Öğrencilerin Kendilerini Motive Etmeleri İçin Mutlaka Bilmeleri Gereken Hususlar

Yazar: ÜNAL K. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2314
Öğrencilerin Kendilerini Motive Etmeleri İçin Mutlaka Bilmeleri Gereken Hususlar
M otivasyon nedir? Faydaları nelerdir? Sınavlara hazırlık yapan bir öğrenci kendi kendini nasıl motive edebilir.

Merhaba arkadaslar, şu an sizin en çok neye ihtiyacınızın olduğunu ve neyin eksikliğini yasadığınızı kendimden yola çıkarak buldum.

Tabiiki de MOTIVASYON. Stresli ve kötü zamanlarımızda sürekli olarak birilerinin bizi motive etmesini yüreklendirmesini bekleriz . Şu an İngilizce hazirlik görüyorum ve motivasyonun bu uzun ve yorucu süreçte dersten daha önemli olduğuna inanıyorum. Sürekli olarak hocamdan taktikler ve başarabilecegimi hissettirecek ve ona inandıracak sözler duymak istiyorum. Siz de aynı durumdasınızdır diye dusunuyorum.

Ailemiz hariç kimse çıkarı olmadan motive etmiyor. Bu yüzden insanların motive etmelerini beklemek yerine ki bunun için uzun süreler beklemek zorunda kaliyoruz, kendi kendimizi motive etmeyi öğrenmeliyiz. Bunun icin ilk iş olarak arkadaslar İNANCINIZI SORGULAYIN! ! ! İnanc ve bunun devamlılığı olmadan coğu istediklerimiz gercekleşmeden sonup gidiyor. İnanmali ve kim ne derse desin aldirmadan üzerine üzerine gitmeliyiz. Bunu yaparken de kör olmamali ve neleri yapabilecegimizi yani LİMİTlerimizi bilmeliyiz ona göre hareket etmeliyiz.

Her zaman kazanamazsınız çünkü kimse SÜPER KAHRAMAN degil. BEN ELIMDEN GELENI YAPACAGIM VE BUNDAN SONRASI ICIN DE OLUMLU DUSUNECEGIM diyebilmelisiniz.

Son olarak arkadaslarınıza veya başkalarına yardım edin. Yardım ettikçe daha iyi öğrenirsiniz, daha iyi motive olursunuz. GÜZEL YAŞAYANIN SONU DA GÜZEL OLUR.


Bir önceki yazımız olan "Biyoloji+Kimya= BİYOKİMYA" başlıklı makalemizde biyokimya ve biyokimya üzerine kariyer hedefleyen kişilerin mutlaka bilmeleri gereken konulara yer verilmektedir.

Etiketler

Yazar

ÜNAL K.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. ÜNİVERSİTEYE GİRERKEN YGS MATEMATİK 39 D 1 Y, LYS MATEMATİK 78D, 2Y, YAPTIM. BUTİK VIP BİR KURUMDA DERS VERMEKTEYİM 5 SENEDİR H...

Benzer Yazılar
Sınav Yaklaşırken

Sınav Yaklaşırken

Sınava hazırlanan öğrenciler neler yapmalı, nelere dikkat etmelidir. Ebeveynler nasıl davranış göstermelidir.

Sınav Stresi Nasıl Azaltılır?

Sınav Stresi Nasıl Azaltılır?

Öğrenciler sınav stresini nasıl azaltabilir. Nelere dikkat edilmelidir. Stresinizi azaltmanın tüm yolları. Sınavlarda başarılı olmak için sınav stresi ile nasıl başa çıkılır.

Yavru Kuşlar

Yavru Kuşlar

Bir işe girişirken sadece ve sadece kendinize , çabanıza, emeğinize ve azminize güvenin

Kendin İçin İste

Kendin İçin İste

Unutmayın ki her şey içimizde başlar. Bir öğrenci kendisini nasıl motive eder?

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul