Geleceğimiz İçin Özel Dersin Önemi

Geleceğimiz İçin Özel Dersin Önemi
Hüseyin Y.
Özel Ders Neden Gerekli
Nis 16, 2018
1779

Günümüzde sınıflarımızın çok kalabalık olması, öğretmenlerimizin bütün öğrencilerle yeteri kadar ilgilenememesine ve iletişim kuramamasına sebep olmaktadır. Kalabalık sınıflar ve sürekli aynı yöntemlerle ders anlatımı öğrencinin çabuk sıkılıp dikkatinin dağılmasına ve motivasyonunun düşmesine sebep olmaktadır. Bunun sonucunda öğrencilerimiz kendi potansiyellerinin altında kalarak başarısız olabilmektedir. Özel ders'te ise öğrenci öğretmeni ile birebir iletişim halinde olup farklı yöntem ve stratejilerle öğrencinin daha kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilmesini sağlamaktadır.

Öğrenciler arasındaki bireysel farklılıklara önem verip onların anlayabileceği yöntem ve tekniklerle ders anlatımı öğrencinin özgüvenini arttırıp daha kolay daha çabuk ve sıkılmadan eğlenerek öğrenmesini sağlar. Özel derste öğrenciler asıl ihtiyaç duydukları eğitim ve öğretimi daha doğru bir şekilde alabilme imkanına sahiptirler.

Öğrenciler kendi ilgi, ihtiyaç ve eksiklerine göre istedikleri eğitim ve öğretimi alabilmektedir. Bunun sonucu olarakta hızlı bir ilerleme, hızlı bir gelişim sağlanmaktadır. Her birey farklıdır ve her bireyin kendine özgü öğrenme şekli ve yöntemi vardır. Okullarımızda ise bütün öğrencilere sürekli aynı şekillerde ders anlatılması farklı şekillerde öğrenen diğer birçok öğrencinin öğrenememesine ve başarısız olmasına sebep olmaktadır.

Bu öğrencilerimizin daha kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilmesini sağlamak için onlara uygun yöntem ve tekniklerle eğitim ve öğretim verilmesi gerekmektedir, bu da özel dersle sağlanabilir. Özel derste bireyin eksiklerinin daha rahat görülebilmesi, onun seviyesine uygun bir şekilde ders yapılabilmesi, öğrencinin anlamadığı yeri anında sorabilmesi, bireysel farklılıkların göz önünde bulundurarak ders yapılabilmesi özel dersin avantajlarından sadece birkaçıdır. Ayrıca özel derste öğretmen ile öğrenci daha çabuk kaynaşıp sıcak, samimi ve etkili iletişim kurabilmektedir.

Özel ders almak isteyen velilere önerilerim; hiçbir şey çocuklarınızın geleceğinden daha önemli ve değerli değildir. Günümüzde özel ders almak bir ihtiyaç haline gelmiştir. Onların başarılı olabilmeleri ve gelecekleri için doğru, kaliteli ve nitelikli eğitim almalarını sağlayınız. Bunun içinde karakteriyle çocuklarınıza örnek olabilecek tecrübeli, donanımlı işinin uzmanı kişilerden ders almanızı tavsiye ederim. Geleceğimiz doğru ellerde doğru şekillerde biçimlensin.

Sınıf Öğretmeni / Özel Eğitim Öğretmeni -  HÜSEYİN YÜKSEL

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır