Başarının Sırrı Nedir?

Yazar: GÜRKAN M. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2697
Başarının Sırrı Nedir?
Ö ğrencilerin eğitim hayatlarında başarılı olmaları için dikkat etmesi ve uygulaması gereken en önemli SIR nedir?

BAŞARININ SIRRI:

2018 - 2019 Eğitim - Öğretim yılının başlamasına az bir zaman kaldı. Bu süreç içerisinde veliler ve öğrenciler eğitim maratonuna başlayacaklar. Evet Veliler dedim değil mi? Öğrencilerle birlikte ebeveynleri de bu maraton koşusuna katılıyorlar. Tabiki bu süreç bir hayli zor ve uğraş verici. Okul mu ararsın, öğretmen mi ararsın, destek için özel ders mi ararsın, sınavlarda başarılı olmak için bu maratonda imkan dışına bile çıkıldığını biliyoruz.

Ne yazık ki bu maratonda başarılı olan da oluyor başarısız olanda. Burada başarının sırrını iyi bilmek ve anlamak geçiyor tabiki en önemlisi uygulamak. Bu SIR nedir? Bu sır etkili ve verimli çalışmaktan geçiyor. Ya Hocam klişe söz bunlar artık diyebilirsiniz. Klişe sözler bir zaman sonra hayatınıza anlam ifade ediyor olmasın?

Gelelim Bu Sırrı nasıl çözeceğiz?

Bu sırrı çözmek her öğrencinin harcı değil. Sabırlı ve istekli bu yolda hedef koyan, emekleyen, adım atan, yürüyen değil koşan bir yarışçı gibi olmalı desem herkes diyecek ki; "Hocam yarış atımıyız biz?" hayır tabiki değilsiniz. Hedefe ulaşmak için çaba sarfetmek, bir nevi koşmak gerekiyor gençler! Fakat bu koşuyu anteramanlı yapmak gerekir. Bodoslama koşmak insanı yorar. Eğer siz öğrenciler derslerinize plan ve program dahilinde çalışırsanız anteramanlı olacaksınız ki bu da başarıya gitmeye koşuyu sağlıklı bitirmeye, yorulmadan hedefinize ulaşmanıza neden olacaktır. Başarının sırrı sizdedir.

Matematik Öğretmeni - Gürkan Mazlum 

Etiketler

Yazar

GÜRKAN M.

TGM Eğitim Kurumları

Benzer Yazılar
2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS'ye girecek öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır. LGS sınavına hazırlıkta öğrencilerin uygulaması gereken teknikler blogumuzda.

Ders Çalışma Zamanı

Ders Çalışma Zamanı

En etkili ders çalışma zamanı nedir, öğrenciler ders çalışma saatlerinde nelere dikkat etmelidir

Neden Ders Çalışıyorsunuz?

Neden Ders Çalışıyorsunuz?

Bir öğrenci, ders çalışmayı olması için kendine hedef belirlemeyi ve o hedefe inanmalıdır.

Verimli Ders Çalışma Nasıl Olur ?

Verimli Ders Çalışma Nasıl Olur ?

Verimli ders çalışma nedir? Ders çalışırken mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?