Covid-19 Sürecinden Dolayı Eksiklerim Var, Bunları Nasıl Kapatmalıyım?

Yazar: Suay Didar S. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 853
Covid-19 Sürecinden Dolayı Eksiklerim Var, Bunları Nasıl Kapatmalıyım?
C ovid-19 Sürecinden Dolayı Eksiklerim Var, Bunları Nasıl Kapatmalıyım? diyorsanız sorularınızın cevabını en iyi şekilde alabilirsiniz.

Herkese merhaba,

LGS 2020 maratonu bir süre önce bitti, sırada LGS 2021 maratonu var. COVID-19 süreci bazı öğrenciler için verimli bir süreç olurken bazı öğrenciler için ise verimsiz ve eksiklerin arttığı bir süreç oldu. Bu dönemi verimli ya da verimsiz değerlendirmiş olsak da yaz sürecini verimli bir şekilde değerlendirerek hem eksiklerimizi kapatabilir hem de LGS’ye hızlı bir şekilde giriş yaparak diğerlerinden bir adım daha önde başlayabiliriz.

Peki, havaların bu kadar sıcak olduğu yaz aylarında çalışmaya nasıl başlayabiliriz? Yaz dönemini verimli geçirmek için bu yazımda sizlere birkaç tavsiyede bulunuyor olacağım.

1.EKSİKLERİMİZİ BELİRLEMEK

Özellikle matematik ve Türkçe konularını incelediğimizde LGS’de çıkacak konuların daha önceki yıllarda gördüğümüz dört işlem, kesirler, tam sayılar, paragrafta anlam, sözcükte anlam gibi konuları da içerdiğini çok net bir şekilde görebilirsiniz. Bu nedenle eğer önceki yıllardan kalan birtakım bilgi eksikleriniz mevcut ise bunları her ders için ayrı ayrı olarak liste halinde çıkarmalısınız. Böylece LGS sürecinde hangi konuların sizin için bir engel oluşturduğunu görerek bunlar üzerinde çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

2.ÇALIŞMA PLANI ÇIKARMAK

Birçok öğrencinin genel olarak sıkıntı yaşadığı nokta aslında planlı bir şekilde ders çalışmak. Bu sorun birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Ancak kaynağa indiğimizde bu sorunun temelinde bir başlangıç noktası belirleyememe ve konuların öğrencinin gözünde büyüyerek işin içinden çıkılmaz bir hal alması yatıyor. Bu sorunu çözmek için ise yapmamız gereken yukarıda belirttiğim gibi önce eksiklerimizi çıkarıp bunları gün, hafta ve aylara bölerek kendimize küçük, ulaşılabilir ve bizi motive edici hedefler belirlemek. Hiçbirimiz tüm konuları bir haftaya sığdırarak öğrenemeyiz, ancak doğru bir programla yola çıkarsak strese girmeden amacımıza ulaşabiliriz.

3.GEREKTİĞİ YERLERDE YARDIM ALMAK

Eğer konu eksikliklerinizi kendi başınıza tamamlayamıyorsanız, soruların püf noktaları hakkında sıkıntı yaşıyorsanız size uygun şekilde özel ders alabilirsiniz. Bu şekilde eksiklerinizi hızlı bir şekilde kapatarak soru çözümleri hakkında uzmanlaşabilirsiniz. Özel dersin yanında size mentör olacak bir eğtim koçundan da yardım almanız bu süreci daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır.

4.STRES YÖNETİMİNİ SAĞLAMAK

COVID-19 süreci sadece ülkemizde değil, tüm dünyada baş göstermiş bir pandemi. Bu süreç sadece sizi değil sizin gibi yaklaşık 2 milyon öğrenciyi etkilemiş durumda. Bu nedenle ne yapacağınızı düşünerek vaktinizi harcamak yerine aksiyon adımı alıp bu süreci lehinize çevirmeniz gerekiyor.

Hukuk Fakültesi Öğrencisi - Suay Didar Süman

Etiketler

Yazar

Suay Didar S.

İlköğretim dönemimde sınav sisteminin değişmesinin ardından SBS ye girdim ve puanım 500 üzerinden 485 olmakta beraber önemli bir yüzdelik dilimdeydimHem il hem de Türkiye çapınd...

Benzer Yazılar
DSH Sınavı Nedir? Ne Zaman, Nasıl Çalışılmaktadır?

DSH Sınavı Nedir? Ne Zaman, Nasıl Çalışılmaktadır?

DSH Sınavı Nedir? Deutsche sprachprüfung für den Hochschulzugang hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar blogumuzda.

AYT Matematik Sınavlarının Analizi

AYT Matematik Sınavlarının Analizi

AYT sınavın da son iki yılın analizi. Uzman matematik öğretmeninden AYT matematik sınavında çıkan soruların konu dağılım yüzdeliği

2022 LGS Fen Konuları ve LGS Fen Bilimleri Soru Dağılımı

2022 LGS Fen Konuları ve LGS Fen Bilimleri Soru Dağılımı

En güncel, MEB verilerine göre LGS Fen konularını ve geçmiş yıllarda çıkan LGS fen bilimleri soru dağılımında blogumuzdan ulaşabilirsiniz.

2023 DGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2023 DGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

DGS matematik konuları ve 2023 DGS matematik soru dağılımlarını sizler için en ince ayrıntısına kadar hazırladık. Bu makalemiz sayesine matematikten 120'de 120 mümkün!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul