Özel Ders Aldırmanın Faydaları

Yazar: Ömer K. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2670
Özel Ders Aldırmanın Faydaları
S ınıf ortamı ile birebir ders arasında birçok fark vardır. Peki özel ders aldırmanın faydaları nelerdir? Niçin özel ders aldırılmalıdır.

Sınıf ortamı ile birebir ders arasında birçok fark vardır. Bu farklar, eğitim gibi hayatın en önemli unsurlarından birinin tabiki vazgeçilmez koşuludur. Eğitim esas itibarıyla farklı etkenleri içerisinde barındırır. Sınıf ortamında biricik olan öğrenci, ders esnasında sınıf atmosferinde birçok önemli bilgileri kaçırabilir, öğrenemeyebilir. Elbette, her şeyin bir dermanı ve çaresi olduğu gibi bu durumunda dermanı ve çaresi bulunmaktadır.

Özel ders öğrenci-öğretmen arasındaki engelleri kaldırmaktadır. Birebir etkileşim sayesinde öğrenci de bilgiden önce motivasyon artmaktadır. Bu artma sonunda bilginin de artması motivasyon-bilgi arasında korelasyonu pozitif yönde etkilemektedir. Dersin içeriğine detaylı girişler yapılmakta ve dersin zamanı, yaşamın içerisinde özellikle de sınavlarda etken hale gelmektedir. Ders anlatımı, soru çözümleri, dersin ince noktaları, sınav hazırlıkları dengeli bir şekilde işlenerek sonuca doğru yol alınmaktadır. Bu yolda da eğitici ve rehber konumundaki öğretmen öğrencinin yanında olmaktadır.

Bireysel çabalar, öğrencinin bu uzun ve yorucu sınava hazırlık yolunda çok yorulmasına ve bazen de bu yolda yaşanan bıkkınlık durumunda vazgeçmeleri sebep olmaktadır. Vazgeçmek, umursamamak ve ümitsizlik öğrencilerimizde olmaması gereken yıkıcı etkenlerdir. Sınava hazırlık sürecinde çalışmak ve bu çalışmanın başarısına ulaşmak için özel ders unsurunu gözardı etmek öğrenci ve veli için umulmayan bir durumdur. Öğrencilerin eksik olduğu dersler de veya anlamadığı konularda özel ders verenlerden destek alması büyük bir katkı olacaktır.

Özel ders, bu uzun ve meşakkatli yolda sizler için olmazsa olmaz olmalıdır. Modern dünyanın içerisinde önde olmak ve başarıya ulaşmak için her bireyin her alanda, her meslek grubunda bir rehberi olmalıdır. Öğrencilerin de en önemli rehberi, yoldaşı öğretmenlerdir. Sizler için en iyi rehberin karşınıza çıkması dileğiyle hepiniz başarılar ve mutlu bir ömür dilerim.


Ömer KAÇAR - Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
 

Etiketler

Yazar

Ömer K.

Özel okul,devlet okulu,etüt merkezi tecrübelerimi var.Ayrıca özel dersler vermekteyim.Ders ücreti: 1 saat ders ücreti 80 liradır.Ücret 1 saat ders sonunda alınır.

Benzer Yazılar
ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

ozeldersalani.com ile Öğrenci Bulmanın Püf Noktaları

Eğer gerçekten özel ders vermek istiyorsanız ve özel ders almak isteyen kişilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız takipte kalın!

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Puanlama Sisteminin Önemi ve Kriterleri

Özel Ders vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konular!

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

İlk Eğitimler ve Farkındalık

İlk Eğitimler ve Farkındalık

İlk eğitimler ve farkındalık, okul öncesi eğitime dair her şey!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul