İçimizdeki Papatyalar

İçimizdeki Papatyalar
Dilek S.
Tecrübe Paylaşımı - Hayata Dair
May 24, 2017
2671

Mevsimlerden bahar. Çiçekler, çimenlikler. Baharda çiçekler söz konusu oldu mu akla ilk papatyalar gelir. Nerede bir papatya görsek hemen elimize alır, yapraklarını bir bir koparmaya başlarız. Seviyor, sevmiyor...

Aslında insanların bizim hakkımızda ne düşündüğü o kadar da önemli olmamalı. Öyle insanlar var ki kendilerini sevdirmek uğruna başkalarını hayatının odak noktası haline getiriyor, çoğunlukla da kendilerini sevmeyen insanlar onların gözünde daha kıymetli oluyor. Her şeyden önce kendini sevmeli insan. Kendine değer vermeli. Kendisi başta olmak üzere tüm insanları sevmeli, insanlığı sevmeli. Ancak kendisini sevdiği sürece sevilir bir insan.

Herkesin kendine göre bir dünyası vardır ve kendilerine iyi gelmeyen kişilerin de bu dünyaya dahil olması anlamsız olacaktır. Elbet etraflarında onların sevgisini ve değerini haketmeyen birtakım insanlar olacak. Onları usulca hayatlarından çıkarmalı. İdeallerini, sevdiklerini,sevdiği şeyleri araya getirip dünyasını güzelleştirmeli. Bir de papatyalara kıymamalı..

Yazar: Dilek Sağlamöz

Yazıyı Paylaş
Etiketler
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır