Herkes Bilgi Aktarabilir mi?

Yazar: büşra g. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2267
Herkes Bilgi Aktarabilir mi?
İ ngilizce öğretmen seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir, aileler hangi konulara özen göstermelidir.

Ülkemizdeki en karmaşık, sıkıntılı, değişken konulardan birisidir 'eğitim'. Sistemi eleştirmenin yanı sıra bazen eğitimcilerin de iyi veya kötü yönde eleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben bir öğretmen adayı olarak kendime hep şu soruyu sordum 'Bilgilerimi, öğrendiklerimi ve öğreneceklerimi karşı tarafa aktarmakta ne kadar iyiyim?' Her birey kapasitesi dahilinde bir şeyler öğrenebilir ancak her birey öğretme yeteneğine sahip değildir. Bu yetenek tabi ki formasyon dersleriyle, iyi bir eğitimle kazanılabilir, ama kazanılamadığı durumlara da sıkça rastlıyoruz. Kendi branşımdan örnek verecek olursam bir İngilizce Öğretmeni olarak her İngilizce bilenin İngilizce öğretemeyeceği kanaatindeyim. Yurt dışında büyümüş veya ana dili İngilizce olan kişileri tercih ederken -ki dili iyi kullandığı için tercih edilebilir.

Eğitim alanında ne kadar bilgisi var diye sorgulamak benim fikrimce öncelik olmalı. Bir öğretmenin iyi bir eğitmen olduğu gözlemlendikten sonra dil seviyesi, aksanı, deneyimi ve bilgi birkimi gibi konulardaki başarısına bakılmalı. Dil alanı dışındaki alanlarda da bu geçerlidir.

Kısaca, öğretmen seçimi öğretmenin bilgi birikiminden çok size kazandırılacak bilgi çokluğu ve iyi bir rehber olma özelliklerine göre değerlendirilmeli. Zaman ayırdığınız için teşekkürler. :) 

Sizlerde öğretmen seçimi yaparken ailerin nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda fikirlerinizi blog yazıma yorum olarak fikirlerinizi yazabilirsiniz.

İngilizce Öğretmeni - Büşra GÜLBABA

Etiketler

Yazar

büşra g.

birkaç öğrenciye özel der verdim. aslında çok deneyimli görünmüyor böyle söyleyince ama çocukluğumdan beri hep birilerine birşeyler öğretmek hoşuma gitmiştir ve iyi bir öğretme ...

Benzer Yazılar
Öğretmen Seçimi Nasıl Olmalıdır

Öğretmen Seçimi Nasıl Olmalıdır

İyi bir öğretmen seçimi nasıl yapılır? Öğretmen seçiminden nasıl olmalıdır. Velilerin öğretmen seçimi konusunda mutlaka bilmesi gereken konular.

Dikkat Etmek Gerek!

Dikkat Etmek Gerek!

Özel ders çocuğun öğreniminin mi bir parçası olacak yoksa bunun yanında eğitici rolleri de olmalı mı?

Doğru Öğretmen Seçimi

Doğru Öğretmen Seçimi

Özel ders alacağınız öğretmen seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli noktaları sizler için hazırladık. Size katkı sağlayacak öğretmeni nasıl belirleyebilirsiniz.

Öğretmenle Çalışmak

Öğretmenle Çalışmak

Özel ders almak isteyen öğrenciler öğretmen seçimi yaparken dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?