Bireysel Farklılık Nasıl Ortadan Kaldırılır

Yazar: Elif G. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2452
Bireysel Farklılık Nasıl Ortadan Kaldırılır
Ö zel dersle bireysel farklılık durumun ortadan kaldırarak her öğrencini asıl kabiliyetinin farkına vardırıyoruz.

Özel dersle öğrencilerin okulda öğretmenlerinin yetersiz kaldığı bireysel farklılık durumunu ortadan kaldırmış oluyoruz. Öğrencinin ilgi ve ihtiyaçlarını dersini veren öğretmeni onun pedogejik olarak nasıl vermesi gerektiği üzerinde daha çok düşünür. Burda okullarımızdaki öğretmenlerimizin görevini yapadığını değil aksine yapmaya çalıştıklarını ancak sınıfta mevcut öğrenci sayılarımızın fazla oluşu ve ders saatlerimizn daha kısıtlı olması sebebiyle yeteri kadar ilgilenemiyor oluşumuzdan bahsetmek istedim. (Yanlışa mahal vermeye gerek yok.)

Durum o ki aileler çocuklarının sevemediği yada yeteri kadar üzerinde durulamadığı derslerdeki başarısızlığını kabul görmekteler. Öncelikle ben kendi branşım adına söylüyorum bu durumu. Matematik üzerine oluşan ön yargı yüzden öğrencilerimize ulaşmamız daha da zor oluyor.

Yeni eğitim sistemimiz ile öğrencilere matematiği sevdirmek, matematik üzerinde düşündürmek temel amacımız olup, onların temelini sağlama alıp matematikte başarılı kılmak biz öğretmenlere düşüyor. Burada da az önce söylediğim sınfta kendini gösteremeyen, anlamadığı için yada bu gibi sebeplerle önyargılı olan öğrencilerimizle bireysel olarak ilgilenmeli, bunun için şahsına ve gelişim dönemlerine uygun düzeyde eğitim verilmeli. Tabi ki bu da ailelerin çocukları için seçecekleri farkındalık düzeyi yüksek eğitimcileri araştırıp iletişime geçmeleri ile olmaktadır. Teknolojinin hem bizler adına hemde veliler adına sağladığı kolaylık ve bu site için yöneticilere buradan teşekkür etmek isterim.

Matematik günümüzde en önemli derslerin başında gelmektedir. Bu yüzdendir ki matematik özel ders üzerine öğrenciler en çok talepte bulunduğu derslerin başında gelmektedir.  Birçok aile çocuklarının eğitim hayatlarında başarılı olmaları için matematik dersinin üstüne durması gerektiğinin farkındadır. Bu yüzden yukarıda bahsettiğim gibi sınıf ortamında dersi anlamayan öğrenciler özellikle matematik konusunda özel derse başvurmaktadır.

Matematik Öğretmeni - Elif Gülcan

Etiketler

Yazar

Elif G.

Ondokuz Mayıs Üni. Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği mezunuyum. Bir yıldır Kpss ye hazırlandığım için kendimi yeterli görüyorum. Ortaokul ve lise öğrencilerin temelini otu...

Benzer Yazılar
Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

Özel Derse Dair

Özel Derse Dair

Bir matematik öğretmenin gözünden özel dersin faydaları nelerdir? Hep beraber inceleyelim.

Özel Ders Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Özel Ders Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Özel Ders, birebir yapılan bir eğitim çalışmasıdır. Birebir demek; ilgi sevgi, saygı, fedakarlık demektir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul