Ders Çalışma Zamanı

Ders Çalışma Zamanı
Selime K.
Aktif Ders Çalışma Saati
Eyl 25, 2017
2111

Ders çalışma zamanı son derece önemlidir ki hemen hemen her veli çocuğuna ders çalış oyun oynama biraz daha çalış demektedir haklıdır da ona öğretecek olan derslerine çalışmak.

Ancak ders çalışmanın zamanı aktif olunursa faydalı olmaktadır. Yoksa saatlerce çalışıyormuş gibi olmak malesef öğrenciyi başarıya götürmeyecektir. Başarmak için doğru zamanda doğru çalışma yöntemiyle çalışmak lazım. Her öğrenci farklı kişiliktir ve her öğrenci faklı yolla öğrenmektedir. Öğrenciyi tanımak yada çocuğunu tanımak bu anlamda fazlastiğe etkilidir.

Mutlaka her anne baba çocuğunun ders çalışmasını çalışıyorsa daha fazla çalışmasını ister. Ancak ders çalışmakta önemli olan zamanın fazla olması değil aktif olunan sürede verimli bir şekilde çalışmaktır. Yoksa çocuk aklı başka yerde olarak günboyu kitap başında olsa ders çalışmış mı olacak tabiki hayır. Bu yüzden çocuklarımıza en iyi zamanı ayarlayıp ilgiyle çalışma ortamı oluşturalım.
 

Bir önceki yazımız olan "Tecrübe İle Başarıyı Yakalayan Ol" başlıklı makalemizde eğitimde özel dersin nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır