Ölmeden Önce Okuman Gereken 5 Kitap

Yazar: Ahmet Seyfettin D. | 30.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 495
Ölmeden Önce Okuman Gereken 5 Kitap
K arantina günleri kendimizi geliştirmek için mükemmel bir fırsat. Ölmeden Önce Okuman Gereken 5 Kitap

Karantina günleri kendimizi geliştirmek için mükemmel bir fırsat. İnsanoğlu biraz nankördür; boş vaktin kıymetini meşguliyet gelince bilir. Bu yüzden yazımda kendimizi geliştirebileceğimiz, boş günlerimizi değerlendirebileceğimiz 5 kitabı sıraladım.

Ölmeden Önce Okuman Gereken 5 Kitap

  1. Küçük Prens 
  2. İnsan neyle yaşar ?
  3. Hayvan Çitliği 
  4. Şeker Portakalı
  5. Uçurtma Avcıs

 

      1. Küçük Prens 

' Ölene kadar sorumlusun, gönül bağı kurduğun her şeyden' der Küçük Prens. Anlatımı çok sade olan her yaşta okunması gereken derin bir kitaptır. Dünyada en çok çevirisi yapılan kitap diye biliyorum, okuduktan sonra sevdiklerinize okutmaya zorlayacağınız bir kitaptır bilginize =)

   2. İnsan neyle yaşar ?

Sayfa sayısı az lakin öğrettiği şey çok olan, insana dair manidar bilgileri yalın bir dille anlatan güzel bir kitaptır. İnsanoğlunun yaratılıştan gelen olguları, her insanın içinden gelen iyi kötü parçaları basite indirgeyerek, kaliteli hikayelerle dolu olan okunması gereken bir kitaptır.

 3.  Hayvan Çitliği 

İnsan kendi eliyle özgürlüğü başka birine verir mi ? Bu sorunun cevabını harika bir hikaye ile öğrenmek isterseniz, kesinlikle okumalısınız.

 4. Şeker Portakalı

 Kitabı okuduğunuz zaman tanışacağınız çocuk Zeze, eminim tanıştığı her insanın yüreğinde bir iz bırakmıştır ve okuyan herkesin hayatında minikte olsa bir yeri olacaktır. Dili ve yükü ağır bir kitaptır.

5. Uçurtma Avcısı

'Senin mutlu olmana ancak senden bir şey almaya hazırlandıkları zaman izin verirler' sözüyle romanların kralı diyebileceğim favori kitabımdır.

Etiketler

Yazar

Ahmet Seyfettin D.

 Atılım Üniversitesi (İngilizce) Matematik bölümü mezunu,  Hacettepe Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası ayrıca Gebze Teknik Üniversitesinden onaylı '...

Benzer Yazılar
Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçu nedir, ne işe yarar? Öğrenci koçluğunun amacı nedir. Seanslık öğrenci koçluğu fiyatları ne kadar?

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlamanın eğitime olan etkileri nelerdir. 8-16 yaş grubuna verilen kodlama eğitimleri çocukların analitik zeka gelişimini yaşıtlarından daha hızlı geliştirmeye ve aktif olarak kullanarak başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Tagul İle Etiket Bulutu Oluşturun

Tagul İle Etiket Bulutu Oluşturun

Tagul ile derslerinizde etiket bulutu oluşturun ve derslerinizi eğlenceli hale getirin

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?