Ders Çalışma Zamanı

Yazar: Selime K. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2850
Ders Çalışma Zamanı
E n etkili ders çalışma zamanı nedir, öğrenciler ders çalışma saatlerinde nelere dikkat etmelidir

Ders çalışma zamanı son derece önemlidir ki hemen hemen her veli çocuğuna ders çalış oyun oynama biraz daha çalış demektedir haklıdır da ona öğretecek olan derslerine çalışmak.

Ancak ders çalışmanın zamanı aktif olunursa faydalı olmaktadır. Yoksa saatlerce çalışıyormuş gibi olmak malesef öğrenciyi başarıya götürmeyecektir. Başarmak için doğru zamanda doğru çalışma yöntemiyle çalışmak lazım. Her öğrenci farklı kişiliktir ve her öğrenci faklı yolla öğrenmektedir. Öğrenciyi tanımak yada çocuğunu tanımak bu anlamda fazlastiğe etkilidir.

Mutlaka her anne baba çocuğunun ders çalışmasını çalışıyorsa daha fazla çalışmasını ister. Ancak ders çalışmakta önemli olan zamanın fazla olması değil aktif olunan sürede verimli bir şekilde çalışmaktır. Yoksa çocuk aklı başka yerde olarak günboyu kitap başında olsa ders çalışmış mı olacak tabiki hayır. Bu yüzden çocuklarımıza en iyi zamanı ayarlayıp ilgiyle çalışma ortamı oluşturalım.
 

Bir önceki yazımız olan "Tecrübe İle Başarıyı Yakalayan Ol" başlıklı makalemizde eğitimde özel dersin nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Selime K.

2008 yılında mezun oldum türkçe yan alanım ve türkçe dersinde de tecrübem var 8 yıl 2 brans ogretmeni olarak özel kurumda çalıştım aynı zamanda hem Türkçe hem sosyal bilgiler öz...

Benzer Yazılar
Sınav Yaklaşırken

Sınav Yaklaşırken

Sınava hazırlanan öğrenciler neler yapmalı, nelere dikkat etmelidir. Ebeveynler nasıl davranış göstermelidir.

Verimli Ders Çalışma Nasıl Olur ?

Verimli Ders Çalışma Nasıl Olur ?

Verimli ders çalışma nedir? Ders çalışırken mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar

Aman Allah'ım Ne zaman Ders Çalışacağım Ben?

Aman Allah'ım Ne zaman Ders Çalışacağım Ben?

Öğrenciler ders çalışma saatlerini belirlerken nelere dikkat etmelidirler. En verimli ders çalışma saati hangi saat dilimindedir?

Hangi Saatte Ders Çalışmalı

Hangi Saatte Ders Çalışmalı

Bireysel farkındalığa göre bireyler hangi saatte ders çalışmalıdır. Öğrenciler hangi saatte ders çalışacağını nasıl belirlemedir. Rehberlik eden veli ve öğretmenlerin bilmesi gerekenler nelerdir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?