Özel Ders Ücretleri Nasıl Olmalı?

Özel Ders Ücretleri Nasıl Olmalı?
Sefa Ö.
Öğretmen Seçimi
Özel Ders Avantajları
Mar 19, 2017
3392

Özel ders verenlerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Özel dersin amacı velilerin dilediği öğretmene veya eğitmene bütçesine uygun şekilde ulaşabilmelidir. 

Özel ders konusunda kendisine güvenen, uzun yıllardır tecrübesi olan ve öğrensine başarıyı garanti eden öğretmenlerin yüksek fiyatlar istemesi gayet normal bir durumdur. Bu tarz öğretmenlerin veya eğitmenlerin emeklerinin karşılığı ödenmelidir.

Diğer taraftan, çocuklarına özel dersin hazzını yaşatmak isteyen, onların daha başarılı olmasını isteyen veliler ise daha uygun fiyatlarda ders almak istediklerinde tecrübesi az ama öğrenciye dersi sevdirip ona yararı olacak öğretmenleri tercih edebilirler.

Ders alırken veliler, kaş yapayım derken gözden olmamalı, bütçesine uygun hareket edip dersi uzun vadeli almalı ve öğrensinin başarısını düşünmelidir.

Öğrenciler ise ailelerinin bu özverili durumlarını dikkate almalı, özel derslerine ona göre değer vermeli, derslerini güzelce dinleyip, verilen ödevleri yapmalıdır.

Ayrıca; özel derste önemli olan öğretmen ve öğrencinin arasında olumlu bir atmosfer oluşmasıdır. Bu atmosfer olumlu ise dersin amacına ulaşması kaçınılmazdır. Eğer olumsuz bir atmosfer oluşmuşsa ne yaparsan yap öğrenci hiçbir şey alamaz dersin bir önemi kalmaz. Öğrenci ile her zaman aranızda olumlu bir bağ oluşturun. Bu da derslerin daha eğlenceli ve anlaşılır bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan "Özel Dersin Öğrenci Psikolojisine Katkısı"  başlıklı makalemizde özel dersin öğrencilerin psikolojisine ne gibi artılarının olduğu konusunda bilgiler verilmektedir. 

Saygılarımla.

Kerime Sarı - Muhasebeci.

Yazıyı Paylaş
Etiketler
özel ders fiyatları
özel ders ücretleri
İlgili Diğer Yazılar
Yorumlar
1
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Buse Pekiçli
Kas 10, 2017
Fiyatlandırma ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Teşekkürler Sefa bey