Bireysel Farklılık Nasıl Ortadan Kaldırılır

Bireysel Farklılık Nasıl Ortadan Kaldırılır
Elif G.
Özel Ders Neden Gerekli
Tem 19, 2018
1565

Özel dersle öğrencilerin okulda öğretmenlerinin yetersiz kaldığı bireysel farklılık durumunu ortadan kaldırmış oluyoruz. Öğrencinin ilgi ve ihtiyaçlarını dersini veren öğretmeni onun pedogejik olarak nasıl vermesi gerektiği üzerinde daha çok düşünür. Burda okullarımızdaki öğretmenlerimizin görevini yapadığını değil aksine yapmaya çalıştıklarını ancak sınıfta mevcut öğrenci sayılarımızın fazla oluşu ve ders saatlerimizn daha kısıtlı olması sebebiyle yeteri kadar ilgilenemiyor oluşumuzdan bahsetmek istedim. (Yanlışa mahal vermeye gerek yok.)

Durum o ki aileler çocuklarının sevemediği yada yeteri kadar üzerinde durulamadığı derslerdeki başarısızlığını kabul görmekteler. Öncelikle ben kendi branşım adına söylüyorum bu durumu. Matematik üzerine oluşan ön yargı yüzden öğrencilerimize ulaşmamız daha da zor oluyor.

Yeni eğitim sistemimiz ile öğrencilere matematiği sevdirmek, matematik üzerinde düşündürmek temel amacımız olup, onların temelini sağlama alıp matematikte başarılı kılmak biz öğretmenlere düşüyor. Burada da az önce söylediğim sınfta kendini gösteremeyen, anlamadığı için yada bu gibi sebeplerle önyargılı olan öğrencilerimizle bireysel olarak ilgilenmeli, bunun için şahsına ve gelişim dönemlerine uygun düzeyde eğitim verilmeli. Tabi ki bu da ailelerin çocukları için seçecekleri farkındalık düzeyi yüksek eğitimcileri araştırıp iletişime geçmeleri ile olmaktadır. Teknolojinin hem bizler adına hemde veliler adına sağladığı kolaylık ve bu site için yöneticilere buradan teşekkür etmek isterim.

Matematik günümüzde en önemli derslerin başında gelmektedir. Bu yüzdendir ki matematik özel ders üzerine öğrenciler en çok talepte bulunduğu derslerin başında gelmektedir.  Birçok aile çocuklarının eğitim hayatlarında başarılı olmaları için matematik dersinin üstüne durması gerektiğinin farkındadır. Bu yüzden yukarıda bahsettiğim gibi sınıf ortamında dersi anlamayan öğrenciler özellikle matematik konusunda özel derse başvurmaktadır.

Matematik Öğretmeni - Elif Gülcan

Yazıyı Paylaş
Etiketler
bireysel farklılık
matematik
özel ders
matematik özel ders
eğitimci
İlgili Diğer Yazılar
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır