Bir İşaret Dili Eğitmeninin Hayatı

Bir İşaret Dili Eğitmeninin Hayatı
Merve A.
Tecrübe Paylaşımı - Hayata Dair
Nis 29, 2018
1534

Eğitimci Hakkında

18 Haziran 1993 yılında İstanbul'da doğdu.

Selçuk Anadolu Meslek Lisesi'nden Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü ve Okan Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciligi bölümünden derece ile mezun oldu.

7 yaşından bugüne kadar izcilik, saz, tiyatro, halkoyunları, resim, ebru, dans, diksiyon, bilgisayar, atletizm, judo gibi bir çok sayısız dalda eğitimler alarak kendisini geliştirdi. Sanata çok önem veren Merve halen dans etmektedir.

Ailesinden ablası, kuzeni ve eniştesi işitme engelli olup, engellilerin zorluklarını iyi bildiği için topluma daha fazla yararlı olabilmek adına Türk İşaret Dili eğitimleri aldı ve kariyerine bu sayede eğitmen olarak devam etti. İşitme engelliler derneklerine üye olup katkıda bulunmaktadır. Turkcell Diyalog Müzesi'nde işitme engelli bireylerin ve gelen misafirlerin iletişimini sağlayabilmek için tercüman olarak çalıştı.Sayısız sosyal sorumluluk etkinliklerinde bulundu. Bir çok üniversite, lise, hastane, yurt, özel ve kamu kuruluşlarında işitme engelliler kültürü ve işaret dili eğitimleri verdi.

Türk İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı, Girişimci olan Merve Apaydın durdurak bilmeyen eğitimlerinin yanında üniversitelerde İşaret Dili Kültürü, Codalar Kültürü ve İşitme Engelliler Kültürü üzerine seminerler vermektedir .

Merve Apaydın' ın en büyük hayali 'Herkesin elleri bir gün işaret dili ile konuşacak ve bunun için çok çalışacağım, herkese öğreteceğim..' Yazabilirsiniz...

Yazıyı Paylaş
Etiketler
işaret dili
özel ders
işitme engelli
İlgili Diğer Yazılar
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır