LGS'ye Az Kala Neler Yapılmalıdır?

Yazar: Bahadır E. | 10.05.2022 - 5 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1206
LGS'ye Az Kala Neler Yapılmalıdır?
L GS'ye az kala yapılması gerekenler nelerdir? Lgs ye az kaldı, nasıl çalışmalıyım diyorsanız detaylar blogumuzda

LGS YE AZ KALA --SON DÜZLÜKTE YAPILMASI GEREKENLER--

HERKESE İYİ GÜNLER.YILLARDIR LGS GRUPLARI İLE YAPTIĞIMIZ VE KURSLARDA ÖĞRENCİLERE  AKTARDIĞIMIZ LGS YE YAKLAŞIRKEN YAPILMASI YAPILMAMASI GEREKENLER İLE İLGİLİ ELİMDEN GELDİĞİNCE BU YAZI İLE SİZLERE FİKİR VERMEYE ÇALIŞACAĞIM. 

ÖZELLİKLE BAŞARILI, DERECE YAPMIŞ ÖĞRENCİLERDE GÖRDÜĞÜMÜZ ŞEY TABİ Kİ YIL İÇİNDE DÜZENLİ ÇALIŞMA BOL SORU ÇÖZME  ANCAK BUNUN YANINDA SON DÜZLÜK TABİR ETTİĞİM BU SÜREÇTE HEM ZİHNEN HEM DE BEDENEN MOTİVE, DİNÇ, İSTEKLİ ARZULU OLMA KISMINI DA DETAYLI BİR ŞEKİLDE AKTARMAYA ÇALIŞACAĞIM.

5 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ ÇOĞUMUZ İÇİN SIRADAN BİR TATİL GİBİ GÖRÜNSE DE LGS GRUBU İÇİN HAYATLARININ İLK DÖNÜM NOKTASI OLACAK. ZİRA HENÜZ KENDİ YAŞ GRUPLARI İLE ÇIKACAKLARI İLK SINAV BU OLACAK. ZATEN YIL İÇİNDE PEK ÇOK OKUL DERSİ KURSLARA GİTME ÖZEL DERS ALMA GİBİ YOĞUN BİR SÜREÇ YAŞADILAR. BU SAATTEN SONRA ÇOK AŞIRI SORU ÇÖZMEKTEN DAHA  VERİMLİ OLANI DİNÇ ZİHNİ AÇIK KALIP SINAVA ODAKLI ÇALIŞMAK OLACAKTIR. BUNUNLA İLGİLİ YAPILMASI GEREKEN İLK ŞEY BOL BOL BRANŞ DENEMESİ 2018 DEN SONRASI İÇİN LGS GERÇEK  SINAVLARI ÖZELLİKLE LGS SAATİNDE OPTİK OKUYUCU KULLANARAK ÇÖZMEK OLACAKTIR.OPTİK OKUYUCU KULLANMA ALIŞKANLIĞI SINAVLARDA ÇOK ÖNEMLİ AYRICA VAKİT DE ALAN BİR ÖZELLİĞE SAHİP.SINAV BOYUNCA OPTİK OKUYUCU NE DE OLSA ELİMDE DEYİP BEKLEMEMEK LAZIM. ZAMANIN NASIL GEÇTİĞİNİ ANLAMAZSANIZ BİR ANDA SINAV BİTMİŞ SİZ DE KODLAMA YAPAMAMIŞ OLABİLİRSİNİZ. O YÜZDEN KODLAMALARIMIZI YA TEK TEK YA DA SAYFA SAYFA YAPMALIYIZ.AYRICA OPTİK OKUYUCU LGS DE BİR ZAMAN ALACAKTIR SİZ O ZAMANI YOKMUŞ GİBİ DÜŞÜNÜRSENİZ SINAVDA SORUN YAŞAYABİLİRSİNİZ.ŞİMDİ GÜN GÜN SINAV YAKLAŞIRKEN YAPILMASI GEREKENLERİ SİZLERE TAVSİYELER HALİNDE VERMEYE ÇALIŞACAĞIM. FAYDALI OLMASI UMUDUYLA.

25 GÜN KALA--GECE DERSLERİ BİTMELİ ARTIK

ARTIK SABAHLARA KADAR DERS ÇALIŞMA YAPAN ARKADAŞLARA TAVSİYEM BU SÜREÇTE O KADAR ABARTMAMALARI BİRAZ DAHA VÜCUTLARINI ÖZELLİKLE GECE UYKUSUNU ALACAK ŞEKİLDE DÜZENLEMELERİ. ZİRA GECE UYKUSU ÖZELLİKLE BU YAŞ GRUPLARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.GECE 10 SAAT DERS ÇALIŞMAKTAN DAHA ÖNEMLİSİ GÜN İÇİNDE DİNÇ OLUP DERS DİNLEMEK SON TEKRARLARA ODAKLANMAK VE DENEME YAPARKEN DİNÇ KALMAKTIR.TABİ Kİ DERS ÇALIŞMAYI TAMAMAEN SONLANDIRMAK İÇİN HENÜZ ERKEN. LGS KONULARI BAŞLIKLI YAZIMIZDAN SINAVDA ÇIKAN SORULARIN KONU DAĞILIMLARINI İNCELEYEBİLİRSİNİZ. 

15 GÜN KALA--GERÇEK LGS DE NELER ÇIKMIŞ ACABA

2018 2019 2020 2021 LGS LERİNİ HENÜZ BİTİRMEDİYSENİZ HALA SİZİN İÇİN BİR FIRSAT VAR. GERÇEK SINAVDA NELER ÇIKMIŞ BİR GÖZ ATMA ŞANSINIZ HALA VARKEN MUTLAKA YAPIN DERİM. GERÇEK SINAVLARDA TÜM SORULARIN DA YENİ NESİL OLMADIĞINI SİZİN DE YAPABİLECEĞİNİZ SORULAR OLDUĞUNU GÖRMEK MOTİVE OLMAK ADINA ÖNEMLİDİR.EĞER LGS LERİ ÇÖZDÜM DİYORSANIZ  NOKTA ATIŞI DEDİĞİMİZ VARSA DERS DERS EKSİKLERİNİZİ BELİRLEYİP O KONULARA DA SON OLARAK BAKABİLİRSİNİZ.BUNUN İÇİN PİYASADA SON 600 SON 700 SORU OLARAK YENİ YENİ ÇIKAN KİTAPLAR DA VAR. ONLARDAN DA İSTİFADE EDEBİLİRSİNİZ. LGS SORU DAĞILIMLARI BAŞLIKLI YAZIMIZDAN ÇIKAN SORULARIN KONU DAĞILIMLARINI İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

5 GÜN KALA--DİNLENME SÜRECİ

ARTIK SINAV YAKLAŞIYOR DOLAYISIYLA BİRAZ DAHA DİNLENME ODAKLI OLUN.ZATEN YIL İÇİNDE ÇOK YORULDUNUZ.EMEKLERİNİZİN KARŞILIĞINI ALMAYA DA AZ KALDI.BU SÜREÇTE DİNLENİN VE SON KONTROLLERİNİZİ YAPIN.GÜNDE 1 DENEME ÇÖZÜP EKSİKLERE BAKMAK BU SÜREÇTE YETERLİ OLACAKTIR.

1 GÜN KALA--HAZIRIM

TAMAMEN DİNLENME GÜNÜ OLARAK GEÇİRİN.BELKİ 1 2 SAAT SON KONTROL VEYA BİR DENEME YAPABİLİRSİNİZ AMA ÇOK DA ZORUNLU TUTMAYIN.ANCAK AİLEMLE PİKNİK YAPAYIM VEYA UZAK BİR YERE GEZMEYE GİDEYİM DEMEYİN SAKIN.EVİNİZDE YA DA EVİNİZİN YAKININDA BİR YERLERDE DİNLENEBİLİRSİNİZ.VÜCUDUNUZU YORACAK AKTİVİTELERDEN UZAK DURMANIZI TAVSİYE EDİYORUM.

SINAV GÜNÜ--BAŞARILAR

SABAH HER ZAMAN YAPTIĞINIZ GİBİ ERKEN KALKIP KAHVALTINIZI YAPIN. KAHVALTI ÇOK ÇOK ÖNEMLİ ZİRA SINAV UZUN SÜRECEK SINAVDA AKLINIZDA BAŞKA BİRŞEY OLMAMALI.SINAVDAN 1 SAAT ÖNCE SINAVA GİRECEĞİNİZ YERDE OLUN.ONDAN SONRASI ZATEN GELECEKTİR.

VELİLER NE YAPMALI--SENDEN BİŞEY OLMAZ DEMELİ MİYİM

BU SÜREÇTE VELİLERDEN TEK BEKLENTİMİZ MORAL MOTİVASYON DESTEĞİ OLMALI.ÖĞRENCİNİN YANİ ÇOCUĞUNUZUN MORALİNİ BOZACAK SÖYLEMLERDEN UZAK DURUN.SENDEN BİŞEY OLMAZ SÖYLEMİ ÖĞRENCİNİN İSTEĞİNİ ARTIRMAZ.YAPABİLİRSİN BİZ SANA GÜVENİYORUZ YA DA OLMASA DA DÜNYANIN SONU DEĞİL SEN YİNE BİZİM EN KIYMETLİMİZSİN SÖYLEMİ OLMALI.SINAVA ŞU KADAR GÜN KALDI SEN HALA OTURUYOR MUSUN TAVRI HOŞ DEĞİL İTİCİDİR.AYRICA AYŞE TEYZENİN OĞLU BİLE FEN LİSESİ KAZANMIŞ SEN NASIL KAZANAMAZSIN GİBİ YARIŞTIRICI TAVIRLARA DA GEREK YOK. HER ÇOCUK KENDİ SINAVINA GİRECEK BİR BAŞKASI ÖNEMLİ DEĞİL ONUN İÇİN.BU TARZ SÖYLEMLER ONU RAHATSIZ EDECEKTİR.

ÖĞRENCİLERE--BU SON DEĞİL BAŞLANGIÇ

UZUN VE GÜZEL BİR YAZ TATİLİ SİZİ BEKLİYOR.UNUTMAYIN BU HAYATTAKİ HENÜZ İLK SINAVINIZ VE HİÇBİRŞEYİN DE SONU DEĞİL HATTA BAŞLANGICI.ÖYLE YA DA BÖYLE HEPİNİZ MUTLAKA BİR LİSEYE  GİDECEKSİNİZ.SINAV İYİ GEÇMESE DE BUNU TELAFİ EDEBİLECEĞİNİZ 4 YIL SONRA BİR ÜNİVERSİTE SINAVINIZ OLACAK.

2022 LGS YE GİRECEK TÜM ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLİYORUM.UMARIM HAYATTA HERŞEY UMDUĞUNUZ GİBİ OLUR.ŞUNU DA UNUTMAYIN HİÇBİR SINAV SİZDEN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL

Etiketler

Yazar

Bahadır E.

Marmara Üniversitesi Matematik Bölümünden 2007 yılında mezun oldum. 15 yıl aktif olarak çeşitli kurumlarda öğretmenlik yaptım. Halen özel bir kurumda çalışmaktayım. İlköğretim M...

Benzer Yazılar
Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sınav Hazırlığı Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrencilerin sınav hazırlık süreçlerinde dikkat etmesi gereken önemli konuları sizler için eğitim uzmanı cevapladı. İşte tüm püf noktalar sizlerle

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS'ye girecek öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır. LGS sınavına hazırlıkta öğrencilerin uygulaması gereken teknikler blogumuzda.

Sınav Yaklaşırken

Sınav Yaklaşırken

Sınava hazırlanan öğrenciler neler yapmalı, nelere dikkat etmelidir. Ebeveynler nasıl davranış göstermelidir.

Yks'ye Son 1 ay Kala Yapılması Gerekenler

Yks'ye Son 1 ay Kala Yapılması Gerekenler

Yks'ye son 1 ay kala yapılması gerekenler nelerdir. Son 1 ay'da nasıl çalışmalısınız. Deneme çözmenin sınavınıza olan etkisi nelerdir? Haydi çalışma zamanı!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?