Öğrencilerin Kendilerini Motive Etmeleri İçin Mutlaka Bilmeleri Gereken Hususlar

Yazar: ÜNAL K. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2608
Öğrencilerin Kendilerini Motive Etmeleri İçin Mutlaka Bilmeleri Gereken Hususlar
M otivasyon nedir? Faydaları nelerdir? Sınavlara hazırlık yapan bir öğrenci kendi kendini nasıl motive edebilir.

Merhaba arkadaslar, şu an sizin en çok neye ihtiyacınızın olduğunu ve neyin eksikliğini yasadığınızı kendimden yola çıkarak buldum.

Tabiiki de MOTIVASYON. Stresli ve kötü zamanlarımızda sürekli olarak birilerinin bizi motive etmesini yüreklendirmesini bekleriz . Şu an İngilizce hazirlik görüyorum ve motivasyonun bu uzun ve yorucu süreçte dersten daha önemli olduğuna inanıyorum. Sürekli olarak hocamdan taktikler ve başarabilecegimi hissettirecek ve ona inandıracak sözler duymak istiyorum. Siz de aynı durumdasınızdır diye dusunuyorum.

Ailemiz hariç kimse çıkarı olmadan motive etmiyor. Bu yüzden insanların motive etmelerini beklemek yerine ki bunun için uzun süreler beklemek zorunda kaliyoruz, kendi kendimizi motive etmeyi öğrenmeliyiz. Bunun icin ilk iş olarak arkadaslar İNANCINIZI SORGULAYIN! ! ! İnanc ve bunun devamlılığı olmadan coğu istediklerimiz gercekleşmeden sonup gidiyor. İnanmali ve kim ne derse desin aldirmadan üzerine üzerine gitmeliyiz. Bunu yaparken de kör olmamali ve neleri yapabilecegimizi yani LİMİTlerimizi bilmeliyiz ona göre hareket etmeliyiz.

Her zaman kazanamazsınız çünkü kimse SÜPER KAHRAMAN degil. BEN ELIMDEN GELENI YAPACAGIM VE BUNDAN SONRASI ICIN DE OLUMLU DUSUNECEGIM diyebilmelisiniz.

Son olarak arkadaslarınıza veya başkalarına yardım edin. Yardım ettikçe daha iyi öğrenirsiniz, daha iyi motive olursunuz. GÜZEL YAŞAYANIN SONU DA GÜZEL OLUR.


Bir önceki yazımız olan "Biyoloji+Kimya= BİYOKİMYA" başlıklı makalemizde biyokimya ve biyokimya üzerine kariyer hedefleyen kişilerin mutlaka bilmeleri gereken konulara yer verilmektedir.

Etiketler

Yazar

ÜNAL K.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. ÜNİVERSİTEYE GİRERKEN YGS MATEMATİK 39 D 1 Y, LYS MATEMATİK 78D, 2Y, YAPTIM. BUTİK VIP BİR KURUMDA DERS VERMEKTEYİM 5 SENEDİR H...

Benzer Yazılar
Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrencilerin sınav hazırlık süreçlerinde dikkat etmesi gereken önemli konuları sizler için eğitim uzmanı cevapladı. İşte tüm püf noktalar sizlerle

LGS Sınavına Hazırlık

LGS Sınavına Hazırlık

Lgs sınavına nasıl başarılı olunur. Lgs sınavına hazırlanan öğrenciler için yol haritası niteliğinde taktikler.

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss matematik konularını ve 2024 KPSS matematik soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde matematikte 27'de 27 yapabilirsiniz.

DSH Sınavı Nedir? Ne Zaman, Nasıl Çalışılmaktadır?

DSH Sınavı Nedir? Ne Zaman, Nasıl Çalışılmaktadır?

DSH Sınavı Nedir? Deutsche sprachprüfung für den Hochschulzugang hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar blogumuzda.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?