Online Dersin Avantajları

Yazar: Mahmut H. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 764
Online Dersin Avantajları
O nline dersin öğrenciler açısında avantajlarını ve faydalarını online matematik dersleri veren öğretmenimiz sizler için hazırladı.

Bugün sizinle online dersin avantajları konusunda konuşacağız.

Öncelikle son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeler, kitle iletişim araçlarının gelişimi, ve buna ek olarak yaşanan Pandemiye bağlı olarak İnsanların eve kapanmak zorunda kalmaları, birçok şirket ve eğitim kurumunu klasik çalışma yöntemlerini sorgular duruma getirmiştir. Bu süreçte başta Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel Öğretim Kurumları online eğitime geçmek zorunda kalmıştır. Bana sorarsanız, pandemi sadece online eğitim sürecini hızlandırmıştır. Her şeyin dijitalleştiği günümüzde eğitimin de dijitalleşmesi kaçınılmazdı.

Online eğitim sürecinde öğrencilerin sosyalleşememesi ve arkadaşlarıyla buluşamamasının büyük bir dezavantaj olduğu katidir. Ama fiziksel aktivitelerin ön planda olmadığı bazı dersler için de büyük avantajlar sunduğu muhakkaktır. Bu derslerden biri de matematiktir. Bugün akıllı tahta uygulamaları ve grafik tabletler yardımıyla çok verimli ders yapılabilmektedir. Bu uygulamalar sayesinde birçok matematiksel işlem yapılmakta veya ekrana yansıtılabilmektedir. Online matematik dersleri bu sayede oldukça verimli olmaktadır. 

Şimdi online dersin birkaç avantajından bahsedelim.

  1. Eğitimde kısmen de olsa fırsat eşitliği sağlamaktadır.
  2. Zamandan büyük bir tasarruf sağlamaktadır.
  3. Ders saatlerinin esnek olması bir diğer avantaj olarak söylenebilir.
  4. Sürekli derse erişim fırsatı.

- Eğitimde kısmen de olsa fırsat eşitliği sağlamaktadır.

Şöyle ki; Bugün internet bağlantısının olduğu her yerden online ders almak mümkün. Nerede olursanız olun yanınızda bir akıllı telefonun veya bir tabletin olması, ders almanız için yeterlidir.

- Zamandan büyük bir tasarruf sağlamaktadır.

Özellikle büyük şehirlerde okula veya dershaneye gitmek büyük zaman kayıplarına sebep olabiliyorum. Bunun neden olduğu yorgunluk ve streste cabası.

- Ders saatlerinin esnek olması bir diğer avantaj olarak söylenebilir.

Malumunuz, eğitim kurumlarının belli bir saatte açılma ve belli bir saatte kapanma durumları var.
Bu durumda gündüz çalışmak zorunda olan bir kişi, çok rahatlıkla akşam saatlerinde online ders alabilir.

- Sürekli derse erişim fırsatı.

Aldığınız online dersleri kaydedebilirsiniz. Bu durumda ders esnasında anlamadığınız bir noktaya, sonradan geri dönebilir ve tekrar yapabilirsiniz. Bu da konunun tam anlaşılması için büyük bir avantaj sağlar. Veya önceden almış olduğunuz bir dersi defalarca dinleyip, o dersten önemli notlar çıkarabilirsiniz, böylelikle bu dersten maksimum fayda sağlamış olursunuz.

Matematik ve Geometri Öğretmenleri - Mahmut ve Necla HOCA

Etiketler

Yazar

Mahmut H.

▶️14 yıldır LİSE-TYT-AYT ve LGS - 5-6 -7. Sınıflar düzeyinde özel ders veriyorum▶️İşimi seviyorum ve ciddiyetle yapıyorum.▶️Ders verdiğim öğrencilerimden biri LGS(sbs) TÜRKİYE 1...

Benzer Yazılar
Online Ders Nasıl Verilir? Online Eğitim Platformları

Online Ders Nasıl Verilir? Online Eğitim Platformları

Online ders nasıl verilir, online ders vermek için gerekenler nelerdir, online ders verme platformlarınını uzun bir araştırma sonucu bir araya getirdik. Online derslerinizde başarılar.

Uzaktan Eğitimin Tarihçesi ve Bize Öğrettikleri

Uzaktan Eğitimin Tarihçesi ve Bize Öğrettikleri

Ülkemizde uzaktan eğitimin tarihçesi nedir? Covid-19 salgınıyla beraber uzaktan eğitime geçiş sürecinde hem öğretmenler hem öğrenciler neler yaşadı.

En Yaygın 6 Online Toplantı Uygulaması ve Kullanımları

En Yaygın 6 Online Toplantı Uygulaması ve Kullanımları

En yaygın olarak kullanılan çevrimiçi toplantı uygulamaları nelerdir. 6 online toplantı uygulamarı hakkında bilgi ve kullanımına blogumuzdan ulaşabilirsiniz.

Online mı Yüz Yüze Eğitim mi? Hangisi Daha Verimli

Online mı Yüz Yüze Eğitim mi? Hangisi Daha Verimli

Online eğitimin yüz yüze eğitimi göre avantajlarını ve dezavantajları sizler için hazırladık! Online eğitim mi yüz yüze eğitim mi?

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?