Sözel Öğrenciler için TYT Sınavı

Yazar: Mehmet E. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 3929
Sözel Öğrenciler için TYT Sınavı
T YT sınavına giren sözel bölümü öğrenciler hangi testlere dikkat etmelidir, hangi derslerden puan alabilirler.

Yeni üniversite sınav sisteminde matematik çok önemli bir yer kaplıyor. Eskiden sözel bölümü mezunu öğrenciler hiç matematik yapmadan güzel bölümlere yerleşe biliyorlardı, şuan öyle bir seçenekleri yok ne yazık ki.

Aslında lise son sınıf öğrencilerinin çok büyük bir avantajı var sözel bölümü okuyanlar için, şimdiden meraklandınız değil mi? Hemen merakınız gidereyim öyleyse. TYT sınavından 200 puan ve üzeri alan öğrenciler bir dahaki sınava o puanı kullanabiliyorlar, bunu avantaja niye çevirmeyelim matematikten çok korkuyorsun, yapamam diyorsun hatta barajı bile geçemem diyorsan ve mezuna kalmayı planlıyorsan liseye devam ederken alan derslerine değilde sadece türkçe ve matematik çalış TYT sınavından 200 puan üstünü al.

Zaten bu şekil çalışırsan çok yüksek puanlar alacağın kesin ve bu puanı gelecek sene için kullan. Mezuna kaldığında ise sadece alanına çalışırsın inan bu şekilde yapar isen istediğin bölüme rahatlıkla gidersin matematikte korkulu rüyan olmaktan çıkar. Kaybın sadece mezuna kalman olur bir düşün bence...


Bir önceki yazımız olan "İlkokul Öğrencilerinin Adaptasyon Sorunu" başlıklı makalemizde ilkokula yeni başlayan çocuklarında adaptasyon sorununun çözümüyle ilgili bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

Mehmet E.

-TEOG/Yeni Sistem/KPSS/YGS-LYS Matematik konularına hakim, -Basitleştirerek anlatım sağlayan ve konuları basitten zora doğru ilerleten , Kendim hazırladığım konu ile alakalı ç...

Benzer Yazılar
Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrencilerin sınav hazırlık süreçlerinde dikkat etmesi gereken önemli konuları sizler için eğitim uzmanı cevapladı. İşte tüm püf noktalar sizlerle

Yks'ye Son 1 ay Kala Yapılması Gerekenler

Yks'ye Son 1 ay Kala Yapılması Gerekenler

Yks'ye son 1 ay kala yapılması gerekenler nelerdir. Son 1 ay'da nasıl çalışmalısınız. Deneme çözmenin sınavınıza olan etkisi nelerdir? Haydi çalışma zamanı!

2024 KPSS ÖnLisans Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS ÖnLisans Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss önlisans konuları ve en güncel soru dağılımları blogumuzda. 2024 KPSS önlisans çalışma planınıza bu bilgilere göre şekillendirebilirsiniz!

2024 YDT İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

2024 YDT İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

YKS - YDT İngilizce Konuları ve Soru Dağılımına yazımızdan ulaşabilirsiniz. En güncel 2024 YDT Konuları öğrenmek için hemen inceleme yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?