Özel Ders Aldırmanın Faydaları

Yazar: Ömer K. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2879
Özel Ders Aldırmanın Faydaları
S ınıf ortamı ile birebir ders arasında birçok fark vardır. Peki özel ders aldırmanın faydaları nelerdir? Niçin özel ders aldırılmalıdır.

Sınıf ortamı ile birebir ders arasında birçok fark vardır. Bu farklar, eğitim gibi hayatın en önemli unsurlarından birinin tabiki vazgeçilmez koşuludur. Eğitim esas itibarıyla farklı etkenleri içerisinde barındırır. Sınıf ortamında biricik olan öğrenci, ders esnasında sınıf atmosferinde birçok önemli bilgileri kaçırabilir, öğrenemeyebilir. Elbette, her şeyin bir dermanı ve çaresi olduğu gibi bu durumunda dermanı ve çaresi bulunmaktadır.

Özel ders öğrenci-öğretmen arasındaki engelleri kaldırmaktadır. Birebir etkileşim sayesinde öğrenci de bilgiden önce motivasyon artmaktadır. Bu artma sonunda bilginin de artması motivasyon-bilgi arasında korelasyonu pozitif yönde etkilemektedir. Dersin içeriğine detaylı girişler yapılmakta ve dersin zamanı, yaşamın içerisinde özellikle de sınavlarda etken hale gelmektedir. Ders anlatımı, soru çözümleri, dersin ince noktaları, sınav hazırlıkları dengeli bir şekilde işlenerek sonuca doğru yol alınmaktadır. Bu yolda da eğitici ve rehber konumundaki öğretmen öğrencinin yanında olmaktadır.

Bireysel çabalar, öğrencinin bu uzun ve yorucu sınava hazırlık yolunda çok yorulmasına ve bazen de bu yolda yaşanan bıkkınlık durumunda vazgeçmeleri sebep olmaktadır. Vazgeçmek, umursamamak ve ümitsizlik öğrencilerimizde olmaması gereken yıkıcı etkenlerdir. Sınava hazırlık sürecinde çalışmak ve bu çalışmanın başarısına ulaşmak için özel ders unsurunu gözardı etmek öğrenci ve veli için umulmayan bir durumdur. Öğrencilerin eksik olduğu dersler de veya anlamadığı konularda özel ders verenlerden destek alması büyük bir katkı olacaktır.

Özel ders, bu uzun ve meşakkatli yolda sizler için olmazsa olmaz olmalıdır. Modern dünyanın içerisinde önde olmak ve başarıya ulaşmak için her bireyin her alanda, her meslek grubunda bir rehberi olmalıdır. Öğrencilerin de en önemli rehberi, yoldaşı öğretmenlerdir. Sizler için en iyi rehberin karşınıza çıkması dileğiyle hepiniz başarılar ve mutlu bir ömür dilerim.


Ömer KAÇAR - Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
 

Etiketler

Yazar

Ömer K.

Özel okul,devlet okulu,etüt merkezi tecrübelerimi var.Ayrıca özel dersler vermekteyim.Ders ücreti: 1 saat ders ücreti 80 liradır.Ücret 1 saat ders sonunda alınır.

Benzer Yazılar
Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçu nedir, ne işe yarar? Öğrenci koçluğunun amacı nedir. Seanslık öğrenci koçluğu fiyatları ne kadar?

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlamanın eğitime olan etkileri nelerdir. 8-16 yaş grubuna verilen kodlama eğitimleri çocukların analitik zeka gelişimini yaşıtlarından daha hızlı geliştirmeye ve aktif olarak kullanarak başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?