Kickboks Özel Ders

çizgi

Kickboks Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 27 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Kickboks Eğitmeni

Yaşam K.

(1 üye yorumu)
Muğla Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Mezunu
İzmir - Karşıyaka
KİCKBOKS ANTRENÖRÜ...

Fıtness Eğitmeni

XBody B.

(1 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Beşiktaş
Fitness, Plates, Vucüt geliştirme, Personel Training konusunda düny...
İstanbul Spor Kulübü
İstanbul S.

(9 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği (Yüksekokul) Mezunu
İstanbul - Kadıköy
Tüm spor dallarında özel ders vermekteyiz....
Beden Eğitimi Öğretmeni
mazlum O.

(0 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Yöneticiliği (Yüksekokul) Mezunu
Çanakkale - Merkez
mücadele sporları antrenörü boks kıckboks vb spor dalları - ya...
Beden Eğitimi Öğretmeni
Tuna A.

(0 üye yorumu)
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğrencisi
İstanbul - Şişli
ALPKİNDO SPOR KULÜBÜ ANTRENÖR VE MİLLİ SPORCU...
Almanca Öğretmeni
Gökçe B.

(0 üye yorumu)
Atatürk Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Mezunu
Van - İpekyolu
Milli sporcu olan bir almanca öğretmeni....
Boks Ve Kick Boks Eğitmeni
Hatemcan A.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İzmir - Karşıyaka
Boks ve Kick Boks eğitimleri veriyorum...
Beden Egtimi Ogretmeni Boks Kickboks Antrenörü
Hatice A.

(0 üye yorumu)
Ege Üniversitesi Mezunu
İzmir - Buca
1.73...
Kickboks & Muay Thai & Boks & Calisthenics
Ferzan Ç.

(0 üye yorumu)
İstanbul Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Ataşehir
Yurt içi ve yurt dışında aktif olarak büyük organizasyonlarda d...
Edebiyat,boks,drama
Furkan G.

(1 üye yorumu)
Anadolu Üniversitesi Öğrencisi
İstanbul - Beykoz
Verecek olduğum özel ders alanlarında belgelerim ve başarılarım ...
Kick Boks Taekwando Crossfıt
YAKUPCAN A.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Ankara -
Bu işi en iyi şekilde yapabileceğinizi kısa sürede görebilirsini...
Boks/kickboks Antrenörü
esma K.

(0 üye yorumu)
Öğrencisi
İstanbul - Bağcılar
istanbul galata üniversitesi spor bilimleri fakültesi antrenörlük ...
Antrenör
Emre P.

(0 üye yorumu)
Gazi Üniversitesi Öğrencisi
Ankara -
Öğretmeye hevesli bir antrenör ve öğrenmeye açık bir sporcuyum....
Boks Kickboxing
ERAY K.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Ümraniye
27 yaşındayım Boks Branşında Aktif olarak Professional dövüşü...
Rehber Öğretmen, Psikolojik Danışman
HAKTAN L.

(1 üye yorumu)
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Mezunu
Manisa - Şehzadeler
muay thai özel dersleri vermekteyim....
Kick Boks
yusuf ç.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Ataşehir
KG VERMEK VE YA KENDİNİZİ SAVUNMAK İÇİN VE İYİ BİR AKTİVİTE...
Muay Thai Ve Kick Boks Öğretmeniyim
Tahir S.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Ümraniye
ESKİ MİLLİ SPORCU ve MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ...
Spor Antrönörü
HALİL Y.

(0 üye yorumu)
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Mezunu
İstanbul - Kağıthane
SPORU,ZEVK İÇİN DEĞİL HAYATIMA ANLAM KATTIĞI İÇİN YAPAN BİR...
Spor Öğretmeni
UTKU CANER D.

(0 üye yorumu)
Çukurova Üniversitesi Öğrencisi
Adana - Seyhan
Çukurova Üniversitesi Antrenörlük Bölümü öğrencisiyim...
Kıdemli Antrenör
Hüseyin Y.

(0 üye yorumu)
Selçuk Üniversitesi Öğrencisi
Ankara - Çankaya
KICK BOKS ,TAEKWONDO SİYAH KUŞAK 5.DAN 3.KADEME ANTRENÖR...


Kickboks Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Özel Kickboks Dersleri Alabileceğiniz Antrenörleri Keşfet!

Kick Bosks Nedir

Kick Boks, yumruk ve tekme ile ayakta yapılan bir savunma sanatıdır. Birçok Uzak Doğu savunma sanatının sentezlenmiş halinden oluşur. Diğer boks türlerindeki gibi rakibi yere yatırma, tutma, sarılma gibi temas içeren hamleler Kick Boksta yoktur. Kick Boksun 7 dalı vardır, bunlar: point fighting, light contact, Kick light, full contact, low Kick, K1 ve müzikli formdur. İlk üçü minder(tatemi) üzerinde yapılır. Low Kick, full contact ve K1 ise ringde yapılır. Yanı sıra Kick Boks’ta vuruş teknikleri denilen teknikler vardır, bunlar el, ayak ve sıçrama teknikleridir. Her biri kendi içinde ayrı tekniklere sahiptir. Kick Boksta bir yaş sınırı yoktur, her yaştan insan bu savunma sanatını öğrenebilir. Her maçta oynayan kişinin yaşı ve yarış olup olmadığına bağlı olarak raunt sayısı ve süresi değişir. Örneğin küçük yaştaki sporcular için her yarışma 90 saniyeden oluşan iki raunt şeklindedir ve rauntlar arası bir dakikadır. Yetişkinlerde ise 120 saniyelik 3 raunt halindedir. Profesyonel Kick Boks oyuncuları içinse 10-12 raunt arasındadır.  Kick Boksta puanlama sistemi de ring ve tatemi branşlarına göre değişir. Örneğin ringde her vuruş bir puanken tatemide neredeyse her vuruş ayrı puana sahiptir. Son yıllarda Kick Boksa artan talep sayesinde bugün birçok yerde (Kick Boks kursları, Kick Boks özel dersleri) Kick Boks dersleri verilmektedir.  

Kick Boksun faydaları nelerdir?

Her sporda olduğu gibi Kick Boks da insan bedeni ve zihnine sayısız fayda sağlar. Alt ve üst bedeni aktif bir şekilde kullanan sporcunun fiziksel gelişimi, kas ve kemik gelişimi, vücut koordinasyonu üzerinde çok fazla olumlu etkisi vardır. Aynı zamanda vücudun tamamının kullanıldığı bir spor olduğundan formda bir vücut için de çokça etkisi vardır. Vücuda zindelik verir ve refleksleri güçlendirir. 

Kick Boks eğitimi sırasında öğrenci kendini nasıl savunacağını öğrenir. Bu da güçlü ve özgüvenli olmasına ve kendisinin farkına varmasına yarar. Bu yüzden özellikle özgüven eksikliği yaşayan insanlar Kick Boks gibi savunma sporları ile ilgilenmeye başladıklarında paralel olarak ruhsal ve sosyal gelişimlerinde de olumlu etkiler görürler. Ayrıca beynin ani karar alma kabiliyetini geliştirir ve bu da kişinin günlük hayatta karar alırkenki davranışlarına yansır. 

Kick Boks öğrenenlere nelere dikkat etmeli?

Öncelikle kişi bu yorucu ve vücudun tamamını aktif hale getiren sporu yapmadan önce iyi bir uyku almış olmalıdır. Kick Boks sadece yumruk ve tekmeden ibaret değildir. Göz, beyin kondisyonunun eş zamanlı işleyebilmesi ve refleksleri iyi kullanabilmek için dingin bir zihin ve zinde bir vücut gerekir. Beslenme ve uyku düzeni sağlıklı yaşamın temeli olduğu gibi bu spora başlayanların da bir düzen sağlamaları çok önemlidir. Diğer sporlarda da olduğu gibi vücudun ani kas gerilmeleriyle karşılaşmaması için antrenman öncesinde ısınma hareketleri yapılmalı. Koordinasyonun çok önemli olduğu Kick Boksta asıl olay kendi hareketlerimizi ve reflekslerimizi tanımak olduğundan gölge boksu pratikleri aksatılmamalıdır.  Antrenmanlar sırasında herhangi bir sakatlanma ile karşılaşmamak için vuruş kuralları dışına çıkmamalı ve dizlik, eldiven gibi ekipmanlar kullanılmalı. Sporda yaşanan kazaların büyük çoğunluğu ekipman eksikliğinden kaynaklanmaktadır, bu yüzden eğitmeninizin zorunlu tuttuğu ekipmanları ilk dersten itibaren temin etmiş olup kullanmaya başlayın. Ne kadar yeni ya da profesyonel olursanız olun bu ekipmanları takmalı ve risklere karşı kendinizi korumanız gerekir. Teknikleri öğrenirken ileri seviyelere gelmek için acele etmeyin, çünkü her tekniğin bir süreci vardır ve en doğru kararı eğitmeniniz verir. İlk ders sonunda yaşayacağınız kas ağrılarına hazırlıklı olun. Bunun için eğer mümkünse Kick Boksa başlamaya karar verdiğiniz süreden itibaren kaslarınızı kullanacağınız kısa süreli egzersizler yapabilirsiniz, böylece ilk derse kadar üzerinizdeki hamlığı bir miktar da olsa atmış olursunuz. İlk derse başladığınız tarihten itibaren yaşam kalitenizi artıracak bir program yapın. Yukarıda da dediğimiz gibi beslenme, uyku düzeninizi ayarlayın ve eğitmeninizin hazırlayacağı programa harfiyen uyun. Dersleri aksatmanız ve program dışına çıkmanız halinde vücudunuz gevşemeye başlar ve motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz. 

Kickboks Özel Dersleri Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Kick Boks öğrenmek istiyor ve özel ders almak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken motivasyonunuzu yitirmeyeceğiniz ve taleplerinize en uygun cevap bulacağınız bir eğitmen bulmak olacaktır. Özel Ders Alanı sayesinde birçok eğitmen ile iletişime geçerek kendinize en uygun eğitmenden ders alabilirsiniz. Kick Boks dersleri sizi hem dinç kılacak hem de hayatınızı düzenleyecek bir spor olacaktır. Hem spor yapıp hem de kendinizi savunmayı öğreneceğiniz için derslerinize özen göstermeli ve eğitmeninizin sizden istediklerini uygulamanız gerekir. 

KickBoks Özel Ders Fiyatları

Kick Boks dersleri eğitmenden eğitmene göre değişir. Ayrıca Kick Boks kurs fiyatlarından farklı olarak özel ders ücretleri de değişmektedir. Süre ve fiyat sabit olmayıp genellikle 30-45-60 dakika süren dersler eğitmenin bulunduğu şehir, eğitmenin deneyimi, uzmanlık seviyesi gibi etkenler göz önüne alınarak fiyatta etkilidir. Bu faktörlere bağlı olarak Kick Boks özel ders ücretleri ortalama 50-150 TL civarındadır.

Kickboks Dersleri Vermek İstiyorum, Ne Yapabilirim?

Kick Boks eğitmeniyseniz ve özel ders vermek istiyorsanız, öncelikle sitemize üye olarak bir profil oluşturmalı ve sizden istenilen bilgileri eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Sahip olduğunu belge ve sertifikalar, katıldığınız ve eğitmenlik yaptığınız müsabakalardan detaylıca bahsetmeniz sizin için faydalı olacaktır. Ayrıca ders vermeye başladıktan itibaren öğrencilerinizden size yorum yapmasını isteyerek sitemizde görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.  Yazacağınız blog yazılarıyla ve Özel Ders Alanını etiketleyerek paylaşacağınız sosyal medya paylaşımlarınız da sizi ön plana çıkaracaktır.