Öğrencilerin Kendilerini Motive Etmeleri İçin Mutlaka Bilmeleri Gereken Hususlar

Öğrencilerin Kendilerini Motive Etmeleri İçin Mutlaka Bilmeleri Gereken Hususlar
ÜNAL K.
Tecrübe Paylaşımı - Hayata Dair
Şub 26, 2018
1949

Merhaba arkadaslar, şu an sizin en çok neye ihtiyacınızın olduğunu ve neyin eksikliğini yasadığınızı kendimden yola çıkarak buldum.

Tabiiki de MOTIVASYON. Stresli ve kötü zamanlarımızda sürekli olarak birilerinin bizi motive etmesini yüreklendirmesini bekleriz . Şu an İngilizce hazirlik görüyorum ve motivasyonun bu uzun ve yorucu süreçte dersten daha önemli olduğuna inanıyorum. Sürekli olarak hocamdan taktikler ve başarabilecegimi hissettirecek ve ona inandıracak sözler duymak istiyorum. Siz de aynı durumdasınızdır diye dusunuyorum.

Ailemiz hariç kimse çıkarı olmadan motive etmiyor. Bu yüzden insanların motive etmelerini beklemek yerine ki bunun için uzun süreler beklemek zorunda kaliyoruz, kendi kendimizi motive etmeyi öğrenmeliyiz. Bunun icin ilk iş olarak arkadaslar İNANCINIZI SORGULAYIN! ! ! İnanc ve bunun devamlılığı olmadan coğu istediklerimiz gercekleşmeden sonup gidiyor. İnanmali ve kim ne derse desin aldirmadan üzerine üzerine gitmeliyiz. Bunu yaparken de kör olmamali ve neleri yapabilecegimizi yani LİMİTlerimizi bilmeliyiz ona göre hareket etmeliyiz.

Her zaman kazanamazsınız çünkü kimse SÜPER KAHRAMAN degil. BEN ELIMDEN GELENI YAPACAGIM VE BUNDAN SONRASI ICIN DE OLUMLU DUSUNECEGIM diyebilmelisiniz.

Son olarak arkadaslarınıza veya başkalarına yardım edin. Yardım ettikçe daha iyi öğrenirsiniz, daha iyi motive olursunuz. GÜZEL YAŞAYANIN SONU DA GÜZEL OLUR.


Bir önceki yazımız olan "Biyoloji+Kimya= BİYOKİMYA" başlıklı makalemizde biyokimya ve biyokimya üzerine kariyer hedefleyen kişilerin mutlaka bilmeleri gereken konulara yer verilmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır