LGS’ye Hazırım

Yazar: ALİ İ. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1995
LGS’ye Hazırım
L GS Sınavına Girecek Olan 8.sınıf Öğrencilerinin Dikkat Etmesi Gereken Unsurlar

Bu yıl değişen yeni adıyla (LGS) Liselere Giriş sınavına 996 bin 8. sınıf öğrenci girecek. Sınav 2 Haziran cumartesi günü yapılacak. Eski sınav sistemine göre bu sınavın soru sayıları, süreleri itibariyle değişklikler olduğu bilinmektedir. Sınavdan sonrada adaylar yüzdelik dilimlerine göre daha önce açıklanan nitelikli okullara tercih yapacaklar. Nitelikli okula yerleşemeyen öğrenciler ise adresine en yakın 5 okul seçecekler ve bu beş okuldan birine yerleşmiş olacaklar. Bazı uzmanlar bu sistemin avantajları olduğunu söyleyese de bazıları da olumsuz yanlarının da olduğunu söylemektedir.

Biz öğrenci gözünden bakacak olursak sınav sistemi ne olursa olsun öncelikli olarak hazırlığımızı iyi bir şekilde yapmamız ve sınava konsantre bir şekilde girmemiz gerekecektir. Sınav kaygımızın orta düzeyde olduğu, motivasyon ve özgüvenimizin yüksek olması bizim için çok önemlidir. Evet hayatımzda ilk kez gerçek bir sınava girecek ilk kez büyük bir sınavda ter dökeceğiz. Sınavın sonucu ne olursa olsun hayattan bir tecrübe daha kazanmış olacağız.

Sınavın son haftasında konu özetlerimizi yapıp test çözümlerimizi yapabiliriz. Beslenme ve uyku düzenimize çok dikkat etmeliyiz. Olumsuz düşüncelerden uzak durup hayatımızı normal bir şekilde devam ettirmeliyiz. Sınav gününde de güzel bir kahvaltı, rahat kıyafetler ile sınavımıza hazır şekilde girebiliriz. Sınav sürecinde en büyük destekçilerimiz olan ailemiz ve öğretmenlerimiz ile kalan zamanı verimli ve keyifli bir şekilde geçirmeliyiz.

Sevgili öğrenciler bu sınavı hayatınızın sadece bir basamağı olarak görün. Her zaman bir hedefiniz olsun ki hedefinize ulaşacağınız her basamakta ayağımızı yere sağlam basalım..

Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim. Allah yardımcınız olsun.

Öğrenci Koçu - Ali İlkbahar

Bir önceki yazımız olan "Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleri Nelerdir" başlıklı makalemizde hızlı okuma teknikleri üzerine herkesin mutlaka bilmesi gereken konular üzerinde bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

ALİ İ.

- İlkokul ve ortaokul tüm derslerden özel ders -Ödevlere yardımcı - Öğrenci Koçluğu , - Verimli ders çalışma, test çözme teknikleri, - Zamanı etkili kullanma, - Anlayara...

Benzer Yazılar
Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrencilerin sınav hazırlık süreçlerinde dikkat etmesi gereken önemli konuları sizler için eğitim uzmanı cevapladı. İşte tüm püf noktalar sizlerle

2023 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS'ye girecek öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır. LGS sınavına hazırlıkta öğrencilerin uygulaması gereken teknikler blogumuzda.

2023 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

2023 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

TYT kimya konuları ve TYT kimya soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu makalemizde TYT sınavında çıkacak kimya konuları ve geçmiş sınavlardaki kimya soru dağılımlarını ulaşabilirsiniz

2023 TYT Coğrafya Konuları ve TYT Coğrafya Soru Dağılımı

2023 TYT Coğrafya Konuları ve TYT Coğrafya Soru Dağılımı

TYT coğrafya konuları ve TYT coğrafya soru dağılımlarını sizler için hazırladık! Bu makalemiz sayesinde 2023 TYT coğrafya testinde 5'de 5 yapabilirsiniz!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?