Bir İşaret Dili Eğitmeninin Hayatı

Yazar: Merve A. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1930
Bir İşaret Dili Eğitmeninin Hayatı
İ şaret dili eğitmeni olan Merve Apaydın kimdir? Ne gibi çalışmalar yapmaktadır? En büyük hayali nedir?

Eğitimci Hakkında

18 Haziran 1993 yılında İstanbul'da doğdu.

Selçuk Anadolu Meslek Lisesi'nden Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü ve Okan Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciligi bölümünden derece ile mezun oldu.

7 yaşından bugüne kadar izcilik, saz, tiyatro, halkoyunları, resim, ebru, dans, diksiyon, bilgisayar, atletizm, judo gibi bir çok sayısız dalda eğitimler alarak kendisini geliştirdi. Sanata çok önem veren Merve halen dans etmektedir.

Ailesinden ablası, kuzeni ve eniştesi işitme engelli olup, engellilerin zorluklarını iyi bildiği için topluma daha fazla yararlı olabilmek adına Türk İşaret Dili eğitimleri aldı ve kariyerine bu sayede eğitmen olarak devam etti. İşitme engelliler derneklerine üye olup katkıda bulunmaktadır. Turkcell Diyalog Müzesi'nde işitme engelli bireylerin ve gelen misafirlerin iletişimini sağlayabilmek için tercüman olarak çalıştı.Sayısız sosyal sorumluluk etkinliklerinde bulundu. Bir çok üniversite, lise, hastane, yurt, özel ve kamu kuruluşlarında işitme engelliler kültürü ve işaret dili eğitimleri verdi.

Türk İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı, Girişimci olan Merve Apaydın durdurak bilmeyen eğitimlerinin yanında üniversitelerde İşaret Dili Kültürü, Codalar Kültürü ve İşitme Engelliler Kültürü üzerine seminerler vermektedir .

Merve Apaydın' ın en büyük hayali 'Herkesin elleri bir gün işaret dili ile konuşacak ve bunun için çok çalışacağım, herkese öğreteceğim..' Yazabilirsiniz...

Etiketler

Yazar

Merve A.

Türk İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı

Benzer Yazılar
Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Üniversite Okuyan Her Öğrencinin Bilmesi Gereken Konular

Başarılı bir üniversite hayatı için olmazsa olmaz bilgiler! ⏰📚 Kampüsteki yaşamdan kariyer planlamana kadar her şey bu yazıda.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?