor Ne Yapmalıyım?

Çocuğum okuma yazmayı öğrenemiyor ne yapmalıyım? Çocuğuma okumayı nasıl öğretebilirim? diyorsanız uzman sınıf öğretmenimizin yazısı tam sizlik!

Öğretmen Seçimi Nasıl Olmalıdır

Öğretmen Seçimi Nasıl Olmalıdır

İyi bir öğretmen seçimi nasıl yapılır? Öğretmen seçiminden nasıl olmalıdır. Velilerin öğretmen seçimi konusunda mutlaka bilmesi gereken konular.

Dikkat Etmek Gerek!

Dikkat Etmek Gerek!

Özel ders çocuğun öğreniminin mi bir parçası olacak yoksa bunun yanında eğitici rolleri de olmalı mı?

Öğretmenliğe, Kısacası Hayata Dair

Öğretmenliğe, Kısacası Hayata Dair

Öğrenciyle iletişiminizi, aradaki saygı boyutunu kaybetmeden sağlarsanız öğrenciniz sizi sever, sayar ve o dersi de sever.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?