Sözel Öğrenciler için TYT Sınavı

Sözel Öğrenciler için TYT Sınavı
Mehmet E.
Tecrübe Paylaşımı - Hayata Dair
Eki 19, 2017
2240

Yeni üniversite sınav sisteminde matematik çok önemli bir yer kaplıyor. Eskiden sözel bölümü mezunu öğrenciler hiç matematik yapmadan güzel bölümlere yerleşe biliyorlardı, şuan öyle bir seçenekleri yok ne yazık ki.

Aslında lise son sınıf öğrencilerinin çok büyük bir avantajı var sözel bölümü okuyanlar için, şimdiden meraklandınız değil mi? Hemen merakınız gidereyim öyleyse. TYT sınavından 200 puan ve üzeri alan öğrenciler bir dahaki sınava o puanı kullanabiliyorlar, bunu avantaja niye çevirmeyelim matematikten çok korkuyorsun, yapamam diyorsun hatta barajı bile geçemem diyorsan ve mezuna kalmayı planlıyorsan liseye devam ederken alan derslerine değilde sadece türkçe ve matematik çalış TYT sınavından 200 puan üstünü al.

Zaten bu şekil çalışırsan çok yüksek puanlar alacağın kesin ve bu puanı gelecek sene için kullan. Mezuna kaldığında ise sadece alanına çalışırsın inan bu şekilde yapar isen istediğin bölüme rahatlıkla gidersin matematikte korkulu rüyan olmaktan çıkar. Kaybın sadece mezuna kalman olur bir düşün bence...


Bir önceki yazımız olan "İlkokul Öğrencilerinin Adaptasyon Sorunu" başlıklı makalemizde ilkokula yeni başlayan çocuklarında adaptasyon sorununun çözümüyle ilgili bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır