Hacettepe Tıp'ı Nasıl Kazandım

Yazar: Sinem A. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 23678
Hacettepe Tıp'ı Nasıl Kazandım
Sinem A. Sinem A.
H acettepe üniversitesi tıp fakültesi öğrencisinden, tıp fakültesini kazanma sırları? Tıp fakültesini kazanmak isteyen öğrencilerin mutlaka uygulaması gereken metotlar.

-Belki klişe olacak ama anahtar kelimeler; düzenli çalışmak, süreklilik. Hedefini koyduğun ilk andan itibaren (9.sinif, 10.sinif ne zaman koyduysan) düzenli bir şekilde hedefine yürümek. Ne olursa olsun her gün hedefin için bişeyler yap. (1 soru çözmek bile olsa) Misafir mi geldi? Olsun, 1 paragraf bile olsa bişeyler oku, hedefin aklından çıkmasın. Canın mı sıkkın? 1 soru çöz en azından ama boş geçirme, mutlaka her gün hedefine yönelik bişeyler yap.

2. sırrımız sakin kalabilmek. Çözemediğin sorular olacak, ilk okumayla anlamadığın konular olacak, HERKESİN oluyor. Sen düzenli bir şekilde çalıştığında hedefine ulaşamaman için hiçbir sebep yok. Bu süreçte inişler çıkışlar çok olacak, belki tökezleyeceksin ama sağ salim bitişe varacaksın, yeter ki inan, kendine güven ve yapman gerekenleri yap. Netlerin düştüğünde pes etme, ümitsizliğe kapılma, sadece hedefine odaklan.

3. Hedefleri olan, sana birşeyler katacak arkadaş çevren olsun. Arkadaşlar çok önemli. Biz üniversite sınavına 4 arkadaş birlikte çalıştık, yorulduğumuz zamanlarda birbirimize destek olduk. Yeri geldi birbirimizin sorusunu çözdük, yeri geldi konu anlattık birbirimize. Sonuç olarak hep birlikte başardık. Türkiye sıralamalarımız 9-38-46-206

4. Sınava iyi kaynaklarla ve bu yoldan geçmiş, başarılı olmuş iyi hocalarla hazırlan. Dersaneler kapandıktan sonra özel ders zorunluluk gibi oldu. Eksik olduğun, zorlandığın noktalarda imkanların elverdiğince profesyonel destek al. Bu desteği işinin ehli, üniversite hazırlık sürecini başarıyla atlatmış, seninle empati kurabilecek, ne zaman neye ihtiyacın olduğunu bilip seni doğru yönlendirecek birisinden al.

Sevgilerimle
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi - Sinem Albayrak

Etiketler

Yazar

Sinem A.

Hacettepe tıp fakültesi öğrencisiyim. Lise, ortokul ve ilkokul öğrencilerine matematik, fen bilimleri, fizik,kimya, biyoloji, türkçe ve ingilizce dersi veriyorum.

Benzer Yazılar
Neden Ders Çalışıyorsunuz?

Neden Ders Çalışıyorsunuz?

Bir öğrenci, ders çalışmayı olması için kendine hedef belirlemeyi ve o hedefe inanmalıdır.

Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Nasıl ders çalışılır maddeler halinde sizin için hazırladık. Sınavlarda başarıyı yakalamak için ders çalışmanın püf noktaları

Ders Programı, Çalışma ve Deneme Analizi

Ders Programı, Çalışma ve Deneme Analizi

Ders çalışma programı nasıl hazırlanır? Ders programı, çalışma ve deneme analizleri yaparak sınavlarda başarı oranınızı artırabilirsiniz.

Sözel Derslere Nasıl Çalışılmalı?

Sözel Derslere Nasıl Çalışılmalı?

Sözel derslere nasıl çalışma yapılmalıdır. Sözel derslere çalışmanın püf noktalarını nelerdir. Dersler nasıl tekrar edilmelidir?

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?

Cevap Yaz 31 Ocak 2020

Ben şuanda bir fen lisesinde 9.sınıf öğrencisiyim. Hedefim Hacettepe tıp. Sen 9. sınıfta nasıl çalışıyordun, kaç saat çalışıp ne zaman kalkıyordun 9.sınıf yazında ne yaptın tyt ayt de hangi dersten kaç net yaptın cevap vermen benim için önemli

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul