Matematik Özel Ders Neden Gereklidir?

Yazar: Berker B. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 3978
Matematik Özel Ders Neden Gereklidir?
M atematik; ister ilköğretim ister orta öğretim isterse de üniversitede olsun en çok zorlanılan derstir.

İster ilköğretim ister ortaöğretim isterse de üniversitede olsun en çok zorlanılan derstir Matematik. Genel sınavlarda Türkiye ortalamasının da en düşük olduğu derslerden birisidir. Hatta azımdanmayacak sayıda ki öğrencinin tek bir soruyu dahi cevaplayamadığını görürüz.Bu noktada aklımıza bazı sorular takılıyor. Matematik dersini neden sevmeyiz ya da ilköğretimden beri gördüğümüz halde niye Matematik dersinden başarısız oluruz?

Matematik, konu konu üzerine konarak öğrenilebilecek derstir. Öğrenciler herhangi bir konuyu tam olarak kavrayamadıklarında diğer konularda da ilgisi azalıyor ve Matematik dersini bırakmaya başlıyorlar.Konuyu kavrayamamalarının sebebi ise öğrencilerin öğretmenler tarafından çok fazla ezbere,formüle boğulmasıdır. Matematik sayısal derslerin temeli olduğu için bu dersteki başarısızlık da öğrencinin diğer derslerine yansımaktadır. Ayrıca Matematik, üniversite giriş sınavında da öğrencinin istediği mesleği seçmesi için de kilit rol oynamaktadır.

Bunlara ek olarak okulların ve etüd merkezlerinin sınıf sayısı da eklenince veliler çocukları için Matematik özel ders aldırmayı tercih ediyorlar.

Öğretim gören öğrencilerin her biri farklı kişiliklere, farklı aile yapılarına, farklı yeteneklere sahip öğrencilerdir. Okul öğretmenleri ders anlatırken maalesef ki bu farklılıkların hepsini göz önüne alamadan genel bir anlatım yapmaktadırlardır.

Matematik özel ders ise öğrencilerin kişiliklerine, yeteneklerine ve ilgi alanlarına dikkat edilerek verilir. Öğretmen ile öğrenci arasında daha samimi bir bağ kurulur ve dersi veren öğretmen öğrencinin eksik kalan bilgilerini daha kolay fark eder ve tamamlar. Özel ders öğrencinin eksiklerini tamamlama konusunda birebirdir.

Etiketler

Yazar

Berker B.

Şu an Yazılım Tasarım Mühendisl olarak kurumsal bir şirkette çalışmaktayım ayrıca öğrenciliğimden beri özel ders vermekteyim. Özel Ders Verdiğim Seviyeler: İlköğretim (Okula...

Benzer Yazılar
Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

Tavsiye Etmek Neden Önemlidir ?

Tavsiye Etmek Neden Önemlidir ?

Tavsiye etmek, iyisiyle de kötüsüyle de insanlara fikir vermek, onlara yardımcı olmaktır.

Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

Matematik, öğrencilerin en çok zorlandığı derstir. Peki öğrenciler matematik dersine nasıl çalışmalıdır?

Kitap Okumanın Matematiğe Olan Etkisi

Kitap Okumanın Matematiğe Olan Etkisi

Bireylere en büyük tavsiyem, hayal gücünüzü geliştirecek, sizi düşünmeye sevk edecek kitaplar okuyun.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul