Bireysel Farklılık Nasıl Ortadan Kaldırılır

Yazar: Elif G. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2640
Bireysel Farklılık Nasıl Ortadan Kaldırılır
Ö zel dersle bireysel farklılık durumun ortadan kaldırarak her öğrencini asıl kabiliyetinin farkına vardırıyoruz.

Özel dersle öğrencilerin okulda öğretmenlerinin yetersiz kaldığı bireysel farklılık durumunu ortadan kaldırmış oluyoruz. Öğrencinin ilgi ve ihtiyaçlarını dersini veren öğretmeni onun pedogejik olarak nasıl vermesi gerektiği üzerinde daha çok düşünür. Burda okullarımızdaki öğretmenlerimizin görevini yapadığını değil aksine yapmaya çalıştıklarını ancak sınıfta mevcut öğrenci sayılarımızın fazla oluşu ve ders saatlerimizn daha kısıtlı olması sebebiyle yeteri kadar ilgilenemiyor oluşumuzdan bahsetmek istedim. (Yanlışa mahal vermeye gerek yok.)

Durum o ki aileler çocuklarının sevemediği yada yeteri kadar üzerinde durulamadığı derslerdeki başarısızlığını kabul görmekteler. Öncelikle ben kendi branşım adına söylüyorum bu durumu. Matematik üzerine oluşan ön yargı yüzden öğrencilerimize ulaşmamız daha da zor oluyor.

Yeni eğitim sistemimiz ile öğrencilere matematiği sevdirmek, matematik üzerinde düşündürmek temel amacımız olup, onların temelini sağlama alıp matematikte başarılı kılmak biz öğretmenlere düşüyor. Burada da az önce söylediğim sınfta kendini gösteremeyen, anlamadığı için yada bu gibi sebeplerle önyargılı olan öğrencilerimizle bireysel olarak ilgilenmeli, bunun için şahsına ve gelişim dönemlerine uygun düzeyde eğitim verilmeli. Tabi ki bu da ailelerin çocukları için seçecekleri farkındalık düzeyi yüksek eğitimcileri araştırıp iletişime geçmeleri ile olmaktadır. Teknolojinin hem bizler adına hemde veliler adına sağladığı kolaylık ve bu site için yöneticilere buradan teşekkür etmek isterim.

Matematik günümüzde en önemli derslerin başında gelmektedir. Bu yüzdendir ki matematik özel ders üzerine öğrenciler en çok talepte bulunduğu derslerin başında gelmektedir.  Birçok aile çocuklarının eğitim hayatlarında başarılı olmaları için matematik dersinin üstüne durması gerektiğinin farkındadır. Bu yüzden yukarıda bahsettiğim gibi sınıf ortamında dersi anlamayan öğrenciler özellikle matematik konusunda özel derse başvurmaktadır.

Matematik Öğretmeni - Elif Gülcan

Etiketler

Yazar

Elif G.

Ondokuz Mayıs Üni. Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği mezunuyum. Bir yıldır Kpss ye hazırlandığım için kendimi yeterli görüyorum. Ortaokul ve lise öğrencilerin temelini otu...

Benzer Yazılar
Ünlü Matematikçiler-Thales

Ünlü Matematikçiler-Thales

Ünlü matematikçi Thales'in hayatı. Matematik ve Geometri alanında büyük adımlar atmış bilim insanı Thales, Mısır tarihinin ilk Matematikçisidir. Thales'in günümüzde kullanılan teoremleri nelerdir.

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık

Matematik olimpiyatları nedir? Matematik olimpiyatlarına nasıl çalışılır? Matematik olimpiyatlarının tarihi nedir? Günümüzde matematik olimpiyatları ne zaman yapılmakta ve hangi sınıf öğrencileri katılmaktadır.

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocukların kendi kapasitesinin farkına varıp iyileştirme, geliştirme gibi düzenlemelerle kendisini gerçekleştirmesi daha iyi olacaktır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?