LGS’ye Hazırım

Yazar: ALİ İ. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1908
LGS’ye Hazırım
L GS Sınavına Girecek Olan 8.sınıf Öğrencilerinin Dikkat Etmesi Gereken Unsurlar

Bu yıl değişen yeni adıyla (LGS) Liselere Giriş sınavına 996 bin 8. sınıf öğrenci girecek. Sınav 2 Haziran cumartesi günü yapılacak. Eski sınav sistemine göre bu sınavın soru sayıları, süreleri itibariyle değişklikler olduğu bilinmektedir. Sınavdan sonrada adaylar yüzdelik dilimlerine göre daha önce açıklanan nitelikli okullara tercih yapacaklar. Nitelikli okula yerleşemeyen öğrenciler ise adresine en yakın 5 okul seçecekler ve bu beş okuldan birine yerleşmiş olacaklar. Bazı uzmanlar bu sistemin avantajları olduğunu söyleyese de bazıları da olumsuz yanlarının da olduğunu söylemektedir.

Biz öğrenci gözünden bakacak olursak sınav sistemi ne olursa olsun öncelikli olarak hazırlığımızı iyi bir şekilde yapmamız ve sınava konsantre bir şekilde girmemiz gerekecektir. Sınav kaygımızın orta düzeyde olduğu, motivasyon ve özgüvenimizin yüksek olması bizim için çok önemlidir. Evet hayatımzda ilk kez gerçek bir sınava girecek ilk kez büyük bir sınavda ter dökeceğiz. Sınavın sonucu ne olursa olsun hayattan bir tecrübe daha kazanmış olacağız.

Sınavın son haftasında konu özetlerimizi yapıp test çözümlerimizi yapabiliriz. Beslenme ve uyku düzenimize çok dikkat etmeliyiz. Olumsuz düşüncelerden uzak durup hayatımızı normal bir şekilde devam ettirmeliyiz. Sınav gününde de güzel bir kahvaltı, rahat kıyafetler ile sınavımıza hazır şekilde girebiliriz. Sınav sürecinde en büyük destekçilerimiz olan ailemiz ve öğretmenlerimiz ile kalan zamanı verimli ve keyifli bir şekilde geçirmeliyiz.

Sevgili öğrenciler bu sınavı hayatınızın sadece bir basamağı olarak görün. Her zaman bir hedefiniz olsun ki hedefinize ulaşacağınız her basamakta ayağımızı yere sağlam basalım..

Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim. Allah yardımcınız olsun.

Öğrenci Koçu - Ali İlkbahar

Bir önceki yazımız olan "Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleri Nelerdir" başlıklı makalemizde hızlı okuma teknikleri üzerine herkesin mutlaka bilmesi gereken konular üzerinde bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

ALİ İ.

- İlkokul ve ortaokul tüm derslerden özel ders -Ödevlere yardımcı - Öğrenci Koçluğu , - Verimli ders çalışma, test çözme teknikleri, - Zamanı etkili kullanma, - Anlayara...

Benzer Yazılar
Sınav Yaklaşırken

Sınav Yaklaşırken

Sınava hazırlanan öğrenciler neler yapmalı, nelere dikkat etmelidir. Ebeveynler nasıl davranış göstermelidir.

Sınav Stresi Nasıl Azaltılır?

Sınav Stresi Nasıl Azaltılır?

Öğrenciler sınav stresini nasıl azaltabilir. Nelere dikkat edilmelidir. Stresinizi azaltmanın tüm yolları. Sınavlarda başarılı olmak için sınav stresi ile nasıl başa çıkılır.

YÖK Başkanı Yeni Üniversiteye Giriş Sistemini Açıkladı

YÖK Başkanı Yeni Üniversiteye Giriş Sistemini Açıkladı

YÖK Başkanı üniversite giriş sınavı ile ilgili yeni sistemi açıkladı.

Sözel Öğrenciler için TYT Sınavı

Sözel Öğrenciler için TYT Sınavı

TYT sınavına giren sözel bölümü öğrenciler hangi testlere dikkat etmelidir, hangi derslerden puan alabilirler.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul