Matematik Özel Ders Neden Gereklidir?

Yazar: Berker B. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 4495
Matematik Özel Ders Neden Gereklidir?
M atematik; ister ilköğretim ister orta öğretim isterse de üniversitede olsun en çok zorlanılan derstir.

İster ilköğretim ister ortaöğretim isterse de üniversitede olsun en çok zorlanılan derstir Matematik. Genel sınavlarda Türkiye ortalamasının da en düşük olduğu derslerden birisidir. Hatta azımdanmayacak sayıda ki öğrencinin tek bir soruyu dahi cevaplayamadığını görürüz.Bu noktada aklımıza bazı sorular takılıyor. Matematik dersini neden sevmeyiz ya da ilköğretimden beri gördüğümüz halde niye Matematik dersinden başarısız oluruz?

Matematik, konu konu üzerine konarak öğrenilebilecek derstir. Öğrenciler herhangi bir konuyu tam olarak kavrayamadıklarında diğer konularda da ilgisi azalıyor ve Matematik dersini bırakmaya başlıyorlar.Konuyu kavrayamamalarının sebebi ise öğrencilerin öğretmenler tarafından çok fazla ezbere,formüle boğulmasıdır. Matematik sayısal derslerin temeli olduğu için bu dersteki başarısızlık da öğrencinin diğer derslerine yansımaktadır. Ayrıca Matematik, üniversite giriş sınavında da öğrencinin istediği mesleği seçmesi için de kilit rol oynamaktadır.

Bunlara ek olarak okulların ve etüd merkezlerinin sınıf sayısı da eklenince veliler çocukları için Matematik özel ders aldırmayı tercih ediyorlar.

Öğretim gören öğrencilerin her biri farklı kişiliklere, farklı aile yapılarına, farklı yeteneklere sahip öğrencilerdir. Okul öğretmenleri ders anlatırken maalesef ki bu farklılıkların hepsini göz önüne alamadan genel bir anlatım yapmaktadırlardır.

Matematik özel ders ise öğrencilerin kişiliklerine, yeteneklerine ve ilgi alanlarına dikkat edilerek verilir. Öğretmen ile öğrenci arasında daha samimi bir bağ kurulur ve dersi veren öğretmen öğrencinin eksik kalan bilgilerini daha kolay fark eder ve tamamlar. Özel ders öğrencinin eksiklerini tamamlama konusunda birebirdir.

Etiketler

Yazar

Berker B.

Şu an Yazılım Tasarım Mühendisl olarak kurumsal bir şirkette çalışmaktayım ayrıca öğrenciliğimden beri özel ders vermekteyim. Özel Ders Verdiğim Seviyeler: İlköğretim (Okula...

Benzer Yazılar
2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss matematik konularını ve 2024 KPSS matematik soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde matematikte 27'de 27 yapabilirsiniz.

İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi Havuz Problemlerini Kalemsiz Çözmenin Püf Noktası

İşçi ve havuz problemlerini en pratik yoldan, kalem kullanmadan çözmenin püf noktalarını sizler için hazırladık. Örnek bir işçi havuz problemi üzerinden anlatım.

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan Matematik Nasıl Öğrenilir?

Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir? Uzman matematik öğretmenimiz sizler için hazırladı..

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?