Almanca Öğrenmek İçin Kitap Önerileri

Yazar: Yasin G. | 10.08.2022 - 7 dakikalık okuma. Görüntülenme: 19445
Almanca Öğrenmek İçin Kitap Önerileri
0 'dan Almanca öğrenmek isteyenler için kaynak tavsiyelerini sizler için hazırladık. Almanca öğrenmek için kitap önerileri blogumuzda. A1, A2, B1, B2, C1, C2

Pek çok kişi Almanca öğrenmek için kitap önerileri istemekte, internette araştırma yapsalar da istedikleri tarzda kaynak kitap bulma konusunda zorluk yaşayabiliyor. Bu yazımızda sizler için Almanca öğrenmenizde rehber edinebileceğiniz kitapları, dikkat etmeniz gereken hususları ve öğrenme aşamasında nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konularını işleyeceğiz. Umarız yazımız sayesinde, aradığınız yanıtlarını bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Almanca, Avrupa’da 150 milyona yakın kişi tarafından konuşulmakta olan bir dil, bu da Almancayı Avrupa Birliği’nde en çok konuşulan dillerden biri haline getirmekte. Başlıca Almanya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Avusturya, İsviçre, Belçika ve Kuzey İtalya bölgelerinde konuşulmakta olan dil, 7 farklı ülkenin de resmi dili olarak kullanılıyor. Avrupa ve dünyanın en büyük ekonomilerden birine sahip olan Almanya, sosyal ve politik açıdan da dünya sahnesinde büyük bir rol alıyor. Almanca konuşmak, Avrupa’da birçok iş imkanına ulaşmanıza yardımcı olmasının yanı sıra; kültürel çeşitliliğe daha kolay adapte olmanıza da imkân sağlıyor.

Almanca öğrenmek için kitap önerileri sayesinde Almancanızı geliştirerek; pek çok uluslararası dev şirketin Almanca konuşulan ülkelerindeki organizasyonuna katılma şansınızı artırabilirsiniz. Almanca, yeni kariyer kapıları açabilmek ve yurt dışında; özellikle de Avrupa’da yaşayabilmek için ilk öğrenmeniz gereken dillerden biridir. Bu nedenle eğer Almanca özel ders ihtiyacınız varsa linkten sizin için en uygun öğretmen araştırması yapabilirsiniz. 

Dilerseniz şimdi gelin Almanca kaynak kitap önerileri konumuza geçelim.

Lehr Und Ubungsbuch Der Deutschen Grammatik
 

Almanca öğrenmek amacınız varsa, bu kitap ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayacak kitaplardan biridir. Alanında uzman olan Almanca eğitmenleri tarafından hazırlanan kitap; Almancasını ilerletmek isteyenler için oldukça verimli bir kaynak kitaptır. Diğer Almanca kitapların değinmekten kaçındığı ince gramer yapılarını detaylı şekilde incelemesi nedeniyle; Almancanızı ileri seviyeye taşımak için başvuracağınız ilk kaynak kitaplardan biridir. İleri düzey öğrenciler seçmesi gereken bir kitaptır. Başlangıç seviyesi için bir hayli detaylı ve zor olacaktır. Almanca yazılmış halini edinerek, dilin içine tamamen girerek; yeterliliğinizi çok büyük ölçüde artırmanıza yardımcı olacaktır.

Schaum’s Outline of German Grammar


 

Almanca öğrenmek için kitap önerileri listemizin bir sonraki üyesi ise Schaum’un Almanca Dilbilgisi Ana Hatları kitabı. Listemizin diğer bir üyesi olan Hammer’s kitabı kadar popüler olan kitap, Almancayı hatasız ve en doğru halde öğrenmek için başta gelen kaynaklardan biridir. İçeriğin hazırlanış şekli sayesinde hızlı öğrenmenizi sağlayacak bu kitap; harika noktalara temas eden yapısı sayesinde vazgeçilmez bir Almanca kaynak kitap olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen bütün Almanca kurslarının vazgeçilmez kitaplarından birisi olduğunu da es geçmeyelim.

İçeriğinde sunmuş olduğu ek kaynaklar sayesinde, diğer Almanca öğrenme kitaplarına kıyasla bir diğer artısıdır. Pronounce pratiği yapmanıza yardımcı olacak ses bilgilerini de içeren kitap, evde tek başınıza çalışabileceğiniz egzersizler içermektedir. Kendi çabalarıyla Almanca öğrenmek isteyenler için akla gelen ilk kitaplardan biridir.

Schubert/Verlag/Çevrimiçi
 

Dil öğrenmenin en önemli adımlarından birisi de öğrendiklerinizi pratiğe dökmektir. Bunun nedeni ise pratik yapmanın, bir dili öğrenme aşamasındayken size gerçekte hangi seviyede olduğunuzu göstermenin en temel yolu olmasıdır. Bu kural bütün dillerde olduğu gibi Almanca için de geçerlidir.

Almanca öğrenmek için kitap önerileri listemizin bu nadide eseri, size Almanca gramerinde belli bir seviyeye ulaştığınızda; öğrendiklerinizi pratiğe dökmek ve tekrar etmek için oldukça kıymetli bir kaynak olmaktadır. Dil seviyenize göre listelenmiş birçok egzersizi bu kaynakta bulabilirsiniz.

GroBes Übungsbuch Deutsch
 

Almanca dil bilginizi geliştirebilmeniz için harika bir kitap almak istiyorsanız; oldukça popüler bir Alman yayıncı olan Hueberin yazdığı bu kitap, sizin için mükemmel bir tercih olacaktır. Bu Almanca kaynak kitap sayesinde, Almanca gramerine hâkim olabilirsiniz. Kitapta bulunan 400’den fazla alıştırma sayesinde, öğrendiklerinizi pratiğe dökme şansınız da bulunmaktadır. Bu sayede dil bilginizi bir adım daha ileri taşıyabilirsiniz.

Hammer’in Almanca Dil Bilgisi Kullanımı Kitabı
 

Hammer’in Almanca Dil Bilgisi kitabı, pek çok Almanca öğrencisi için oldukça önemli bir kaynak kitaptır. Kitap, dil bilgisi seviyesi hangi aşamada olursa olsun, doğru ve akıcı Almanca konuşmayı öğrenme konusunda ciddi olan kişilerin kullanabileceği, oldukça donanımlı ve sağlam içeriklere sahiptir.

Almanca öğrenmek için kitap önerileri konusunda vazgeçilmez olan bu eser, zamanla pek çok defa düzenlenerek en mükemmel formuna kavuşmayı başarmıştır. Her düzenleme ile birlikte en son ve güncel Almanca kelimeleri bünyesine katarak, oldukça kapsamlı bir kitap haline gelmiştir. Okuması ve anlaması oldukça basit olan kitap, Almanca grameri hakkında bilmeniz gereken ince detaylı çok sade bir şekilde açıklayarak; dili öğrenmek isteyen kişilere rehberlik etmektedir.

Deutsch Perfect
 

Kitaptan ziyade dergi olan Deutsch Perfect, üç seviyede hazırlanarak; başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri düzey için ayrı ayrı kategorileşmiştir. Birçok farklı içerikte hazırlanan kısa makaleleri ile aylık hizmet veren bir yayındır. Yazıların kısa oluşu ve ilginizi cezbedecek konularda olması, çalışırken sıkılmamanızı sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan, farklı ve ilk defa göreceğiniz kelimelerin anlamları da yanında bulunmaktadır. Bu sayede size yeni kelimeler öğrenme fırsatı da sunar. Ayrıca derginin bir bölümünde, seviyenize uygun şekilde hazırlanan alıştırma ve pratik soruları da bulunmaktadır.

Almanca öğrenmek için kitap önerileri konusunda tavsiye edebileceğimiz bu dergi, Almancanın yanı sıra İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca dillerinde hazırlanan versiyonlara da sahiptir. Derginin ayrıca web sitesi de bulunmaktadır. Bu kaliteli dergi hakkındaki tek olumsuz nokta ise bulmasının zor olabilmesidir. Kitapçılar da bulmanızın zor olduğu dergiyi online şekilde temin edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular
 

Almanca Öğrenirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
 

Birçok kişi tarafından, Almanca öğrenilmesi zor bir dil olarak anılmaktadır.  Almancanın dil bilgisi ve gramer yapısını çözmek size zor gelebilir. İyi bir ders ve gramer kitabı ise size dilin temel bilgilerini öğretme hususunda yardımcı olabilir. Ancak temel için yardımcı olan almanca a1 kaynak onerisi olarak gösterebileceğimiz bu kitapların yanı sıra; dile daha fazla hâkim olabilmek için Almanca öğrenmek için kitap önerileri almanız lehinize olacaktır. Aynı zamanda Almanca Öğrenmek İçin Ne Yapılmalıdır? başlıklı makalemizi incelemenizi mutlaka tavsiye ederiz. 

Ayrıca internette bulunan birçok kaynak ve yurt dışında bulunan insanlarla kolayca iletişim kurabilmeniz sayesinde, artık dil öğrenmek eskiye göre oldukça kolay bir hale gelmiştir. Doğru bir çalışma planı hazırladığınız takdirde, Almanca bilgisini geliştirebilir ve konuşma akıcılığınızı ilerletebilirsiniz. En önemli konu ise yılmadan ve vazgeçmeden öğrenmek için çabalamaya dikkat etmeniz olacaktır.

Almanca Öğrenmek İçin Kaynaklardan En İyi Hangi Şekilde Yararlanılır?
 

Kendi çabalarınızla evde bir dil öğrenmeye çalışırken seçtiğiniz materyal büyük bir öneme sahiptir. Öğrenme sürecinizi sıkıcılıktan uzaklaştırarak, bu eylemi keyifli bir hale sokması gerekir. Aksi takdirde çalışmak sizin için sıkıcı bir hale gelerek; bu dili asla tam olarak öğrenmemenizle sonuçlanacaktır. Dil öğrenmeyi keyifli bir hale getirmek için; dikkat ile seçilmiş, sağlam kaynaklarla desteklenmiş bir dil bilgisi kitabına ihtiyacınız olacaktır.

Almanca Öğrenmek İçin Doğru Kitap Nasıl Seçilir?
 

İşte Almanca öğrenmek için kitap önerileri bu noktada devreye girecektir. Dil öğrenmeye çalışırken, çalıştıklarınızdan bir şey anlamadığınızı düşündüğünüz an; bu durum sizin öğrenme arzunuzu büyük ölçüde kırarak dili öğrenmenizin önüne geçecektir. Bu nedenle; size en verimli öğrenme tecrübesini sağlayacak materyalleri ve kitapları seçtiğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Almanca öğrenmek, doğru bir yol haritası ve strateji hazırladığınızda hiç de zor olmamaktadır. Ancak şunu da belirtelim; bahsettiğimiz tarzda bir kitap veya kaynak bulamadığınız ve dilinizi ilerletemediğinizi düşünüyorsanız, dil öğrenme planınızı tekrar gözden geçirmenizin zamanı gelmiş demektedir.

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
DSH Sınavı Nedir? Ne Zaman, Nasıl Çalışılmaktadır?

DSH Sınavı Nedir? Ne Zaman, Nasıl Çalışılmaktadır?

DSH Sınavı Nedir? Deutsche sprachprüfung für den Hochschulzugang hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar blogumuzda.

Almanca A1'den C2'ye Kadar Dil Seviyeleri ve Açıklamaları (2024 Güncel)

Almanca A1'den C2'ye Kadar Dil Seviyeleri ve Açıklamaları (2024 Güncel)

Almanca dil seviyeleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz? A1'den C2'ye kadar seviyeleri ve açıklamaları burada! Almanca öğrenmek için hangi seviyede olduğunuzu öğrenin.

Almanca Sayılar: 100’e kadar Almanca Sayılar

Almanca Sayılar: 100’e kadar Almanca Sayılar

Almanca sayılar listesi blogumuzda. 0 - 100 arası almanca sayıları şimdi öğrenin! Almanca saymayı hemen öğren.

Sıfırdan Almanca Öğrenmek İçin Ne Yapılmalıdır

Sıfırdan Almanca Öğrenmek İçin Ne Yapılmalıdır

Sıfırdan almanca öğrenmek isteyenler için harika bir almanda dil öğrenmek kılavuzu hazırladık. Kendi başınıza almanca öğrenmeni püf noktaları burada!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?