En büyük Risk, Risk Almamaktır!

Yazar: Hakan Bahadır Polat P. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2343
En büyük Risk, Risk Almamaktır!
B eden dili günümüzde son derece önemlidir. Öğrencilerimize beden dilinin önemini aktarmak bizim en büyük görevlerimizdendir.

Sabah erkenden uyanıp okula giderek ders dinleyen öğrenci akşam eve geldiğinde ödevlerini yaparak sorumluluğunu yerine getirmesi elbette ilerki yaşamında sorumluluklarla başa çıkabilmesi için önemli bir yer tutmaktadır.

Öğrencinin yetersiz olduğu alanları tespit eden anne ve baba, çocuğuna elbette ki en iyi kursu seçerek takviyede bulunmak isteyecektir. Ama şu unutulmamalıdır ki bir öğrencinin kalabalık bir kursta anlamadığı bir noktayı tekrar ettirebilme şansı en fazla birdir. 

Ama birebir özel ders öğrenci için bir ayrıcalık sağlayacağından, anlamadığı noktaları sorma şansı kat kat fazla olacağından başarılı olma ihtimali de bir hayli fazla olacaktır. Birebir Özel derste yetişkin ya da çocuk fark etmez öğrenci ile iletişim kurmak ve sorunu anlamak akabinde sorunu çözmek daha sağlıklı, kolay  ve hızlı olacaktır.

Böylece hem zamandan hem paradan tasarruf edilmiş olmakla beraber öğrenci eğitimi tam manası ile almış olacak. Bir yetişkin olarak ister kendiniz için ister çocuğunuz için en iyi eğitimi almış olmanız sizi mesleğinizde ve çevrenizde çocuğunuzu ise okulunda ve çevresinde, daha etkin anlaşılır kılacaktır.

Diksiyon ve etkili konuşma iletişim ve diyalog kurabilme hatta gerektiğinde oyunculuk eğitimi almak bir yetişkin olarak size ve çocuğunuza beden dili üstünlüğü de kazandıracağı için iş çevresinde arkadaş ortamında ya da okulda sizi bir sıfır önde başlatacaktır.

Matematik özel ders sayılardan ibarettir ama hayatın matematiği bambaşkadır. Yaşamın matematiğini elinizde tutmak ve konu başlığı ne olursa olsun önde başlamak istiyorsanız, hitabet sanatı için diksiyon ve etkili konuşma iletişim ve diyalog kurabilme aynı zamanda oyunculuk yöntemleriyle beden dilini kullanmanız bir yetişkin olarak sizi ve çocuğunuzu hem başarıya taşıyacak hem de günlük hayatınızda dikkat çekilir biri kılacaktır.

Bu bağlam da ozeldersalani.com size ve çocuğunuza alanında başarılı eğitimcileri sunmaktadır.

Etiketler

Yazar

Hakan Bahadır Polat P.

İki öğrencime bir DİZİ FİLM DE rol almalarına vesile olduğum, bir diğer öğrencime kısa film projesinde destek olup ilk 10'a girmesine, Okuma yazma bilmeyen öğrencilere yıl sonu ...

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Başarılı bir üniversite hayatı için olmazsa olmaz bilgiler! ⏰📚 Kampüsteki yaşamdan kariyer planlamana kadar her şey bu yazıda.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?