Yeni Başlayanlara Öneriler

Yazar: Sefa Ö. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2490
Yeni Başlayanlara Öneriler
G ünümüzde okul öncesi iyi bir eğitim almayan öğrencilerin ilerideki hayatlarında kendilerini derslere ve eğitime kapattıklarını gözlemlemekteyiz.

Sevgili veliler ve öğrenciler, okul öncesi eğitimi için birkaç dikkat edilecek hususu sizlerle paylaşmak isterim.
Eğitimin temeli okul öncesinde başlar. Gerek ailelerin evde verdikleri eğitim, gerek ilkokula adım atmamış öğrencilerin okul veya eğitim kurumlarında aldıkları eğitim aslında o öğrencinin derslerdeki ve ilerideki hayatlarındaki eğitimlerinin temelidir.

Günümüzde okul öncesi iyi bir eğitim almayan öğrencilerin ilerideki hayatlarında kendilerini derslere ve eğitime kapattıklarını gözlemlemekteyiz. Bunun en büyük sebebi, okul öncesinde öğrencilerin dersleri,okulu, eğitimi sevdirilmemesidir.

Yapılması gereken en temel eğitim ailelerin evde özel ders tarzında öğrencileriyle birebir eğitim yapmaları ve onları okula hazırlamalarıdır. Evde ailelerinden destek alamayan öğrenciler okullarda zorlanmaktadır.
Doğru bir eğitim şekliyle ilerlemek isteyen veliler, işi sadece öğretmenlere bırakmamalı, öğrencilerine destek olmaları gerekmektedir.

Diyelim ki öğrenciniz 4-6 yaş aralığında olsun. Bu çocuk daha eğitime dahi belkide algılarını açmamıştır.O yüzden onun bir çocuk olduğunu, oyuna ihtiyacı olduğunu unutmadan, ailelerin evde oyunlar eşliğinde eğitimler, birebir özel ders niteliğinde dersler vermelidir. Öğrencinin sıkılmadan eğitimlerini başlatan aileler, okullara verdikleri öğrencilerinden tam verim alırlar. Okula ve derslere hazır gelen bu çocuklar, kaliteli ve bu işin bilincinde olan öğretmenlerle buluştuklarında. ortaya derslerinde başarılı, eğitime ve bilgiye aç, oyun oynarken birle dersler çıkarıp kendini geliştiren öğrenciler haline gelirler.Hepimizin isteğide zaten bu değil midir? Okul öncesi eğitimde ailelere, öğretmenlere çok daha fazla görev ve sorumluluklar düşmektedir. 4-6 yaş aralığındaki çocuklarımızı derslere oyunlarla hazırlamalı ve onların eğitimi seven bireyler haline getirmeliyiz.
Unutmayalım ki eğitim olmadan gelişim ve ilerleme olmaz.

İstatistiklere göre okul öncesi eğitimi ailede yeteri kadar alan çocuklar, eğitim hayatlarında daha başarılı olduğu görünmektedir.

Sefa Özdeniz- Matematik Öğretmeni

Etiketler

Yazar

Sefa Ö.

***Online Birebir Matematik Dersleri veriyorum.  Velilerim benim en değerli referanslarımdır. Yorumlar kısmından geçmiş çalışmalarımızın bir kısmı hakkında fikir sahibi ola...

Benzer Yazılar
İlk Eğitimler ve Farkındalık

İlk Eğitimler ve Farkındalık

İlk eğitimler ve farkındalık, okul öncesi eğitime dair her şey!

Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

Canva kolay bir şekilde dilediğin şekilde afiş, poster, albüm, sunum yapmanız için tasarlanmış mükemmel bir programdır.

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Günümüzde Web 2.0 teknolojisi hızlıca ilerliyor bunun sonucunda her bireyin en az bir tane sosyal medya adresi bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul