Covid-19 Sürecinden Dolayı Eksiklerim Var, Bunları Nasıl Kapatmalıyım?

Yazar: Suay Didar S. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 939
Covid-19 Sürecinden Dolayı Eksiklerim Var, Bunları Nasıl Kapatmalıyım?
C ovid-19 Sürecinden Dolayı Eksiklerim Var, Bunları Nasıl Kapatmalıyım? diyorsanız sorularınızın cevabını en iyi şekilde alabilirsiniz.

Herkese merhaba,

LGS 2020 maratonu bir süre önce bitti, sırada LGS 2021 maratonu var. COVID-19 süreci bazı öğrenciler için verimli bir süreç olurken bazı öğrenciler için ise verimsiz ve eksiklerin arttığı bir süreç oldu. Bu dönemi verimli ya da verimsiz değerlendirmiş olsak da yaz sürecini verimli bir şekilde değerlendirerek hem eksiklerimizi kapatabilir hem de LGS’ye hızlı bir şekilde giriş yaparak diğerlerinden bir adım daha önde başlayabiliriz.

Peki, havaların bu kadar sıcak olduğu yaz aylarında çalışmaya nasıl başlayabiliriz? Yaz dönemini verimli geçirmek için bu yazımda sizlere birkaç tavsiyede bulunuyor olacağım.

1.EKSİKLERİMİZİ BELİRLEMEK

Özellikle matematik ve Türkçe konularını incelediğimizde LGS’de çıkacak konuların daha önceki yıllarda gördüğümüz dört işlem, kesirler, tam sayılar, paragrafta anlam, sözcükte anlam gibi konuları da içerdiğini çok net bir şekilde görebilirsiniz. Bu nedenle eğer önceki yıllardan kalan birtakım bilgi eksikleriniz mevcut ise bunları her ders için ayrı ayrı olarak liste halinde çıkarmalısınız. Böylece LGS sürecinde hangi konuların sizin için bir engel oluşturduğunu görerek bunlar üzerinde çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

2.ÇALIŞMA PLANI ÇIKARMAK

Birçok öğrencinin genel olarak sıkıntı yaşadığı nokta aslında planlı bir şekilde ders çalışmak. Bu sorun birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Ancak kaynağa indiğimizde bu sorunun temelinde bir başlangıç noktası belirleyememe ve konuların öğrencinin gözünde büyüyerek işin içinden çıkılmaz bir hal alması yatıyor. Bu sorunu çözmek için ise yapmamız gereken yukarıda belirttiğim gibi önce eksiklerimizi çıkarıp bunları gün, hafta ve aylara bölerek kendimize küçük, ulaşılabilir ve bizi motive edici hedefler belirlemek. Hiçbirimiz tüm konuları bir haftaya sığdırarak öğrenemeyiz, ancak doğru bir programla yola çıkarsak strese girmeden amacımıza ulaşabiliriz.

3.GEREKTİĞİ YERLERDE YARDIM ALMAK

Eğer konu eksikliklerinizi kendi başınıza tamamlayamıyorsanız, soruların püf noktaları hakkında sıkıntı yaşıyorsanız size uygun şekilde özel ders alabilirsiniz. Bu şekilde eksiklerinizi hızlı bir şekilde kapatarak soru çözümleri hakkında uzmanlaşabilirsiniz. Özel dersin yanında size mentör olacak bir eğtim koçundan da yardım almanız bu süreci daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır.

4.STRES YÖNETİMİNİ SAĞLAMAK

COVID-19 süreci sadece ülkemizde değil, tüm dünyada baş göstermiş bir pandemi. Bu süreç sadece sizi değil sizin gibi yaklaşık 2 milyon öğrenciyi etkilemiş durumda. Bu nedenle ne yapacağınızı düşünerek vaktinizi harcamak yerine aksiyon adımı alıp bu süreci lehinize çevirmeniz gerekiyor.

Hukuk Fakültesi Öğrencisi - Suay Didar Süman

Etiketler

Yazar

Suay Didar S.

AKADEMİK GEÇMİŞ İlköğretim dönemimde sınav sisteminin değişmesinin ardından SBS ye girdim ve puanım 500 üzerinden 485 olmakta beraber önemli bir yüzdelik dilimdeydim.Hem il...

Benzer Yazılar
2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss matematik konularını ve 2024 KPSS matematik soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde matematikte 27'de 27 yapabilirsiniz.

Sözel Öğrenciler için TYT Sınavı

Sözel Öğrenciler için TYT Sınavı

TYT sınavına giren sözel bölümü öğrenciler hangi testlere dikkat etmelidir, hangi derslerden puan alabilirler.

LGS Sınavına Hazırlık

LGS Sınavına Hazırlık

Lgs sınavına nasıl başarılı olunur. Lgs sınavına hazırlanan öğrenciler için yol haritası niteliğinde taktikler.

Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrencilerin sınav hazırlık süreçlerinde dikkat etmesi gereken önemli konuları sizler için eğitim uzmanı cevapladı. İşte tüm püf noktalar sizlerle

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?